1. turnaj - skupina B, Pořadatel Šternberk
Termín: 1.-2.2.2020  10:00hodin

Náš první víkendový turnaj jsme odehrály nedaleko Olomouce ve městě Šternberk.

Sobota 1.2.
První zápas jsme hrály ve 12 hodin proti Plzni. Na tento zápas nám jely pomoct i dvě hráčky z extraligy žen Klára Žarnovická a Karin Žolnerčíková a Eliška Výtisková z extraligy kadetek.
Do základní sestavy nastoupily:

Náhra: Eliška Výtisková
Blok: Ivana Poláchová, Anna Ruszová
Smeč: Anežka Faltínová, Klára Žarnovická
Účko: Karin Žolnerčíková
Libero: Karolína Planková

Plzeň jsme v tomto zápase porazily 3:0 (-16, -18, - 21). Neměly jsme problém s přihrávkou ani se skládáním balónů. Na hřišti byl pořádek a s přehledem jsme zápas dotáhly do vítězného konce.

Druhý zápas jsme se utkaly s hráčkami z Chodova. Hráčky z žen nás opustily, protože musely jet na svůj zápas proti šelmám z Brna.
Do základní sestavy nastoupily.

Náhra: Hana Boštíková
Smeč: Anežka Faltínová, Marie Makovcová
Účko: Alice Klímová

Zápas jsme prohrály v poměru 1:3.
První set jsme vyhrály (-22) v koncovce a do dalšího setu jsme nastoupily v dobrém naladění.   Druhý set se Chodov rozehrál. Do hlavního kůlu i na handu hrál velmi rychle a blokařky měly problém dojít na dvojblok. To se táhlo i další dva sety společně s tím, že jsme nebyly schopné složit balón a vyházely jsme mnoho podání do outu. Zápas jsme díky tomu prohrály. (-22, 20, 17, 21)

Neděle 2.2.
Náš třetí a poslední zápas jsme hrály proti domácímu Šternberku. . Opět s námi přijely Klára Žarnovická, Karin Žolnerčíková a Eliška Výtisková.

Smeč: Klára Žarnovická, Karin Žolnerčíková
Účko: Anežka Faltínová

První set jsme nezačaly vůbec dobře. Nedařil se nám příjem a když už se podařil, nepovedlo se nám složit. Podání jsme se snažily riskovat, ale hodně létalo do outu. Set jsme prohrály (-11).
Ve druhém setu už se nám začalo dařit o něco lépe. Začalo fungovat podání i příjem. Šternberk začal být trošku nervózní a dělal také chyby. Set jsme dotáhly do vítězného konce. (19)
Bylo to 1:1 a my jsme chtěly vítězství. Třetí set byl vyrovnaný do doby, kdy jsme opět nemohly příjmout balón. Dostaly jsme mnoho es a ani střídání nepomohlo. Set jsme opět prohrály (-11).
Čtvrtý set jsme na příjmu vyhořely úplně. Bylo to ještě horší, než předchozí sety. Nezbylo nám tedy nic jiného, než riskovat na servisu. Bloky také fungovaly docela dobře, takže jediné co se nedařilo byl příjem. Set a tím pádem i zápas jsme prohrály 1:3 (-16).

Jelikož jsme porazily Plzeň 3:0, tak zůstáváme ve druhé skupině a další turnaj budeme hrát 15.2.-16.2. u našeho souseda, ve Frýdku Místku.

Trenér: Ondra Šimák
Autor: Anna Ruszová

Hala: ZŠ Dr. Hrubého
Adresa: Dr. Hrubého 319 Šternberk

Rozhodčí: Dvořák J. ,Gall J.