Facebook icon
YouTube icon

3. turnaj - skupina B : 3. místo

Termín: 
Sobota, 24 Březen, 2018 - 10:00

Extraliga juniorky - 2. část soutěže, 3. turnaj - skupina B  3.místo
Náš poslední turnaj se odehrával ve Šternberku. Závěrečný turnaj byl také rozloučením se staršími spoluhráčkami, které tento rok věkově končí v juniorkách (Nikola Geryková, Tereza Bolfová, Lucie Krátká). První sobotní zápas jsme hrály proti domácím. I přes to, že se zdálo, že utkání skončí jednoznačně vítězstvím soupeře (hlavně po prvním setu 6:25), vzchopily jsme se a vybojovaly si úctyhodné vítězství nad Šternberkem 3:2. Protihráčky nám pomohly hodně tím, že kazily na servisu a bály se našich vysokých hráček na bloku, takže se snažily hrát přes ně, ale většinou míče končily v zámezí, nebo přicházely zdarma, takže jsme získaly výhodu snadného příjmu a následně útoku středem, kde jsme vynikaly. Na vítězství se také podílely mladé kadetské hráčky, které se v našem týmu ujaly teprve nedávno (Klára Žarnovická a Hana Boštíková), které hrály velice dobře. Naše výhra ale nestačila na sesazení domácích z první příčky skupiny.
Večerní zápas se Španělkou se odehrál po dlouhých čtyřech hodinách, které byly unavující a projevily se na našem výkonu (viz. foto). První set byl velmi vyrovnaný, ale prohrály jsme ho vlastními chybami, které byly zbytečné (24:26). Chybělo nám nadšení a bojovnost z předchozího utkání. Soupeři přitvrdili na servisu a tak jsme neměly dobře přijato a vyřadily si z útoku středařky. V následujících setech se u soupeře projevila vetší pohyblivost a vyhranost, jako v minulých turnajích a tak jsme prohrály s největším rozdílem (3:0). V tomto zápase se naposled ukázaly Lucie Krátká, jakožto dlouholetá univerzálka extraligy juniorek a Tereza Bolfová, která se po přechodu z první ligy ve Frýdku-Místku uchytila na postu extraligového libera.
Vzhledem k posunu času jsme se moc nevyspaly, ale i tak jsme do posledního utkání sezóny vložily všechny své síly a chtěly vyhrát, což se bohužel nepovedlo. V družstvu Českých Budějovic se projevilo několik všestranných hráček, které byly schopné alternovat na různých postech, třeba jako útočící nahrávačka (Nikola Boušková). Problém nám dělaly jak rychlé náhry, tak i nekompromisní servis, kterým nás dostaly od saka. Bohužel tento zápas neskončil na vítězné vlně (2:3), ale i přes to jsme spokojené, protože se nám povedlo nejen udržet extraligu, ale i si druhou polovinu soutěže pořádně užít jako tým.
Tato sezóna byla pro nás velice těžká kvůli mnoha změnám v týmu, počínaje odchodem nahrávačky (Barbora Bartošíková) k soupeřům, proto jsme byly nuceny bývalou nahrávačku (Lucie Krátká), která naposled nahrávala v žákyních, vrátit na tento post a po zranění hlavní nahrávačky (Petra Koloničná) se stala hlavní náhrou. Bohužel byla v prvním zápase (proti Přerovu) zraněna a my se ocitly opět bez náhry. Tohoto postu se zhostila posléze jedna z blokařek (Anna Pavlovová) a po návratu Petry se stala druhou náhrou. Za zmínku také stojí Nikola Geryková, která se jakožto libero i smečař těchto postů zhostila velice dobře a v příští sezóně nám bude chybět hlavně v poli.
Velice děkujeme všem fanouškům (hlavně rodičům), kteří nás neúnavně podporovali v celé sezóně i přes to, že se nám první půlku moc nedařilo.

Autor: Petra Koloničná s pomocí Ivany Poláchové 

1 24. 3. 2018, 10:00 Šternberk - Ostrava                         2:3 (6,17,-23,-20,-13)
2 24. 3. 2018, 12:00 VK Č. Budějovice - Španielka           0:3 (-15,-18,-11)
3 24. 3. 2018, 16:00 Ostrava - Španielka                         0:3 (-24,-16,-11)
4 24. 3. 2018, 18:00 Šternberk - VK Č. Budějovice           3:1 (15,-22,16,17)
5 25. 3. 2018, 10:00 VK Č. Budějovice - Ostrava              3:2 (-21,20,-22,14,10)
6 25. 3. 2018, 12:00 Šternberk - Španielka                      3:0 (17,13,17)

Pořadatel: Šternberk
Hala: Hala ZŠ Dr. Hrubého   Dr. Hrubého                      
    
3. turnaj "Extraliga Juniorek"
Extraliga juniorky - 2. část soutěže, 3. turnaj - skupina B
Extraliga juniorky - 2. část soutěže, 2. turnaj - skupina C
Extraliga juniorky - 2. část soutěže, 1. turnaj - skupina C
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1. část soutěže - skupina "B"