Sobota, 26 Leden, 2019 - 09:00

Český Pohár - FINÁLE - 1.osmička, 25.-27.1.2019, pořadatel: KP BRNO

6. místo a udržení v první osmičce.

Liberec - Ostrava 2:0 (14,17)
Naším prvním supeřem byla Dukla s velmi kvalitním týmem, který nás trápil od začátku zápasu. V týmu měli výbornou směčařku, která si s námi dělala co chtěla. Snažily jsme se bránit její útok, ale marně. Druhý set vypadal o poznání lépe, ale i tak byla Dukla lepší a proto vyhrála.

Ostrava-Chodov 0:2 (-21,-15)
1. soupeřem druhého dne byl Chodov. V prvním setu jsme jej potrápili na servise i útoku, ale v koncovce byl prostě lepší a vyhrál, v druhém setu už nám tolik nešel příjem a proto jsme proti němu uhrály jen 15 bodů.

Ostrava - Uherské Hradiště 0:2 (-13,-21)
Náš velmi známý soupeř, se kterým jsme již uhrály mnoho vzájemných zápasů, ale nikdy se nám nepodařilo Hradiště porazit.
V prvním setu nám nešel příjem a tím pádem jsme měly slabý útok. Druhý set vypadal už o poznání lépe, ale nezvládly jsme koncovku, kde jsme udělaly pár nevynucených chyb a to nás stálo minimálně bod.

Ostrava - Olymp Praha 2:0 (23,16)
Do zápasu jsme nastoupily velmi odhodlaně. Olymp byl nejslabší článek této skupiny a tak jsme chtěly získat 3 body.
Od začátku prvního setu jsme je válcovaly jak na servise, tak útokem a výborně jsme bránily, bohužel jsme opět udělaly pár chyb a soupeř nás dohnal v koncovce. Nakonec jsme díky našim výborným blokům uhrály první set v náš prospěch.
Druhý set již byl v naši režii, tím, že jsme měly skvělý příjem, tak jsme mohly vymýšlet různé variace útoků, které nám vycházely a úspěšně jsme zakončily tento zápas s 3 bodovým ziskem.

Ostrava - Kralupy 0:2 (-12,-19)
Předešlé vítězství se na nás trochu podepsalo a tak jsme si myslely, že nám to půjde tak skvěle i nadále, ale soupeř nás drtil servisem, nám odešel příjem a už jsme to nebyly my. Po prohraném prvním setu, trenérka trošku zamíchala se sestavou a vypadalo to ze začátku i úspěšně, ale opět jsme v koncovce udělaly zbytečné chyby, nedokázaly jsme si pořádně přihrát, tím byl také i útok slabý a soupeř nás blokoval. Tento zápas nám nevyšel.

Ostrava - Hradec Králové 0:2 (-24,-17)
1. zápas posledního dne, jsme hrály se soupeřem, kterého jsme v předešlých utkáních porazily. 1. set byl jako na houpačce. Tahaly jsme se o každý balón. Už to vypadalo, že první set bude patřit nám, ale opět nám nešel příjem a tak jsem prohrály nešťastně v koncovce 24:26.
Ve druhém setu jsme zkazily hodně podání, takže jsme soupeřkám ulehčily zisk bodů a my jsme si vlastníma chybama prohrály set.

Ostrava - Brno 2:1 (24,-21,13)
Poslední zápas jsme odehrály s domácím týmem KP Brno. Nastoupily jsem 100% připravené, věděly jsme, že jinak spadneme do skupiny B. V prvním setu jsme se honily jako kočka a myš, nechtěly jsem, aby nám soupeř utekl na rozdíl více než 2 bodů. V závěru setu, to už vypadalo, že jednoznačně vyhrajeme, ale nedaly jsme servis a soupeř nás doběhl. Nakonec jsme společnými silami první set vyhrály.
Druhý set vypadal podobně, ale začal nás zlobit příjem a nahrávačka musela běhat po celém hřišti, ale i přesto jsme se draly o každý balón. Bohužel soupeř měl v koncovce více štěstí.
Poprvé nás čekal zkrácený set. Začal naším zkaženým servisem. Naštěstí soupeř také zkazil, takže od začátku to bylo vyrovnané. Pak se nám povedlo utéci na rozdíl 4 bodů, ale soupeř nás opět dohnal a otočil. Po výměně stran, nám vyšlo několik příjmů a útoků a tím jsme předčily soupeře a vyhrály 15:12. Zajistily jsme si 6. místo a místo v "A" skupině.

Sestava: Tichá Michaela, Výtisková Eliška, Richterová Nicol, Fukalová Veronika, Bauerová Aneta, Gavlasová Adéla, Zedníková Beáta, Jedličková Elén, Gongolová Kája, Gavlasová Anička, Krkošková Lucka

Trenérka: Iveta Krátká
Autor: Jedličková Elén