Extraliga žen - 11. kolo: Volejbal Přerov - TJ Ostrava 1:3

V dohrávce 11. kola UNIQA extraligy žen zavítal do Přerova tým TJ Ostrava. Přerov nezvládl začátky setů a potom musel dotahovat. V koncovkách vyrovnané utkání, plné hezkých obranných zákroků a velké bojovnosti, ale zároveň i spousty chyb a bodových sérií na jednu i na druhou stranu, skončilo lépe pro Ostravu.

Volejbal Přerov – TJ Ostrava 1:3 (19:25, 25:23, 24:26, 24:26)

Rozhodčí: Milan Vachutka, Tomáš Ostranský, delegát Jiří Dziacký
Počet diváků: 210

Sestavy:
Domácí: Dlouhá, Zatloukalová, Lazárková, McClellan, Kovačić, Atanasova, libero Kulová. Střídaly: Köhlerová, Hůsková, Baláková
Hosté: Chládková, Vytisková, Buvinić, Hadáčková, Skřivanová, Bauerová, libera Jančová, Tobiášová. Střídaly: Jasečková, Kašparová

Ohlasy po utkání:
Michaela Zatloukalová (kapitánka Volejbal Přerov): „Zápas jak na houpačce, nahoru dolů, pořád nějaké výpadky. Musíme udržet koncentraci celý zápas a pak se to třeba zlomí.“
Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Gratuluji Ostravě k vítězství. Odehráli jsme další vyrovnané utkání, které bylo atraktivní pro diváky. Bohužel neumíme vyhrát. Musíme věřit, že to přijde. Moc děkuji skvělému publiku za atmosféru.
Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Škoda druhého setu, který jsme si vlastními chybami a nedůsledností prohrály. Přerovské holky se rozehrály a chytly se a bylo docela těžké je přehrát. Jsem určitě ráda za tři body. Chválím bojovnost obou celků. Myslím, že pro diváky to bylo hezké utkání.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Já to dneska nekomentuji, máme tři body z venku a to je důležitý. Dneska to byly vyrovnané koncovky díky naší nedůslednosti.“

Ostrava se hned od začátku utkání dostala do vedení až do stavu 9:4. Potom zase přišla série bodů Přerova. Ale bohužel stahování skončilo při rozdílu tří bodů. Závěr setu patřil Ostravě, která byla lepší na útoku a vyhrála 25:19.
Začátek druhého setu byl úplně stejný jak ten v prvním setu, Přerov opět rychle prohrával o šest bodů, 3:9. Po time-outu Přerov začal stahovat výborným útokem a dokonce se ujal vedení 18:14. Pak opět následovala šňůra Ostravy díky chybám přerovských hráček. Od stavu 20:20 se hráčky obou týmů předháněly v dobrých úderech, ale šťastnější byl Přerov a vyhrál 25:23.
Třetí set zahájily hráčky Přerova stejně jako ty předchozí, ale únik Ostravy se podařilo zabrzdit dříve a zbytek setu byl velmi vyrovnaný. Body se přelévaly z jedné strany na druhou. Přerov měl dokonce setbol, ale nakonec tlakem Ostravy prohrál 24:26.
Čtvrtý set poprvé začaly lépe domácí hráčky, ale pak začala úřadovat Ostrava a až do koncovky vedla o šest bodů. Pak Přerov díky tlaku na servisu a chybám hráček Ostravy dorovnal a závěr setu byl opět vyrovnaný. Ani v něm se hráčky Přerova nevyvarovaly chyb a prohrály těsně 24:26 a celý zápas 1:3.

Autor: Petra Zajícová, foto J. Pořízek