Extraliga žen - 13. kolo: VK Šelmy Brno - TJ Ostrava 1:3

Po delší době byl v Brně vidění volejbalový dvojzápas - v sobotu 26. listopadu se na Kouničce po mužích představily i ženy, které chtěly odčinit prohru mužské složky a zlepšit fanouškům náladu. Hostily devátou Ostravu, která ve čtvrtek prohrála s dalším brněnským týmem, domácí naopak zaznamenaly ve středu vítězství nad Libercem.

VK Šelmy Brno – TJ Ostrava 1:3 (25:16, 22:25, 15:25, 19:25)

Rozhodčí: Poláček J., Novák M.
Počet diváků: 99

Domácí: Širůčková, Dubianska, Šotkovská, Marková, Kozubíková, Kyrychenko, libero Chevalierová. Střídaly: Benediktová, Mokrá, Pluhařová
Hosté: Jedličková, Skřivanová, Dabrowska, Hadáčková, Kašparová, Buvinić, libero Jančová. Střídaly: Vytisková, Jasečková, Bauerová, Chládková

Ohlasy po utkání:
Ivona Marková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Po prvním setu jsme se jako by zalekly, přestaly hrát a už se nám nepodařilo vrátit se do utkání.“
Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Vyhrál bojovnější tým, nezbývá než pogratulovat. Po dobrém vstupu do utkání čekáme, že to soupeř vzdá a zabalí, což se neděje. Následuje panika, z které jsme se nebyli schopni dostat.“
Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „V prvním setu jsme nedodržely to, co jsme si řekly a netlačily jsme moc servisem. Naštěstí se to v následujících setech otočilo, dobře jsme podávaly i bránily.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Neměli jsme co ztratit, chtěli zariskovat vstup do zápasu, což se nám nepovedlo. Věřili jsme, že se to dá otočit kvalitnějším podáním i útokem, což se podařilo. Holky si zaslouží pochvalu, jelikož bojovaly celou dobu a věřily. Ještě můžeme být malinko důslednější v obraně. Holkám patří pochvala, pro diváky dobrý zápas.“

Domácí Šelmy začaly velmi dobře - hned zkraje zápasu si vytvořily čtyřbodový náskok, který následně navyšovaly. Do koncovky šly svěřenkyně Ondřeje Bouly s vedením sedmi bodů. Ten si bez problému pohlídaly a vyhrály 25:16.
Do druhého setu nastoupila na nahrávce Ostravy Eliška Vytisková, která dokázala změnit tempo hry. Šelmy si i přesto dokázaly vytvořit jasný náskok šesti body v řadě (14:8). Následovala naopak série Ostravy, která srovnala na 16:16. V koncovce se dokázala bodově prosadit pouze blokařka domácích Ivona Marková, Ostrava tak srovnala (22:25).
Rovněž třetí sada začala vyrovnaně (10:11). Domácí hráčky ale následně začaly více chybovat, k tomu se přidala výborná série na podání hostující Vytiskové a Ostrava vedla, 14:23. Domácímu celku nepomohly ani střídající Pluhařová a Mokrá, Ostrava vedla po chybě domácích 1:2 na sety (15:25).
Začátek stejný i ve čtvrtém setu, Ostravě opět pomohl skvělý servis Elišky Vytiskové (9:14). Brnu se nedařilo v žádné herní činnosti a hostující Ostravě dost svými chybami pomohlo k zisku koncovky a následně i celého setu.

Autoři: Markéta Chlumská, Matouš Müller