Český pohár žen: TJ Ostrava - PVK Olymp Praha

Český pohár žen 2015 / 2016

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha    3 : 2  (-18,25,20,-16,14)

Necelých 24 hodin po extraligovém utkání se stejná družstva utkala znovu, tentokrát ve čtvrtfinále Českého poháru. Po včerejším hladkém vítězství byly v roli favoritek domácí hráčky.

Domácí bohužel v 1. setu hned od počátku ztráceli (2:7, 4:8, 10:16, 11:21) a i když snížili na 17:21, tak set už nezachránili.

Od 2. setu hrála místo Zedníkové Kukučová a tato změna trenérovi vyšla. Od stavu 6:8 Ostravanky začaly více bojovat a utekly na 11:8, 16:11, 17:12, 19:15. Hosté ale zbraně nesložili a vyrovnali na 19:19. Začala přetahovaná o každý míč a setbol měl nejdřív Olymp, nevyužil a Ostrava naopak svůj druhý proměnila.

Třetí set byl podobný druhému (11:8, 13:9, 16:12, 18:13, 19:15), ale tady domácí komplikace nepřipustili a set vyhráli.

Vstup do 4. setu byl z pohledu domácích katastrofální 1:8, 6:13, 10:16, 14:18 a i když domácí zabojovali a snížili až na 16:18, tak pak už neuhráli ani bod.

Tie-break byl jako na houpačce. Ze stavu 4:4 utekla Ostrava při servisu Kojdové na 10:4 a pak ještě 12:6, Olymp se nevzdal a otočil při servisu Kopecké 12:13!! A získal i výhodu mečbolu 13:14, ale pak nastal poslední zvrat a třemi body v řadě domácí ukončili zápas.

Domácí: Petra Urbanová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, Kateřina Valková, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Markéta Kukučová, Hana Čuboňová, Kamila Součková, Marie Toufarová, Kateřina Kvapilová
Hosté: Kurková, Hodanová, Šimáňová, Vyklická,  Nová, Kalhousová, libero: Dostálová.
Střídaly: Komárková, Melicharová, Kopecká

Rozhodčí: Duda D./Kubinec J.