CEV CUP WOMEN 2018: UVC Holding GRAZ (AUT) - TJ Ostrava (CZE) 3:1

Do odvetného zápasu CEV cupu si přivezla Ostrava výhru 3:2 z domácího zápasu. Ostravanky nepřijely do rakouského Grazu v dobrém rozpoložení, protože po víkendových zápasech extraligy klesly na poslední místo v tabulce. Družstvo Ostravy bohužel pokračovalo v matných výkonech, byť v některých fázích zápasu domácí přehrávalo, tak hlavně nedůrazným útokem se letos hned na začátku soutěže loučí s pohárovou Evropou.

UVC Holding GRAZ - TJ OSTRAVA 3:1 (25:23, 20:25, 25:17, 25:23)

Rozhodčí: MATEIZER Alin (ROU), MAIFOSHIS Christos (CYP)
Počet diváků: 200

Domácí: Konrad, Dumphart, Grebien, Dorfler, Nesimovic, Aichholzer, libera: Oberhauser, Radl. Střídaly:, Witsch, Schrotner, Ebster, Schwarzenberger, Ehrhart
Hosté: Zemanová, Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Zedníková, libera: Chevalierová. Střídaly: Lukáčová, Faltínová, Poláchová, Žolnerčíková, Adamčíková

Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „V prvním a čtvrtém setu, které jsme prohráli 25:23, rozhodl nedůraz na útoku. Soupeř nás zatlačil servisem, tím jsme se hůře prosazovali. Nemůžu holkám vytknout, že by nebojovaly, ale musíme být více důrazní v koncovkách, a hlavně si více věřit.“

První set byl vyrovnaný do stavu 9:9, poté získali dvoubodové vedení hosté (9:11), ale pak se dostala na servis domácí hráčka Konrad a otočila díky našemu špatnému příjmu na 15:11. Graz utekl až na 19:14, pak trenér Ostravy poslal na hřiště v premiéře Ivu Poláchovou z juniorek, a i díky jejím dobrým servisům dotáhla Ostrava na 19:17 a záhy vedla 20:21 a 22:23. Ale díky třem chybám hostů na příjmu a útoku, set patřil domácím (25:23).
Druhý set byl od začátku jasnou záležitostí Ostravanek (2:6, 4:9, 9:18), byť domácí zbraně nesložili a korigovali stav až na 19:23. Koncovku hosté zvládli a srovnali stav na 1:1 (20:25).
V třetím setu však Ostrava nenavázala na dobrý výkon z předchozího setu a od začátku prohrávala (8:5, 12:8, 16:10, 21:12, 24:11) a i když v závěru odvrátila 6 setbolů, tak Graz se s přehledem ujal vedení 2:1 (25:17).
Ve čtvrtém setu byla hra dlouho vyrovnaná, pak Ostrava několikrát odskočila o 3 body (9:12, 14:17, 16:19), ale vždy vlastními chybami dovolila hostům dotáhnout stav. Naposledy vedla Ostrava 21:22, ale následovala „klasická“ koncovka Ostravanek, kdy dovolily domácím otočit třemi body v řadě a získat dva mečboly, přičemž druhý s přehledem proměnili a mohli se radovat z postupu do dalšího kola, kdy je čeká soupeř z jedné nejlepších lig v Evropě, z Itálie.