CEV Volleyball Challenge Cup 2021: RIGAS Volejbola Skola (LAT) - TJ Ostrava (CZE) 1:3 Odveta 0:3

RIGAS Volejbola Skola (LAT) - TJ Ostrava (CZE)  1:3 (-14, -16, 28, -20)

Ostravské volejbalistky zvládly po škobrtnutí v koncovce třetí sady a zranění nahrávačky Petry Kašparové úvodní utkání 1. kola Vyzývacího poháru. V Rize vyhrály nad domácím celkem 3:1 po setech 25:14, 25:16, 28:30 a 25:20. Odveta se hraje ve čtvrtek opět v lotyšském hlavním městě.
V prvních dvou setech hráčky Ostravy dominovaly a domácí jasně přehrávaly. Ve druhém setu už vedly 24:11, ale využily až šestý setbol. Situace se zkomplikovala ve třetím vyrovnaném setu. Český tým nevyužil tři mečboly a za stavu 28:28 si při snaze v obraně poranila Kašparová koleno a soupeřky po pauze využily setbol.
Na nahrávku přišla Andrea Štrbová a ve čtvrté sadě se Ostravankám dlouho nedařilo odskočit do výraznějšího náskoku. V koncovce ale za pomoci bloků i razantnějšího útoku získaly poslední tři výměny utkání a vyhrály.

Hala: Sports Hall "Daugava" RIGA
Adresa: RIGA (LAT)

1. Rozhodčí: RODIN Sergej
2. Rozhodčí: VARBLANE Erko