CEV Volleyball Challenge Cup 2022: Panathinaikos AC ATHENS (GRE) - TJ Ostrava (CZE) 3:0

Před týdnem Ostrava překvapila a porazila doma favorizovaný Panathinaikos Arény 3:2. Ostravanky poté odehrály v sobotu v extralize další vítězný, ale opět pětisetový zápas se Šternberkem, Panathinaikos ve stejný den také vyhrál v extralize, ale lehce 3:0. Více sil a volejbalového umu měli nakonec domácí. K tomu jim dopomohla neskutečná atmosféra v athénské hale, kdy diváci už hodinu před zápasem zpívali chorály, ani to jim nebránilo, aby v prostorách haly kouřili! Jiný kraj, jiný mrav. Při nástupu ostravských hráček se ozývalo silné bučení, které provázelo po celý zápas téměř každý dotek Ostravanek s míčem.

PANATHINAIKOS AC ATHENS - TJ OSTRAVA 3:0 (18, 21, 17)

Rozhodčí: BONDARENKO Mikhail (RUS),  AKBULUT Erol (TUR)
Počet diváků: 1000

Domácí: GROTHUES (NED), CHATZIEFSTRATIADOU, STEPANENKO (AZE), KONSTANTINOU (CYP), CROSS (CAN), PAPAFOTIOU libera: ROGKA, XINTARA. Střídala: KARAGKOUNI
Hosté: POSPÍŠILOVÁ, ŠTRBOVÁ, JEDLIČKOVÁ, KOTLABOVÁ, NEČIPORUKA, ZEMANOVÁ  libero: JANČOVÁ Střídaly: JASEČKOVÁ, KAŠPAROVÁ, CHLÁDKOVÁ, BAUEROVÁ

Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Měly jsme skvělý začátek, byly jsme na úvod utkání perfektně připraveny, a to včetně bouřlivé kulisy. Chtěly jsme soupeře zatlačit, ale bohužel jsme nezvládaly druhé části setu.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Bohužel jsme nepředvedli výkon, jako v domácím prostředí, především v bojovnosti. I přes dobrý a důrazný začátek zápasu jsme soupeře nezastavili. Musíme se z toho poučit do dalších zápasů a bojovat a rvát se o každý balón. Nemůžeme útočit na 27 procent. Zápas se vždy hraje až do konce, a to mi dnes u našeho týmu chybělo.“

Při servisu Nečiporuky jsme donutili vzít si domácího trenéra oddechový čas už za stavu 0:4. Nápor hostů pokračoval, ale bohužel jen do stavu 2:7. Pak nastoupila na podání domácí Konstantinou a skóre bylo záhy dorovnáno na 7:7. Tlak na servisu pokračoval a i díky dobrým blokům odskočili domácí na 11:8. Oddechový čas Pommera pomohl a hosté postupně náskok stahovali, až otočili stav na 15:16. Pak při podání Stěpaněnky následovala další pětibodová série i přes time-out hostů Athény vedly 21:16 a set už s přehledem dohrály.
Ve druhém setu opět lépe začali hosté, ale bohužel jen krátce (0:2, 5:6), a už za stavu 10:7 donutili Athény kouče Ostravy vzít si oddechový čas. Rady nezabraly a díky kvalitní hře soupeře se skóre posouvalo na pěti až sedmibodový rozdíl (17:12, 20:13, 23:17) a Ostravankám se až v závěru podařilo kosmeticky upravit skóre na čtyřbodový rozdíl (25:21).
Byť i třetí set hosté zahájili nepatrným vedením (1:3, 5:6), ale kvalitním servisem a důrazným útokem Panathinaikos postupně otáčel (8:6, 11:8, 17:12, 21:15) a s přehledem dotáhl set i zápas do vítězného konce a tudíž i do dalšího kola Challenge Cupu.
Zajímavostí zápasu byl policejní doprovod autobusu Ostravanek na i ze zápasu a účast velkého množství policistů přímo na utkání, kteří hlídali rozvášněné fanoušky domácích, ale kouření a vhození láhve s vodou na hřiště stejně nezabránili. Kdo se nesetkal s řeckým fanděním, neuvěří, jak bouřlivá atmosféra může být na volejbalovém zápase.

Miloš Matula

Upozornění pro fanoušky, kteří by chtěli utkání mezi Panathinaikos AC ATHENS - TJ Ostrava navštívit, tak máme špatnou zprávu - utkání je již beznadějně vyprodané (1.200 diváků).
Pokud chcete naše děvčata povzbudit tak můžete již v sobotu od 17:00 hod, kdy hostíme v 15. kole Extraligy žen Volejbal Přerov

Hala: Municipal Hall of St. Thomas MAROUSI-ATHENS , GRE

1. Rozhodčí: Mikhail BONDARENKO (RUS)
2. Rozhodčí: Erol AKBULUT (TUR)

Články a další podrobnosti na: FACEBOOK TJ Ostrava, WEB TJ Ostrava
Články a další podrobnosti na: FACEBOOK, AC ATHENS