CHALLENGE CUP 2017: TJ Ostrava (CZE) - KP Brno (CZE) 3:0

Los 2. kola Challenge cupu si zalaškoval a poslal proti sobě dva moravské celky, které se velice dobře znají, protože kromě extraligy se v poslední době utkávají i v Českém poháru. V posledních dvou letech byla lepší Ostrava, ale letos je bilance vyrovnaná 1:1 na zápasy, přičemž vyhrál vždy hostující tým. Dramatické utkání se čekalo i nyní, což zápas potvrdil jen ve 2. setu, jinak to byla jednoznačná záležitost domácích.  Odveta je na programu v úterý 7. 2. od 18.00 v Brně.

TJ OSTRAVA – KRÁLOVO POLE BRNO 3:0 (25:14, 25:21, 25:12)

Rozhodčí: KRALOVIČ (SVK), SIMBARI (ITA)
Počet diváků: 285

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Součková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Diatková
Hosté: Salanciová, Potts, Měrková, Polášková, Brown, Koseková, libero: Doležalová, Vaňková. Střídaly: Suchá, Tesařová.

Vyjádření:
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes výborný soustředěný výkon. Ambiciózní Brno jsme dnes přehrály především v obraně a na servisu.“
Marek Rojko (trenér VK Královo Pole):  bez komentáře

Popis utkání:
1. set byl oboustranně vyrovnaný do stavu 12:11, když si ani jeden celek si nedokázal vytvořit větší náskok (4:2, 8:7, 10:11, 12:11, 16:14). Poté, co na servis nastoupila Toufarová, už se hosté nezmohli ani na jeden bod.
Celý 2. set byl přetahovaná s maximálním rozdílem 3 bodů (4:7, 8:7, 9:12, 15:14, 15:17, 18:19, 22:19) a byť se hosté ještě vzepjali po time a snížili na 22:21, další body jim domácí nedovolili.
Ve 3. setu vypadala hra vyrovnaně jen chvíli do stavu 8:5. Pak domácí zapnuli turbo, odskočili na 13:5, 20:7 a s přehledem dotáhli utkání k vítěznému konci.

Autor: Miloš Matula.

Live Score
Match Details

UPOZORNĚNÍ:  Utkání není vysíláno živě, ani nebude vysíláno ze záznamu.

TJ Ostrava ► Volejbal CHALLENGE CUP 2017 (2. kolo): TJ Ostrava (CZE) - KP Brno (CZE) 3:0 │ www