CHALLENGE CUP 2017: TJ Ostrava (CZE) - OK Poreč (CRO) 3:0

V odvetném utkání 1. kola Chalenge cupu byl favorit jasný. Ostravanky v historické premiéře evropských pohárů zvítězily v Chorvatsku 3:0 (16,17,10) a tudíž jim doma stačilo k postupu získat 2 sety. Což se jim brzy podařilo a zaplněná hala se mohla radovat z postupu.

TJ Ostrava – OK POREČ 3:0 (25:17, 25:11, 25:21)

Rozhodčí: Rydland (Nor), Nesterenko (Rus)
Počet diváků: 300

Domácí: Faltínová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Červenková. Střídaly: Diatková, Kvapilová, Čuboňová, Valková, Toufarová
Hosté: Todorovič, Čorič, Makovac, Fabris, Fatorič, Jozič, libero Licul. Střídaly: Vranjanin, Nikaševič

1. set byl vyrovnaný do stavu 8:5, pak domácí odskočili na 13:6, 16:8, 21:13, 23:14 a přes malé zaváhání (23:17) set v klidu dohráli.
2. set byl kopií 1. setu (8:6, 16:8) ale domácí nepřipustili žádné komplikace a dovolili hostům jen 11 bodů.
Tento výsledek znamenal postup a tím i možná polevení domácího týmu (7:9, 11:12). Až poté se prosadila větší síla domácího týmu a byť s menšími problémy, i 3. set získala TJ Ostrava na svou stranu.