CHALLENGE CUP 2017: TJ OSTRAVA (CZE) - Yenisei KRASNOYARSK (RUS) 1:3

Po dvou hladkých výhrách nad Porečí a úspěšném moravském derby s Brnem ve 2. kole čekal ve čtvrtfinále Challenge cupu domácí tým atraktivní soupeř z Ruska. Krasnojarsk se po základní části ruské superligy umístil na 5. místě. Hosté nic nepodcenili a přiletěli už v pondělí, protože jejich sídlo se nachází na Sibiři cca 6000 km od Ostravy!!! Ostravanky se na tento zápas připravovaly také pečlivě a byly odhodlány potrápit velkého favorita. To se jim dařilo jen místy a tak si vítězství odvážejí hosté.

TJ OSTRAVA – Yenisei KRASNOYARSK  1:3 (-16, -23, 22, -15)

1.rozhodčí: KOVACEVIC Slobodan (Černá Hora)
2.rozhodčí: PAIEVSKYI Volodymyr (Ukrajina)
Počet diváků: 350

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Toufarová, Kvapilová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero: Červenková. Střídaly: Součková, Diatková, Čuboňová, Faltínová, Zemanová.
Hosté: Peretiatko (UKR), Manziuk, Efimova, Kuznetsova, Frolova, Osichkina, libero: Galkina. Střídaly: Aisina, Harelik (BLR).

Popis utkání:
Ruské volejbalistky vstoupily do zápasu rázně a hned od počátku držely ostravské hráčky v odstupu (6:8, 7:8, 7:12, 8:15). Druhý technický time se uskutečnil už za stavu 10:16. Domácí volejbalistky celý zbytek setu jen mírně korigovaly náskok hostů (11:17, 12:19, 13:20, 15:20, 16:22). Krasnojarské volejbalistky měly set zcela pod kontrolou.
Úvod druhého setu se domácím podařil lépe – při servisu Valkové odskočili hostům až na 7:0. Hosté vždy náskok snížili, ale Ostravanky odpověděly ziskem bodů na svou stranu. Poprvé se Ruskám podařilo srovnat za stavu 16:16. Hráčky TJ Ostrava se opět dokázaly dostat do vedení (19:17). Pak ovšem hosté dotáhli na 19:19 a vzápětí se ujali vedení (20:22). Domácí hráčky se sice ještě zkoncentrovaly a srovnaly stav na 23:23, ale poslední dva body patřily hostům.
Ve třetím setu navázaly ostravské hráčky na zlepšený výkon z 2. setu a brzy se dostaly do vedení (4:2, 6:3, 6:5, 7:6). První technický time je zastihl ve vedení 8:6. Mírný odstup si od soupeřek udržovaly po celý set. Ruskám se dlouho nepodařilo přechýlit skóre na svou stranu (8:7, 13:9, 15:10, 15:13, 18:15, 19:16, 20:17, 21:19), to se krasnojarským volejbalistkám povedlo teprve v koncovce (21:22). Ostravanky vzápětí dotáhly na 22:22 a pak i zásluhou servisu Zedníkové si už vítězství nenechaly v setu uniknout.
Ve 4. setu neponechaly hostující hráčky nic náhodě. Domácí jim dovolili hned v úvodu setu vytvořit si několikabodový náskok a ten nedokázaly účinně korigovat (2:4, 4:5, 4:8, 5:11, 5:13, 5:16, 8:16, 8:18, 8:20, 10:20).
Hráčky Ostravy sice nesložily zbraně, ale na dotažení tak velkého rozdílu již neměly dostatek sil.

Autor: Miloš Matula.

Live Score
Match Details

UPOZORNĚNÍ:  Utkání není vysíláno živě, ani nebude vysíláno ze záznamu.

TJ Ostrava ► Volejbal CHALLENGE CUP 2017 (3. kolo): TJ Ostrava (CZE) - Yenisei Krasnojarsk (CZE) 1:3

Pozvánka na CHALLENGE CUP 2017: TJ OSTRAVA (CZE) - Yenisei KRASNOYARSK (RUS) 22.2.2017 18:00 hodin