Challenge CUP: Yenisei KRASNOYARSK - TJ OSTRAVA 3:0 (23, 20, 24)

Odvetný zápas čtvrtfinále se konal na daleké Sibiři cca 6000 km od Ostravy. Cesta za soupeřem byla dlouhá, včetně 6 hodinového časového posunu trvala skoro 24 hodin. Ostravanky ale vše zvládly v pohodě a rozhodně nemínily zápas domácím věnovat bez boje. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaný, bohužel pro hosty ani jednu koncovku nuhráli.

Yenisei KRASNOYARSK  - TJ OSTRAVA   3:0 (23, 20, 24)

dne: 7. 3. 2017 v hod.: 19:00
Rozhodčí: PINDRAL Szymon (POL), HAJIYEV Zaur (AZE)

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Valková, Kojdová, Zemanová, Toufarová, Zedníková, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Součková, Diatková, Čuboňová, Faltínová, Kvapilová.
Hosté: Shcheglova, Manziuk, Harelik, Frolova, Osichkina, Peretiatko (UKR), libero: Galkina. Střídaly: Lazareva, Efteeva, Aisina.

Vyjádření:
Tréner Ostravy Zdeněk Pommer: My jsme dnes na půdě soupeře zahrály dobrý zápas, škoda že jsme nedohráli koncovku prvního setu, zápas by se pak zřejmě vyvíjel jinak. V klíčových momentech byl soupeř agresivnější a nám místy chybělo i trochu štěstí. Dobře jsme servírovali, ale v důležitých momentech nám chyběl větší důraz.
Kapitánka Ostravy Iva Nachmilnerová: Škoda že jsme nevyhrály 1. set, určitě by to soupeře znervóznilo, ale bohužel jsme nebyly i v dalších koncovkách setů dostatečně důrazné. Velký rozdíl byl v tom, že soupeřky důležité balony pokládaly a my ne. Závěrem bych chtěla zmínit jeden negativní aspekt tohoto utkání, a to že na nás domácí diváci při našem podání bučeli.

Popis utkání:
V 1. setu byl první time out za stavu 8:7, poté při podáni Nachmilnerové díky dobrému poli a blokům odskočili hosté na 8:12, a druhý time out je zastihl ve vedení 14:16. Pak se domácím i díky dobrému servisu povedlo otočit na 19:16, 21:17, ale Ostravanky se nevzdaly a při servisu Zedníkové dotáhly na 21:21 (22:22). Závěr setu se však lépe vydařil Krasnoyarsku.
V 2. setu byl první time out za stavu 8:6, poté získávali domácí 3-5bodové vedení (10:7, 14:9, 17:14, 20:17), a ikdyž se Ostravským hráčkám podařilo snížit na rozdíl 1 bodu (20:19), tak opět koncovka vyzněla pro domácí.
3. set začal náporem Ostravy (3:8, 7:11, 9:12). Domácí z tohoto náskoku postupně ukrajovali a 2. time out už je zastihl ve vedení 16:15, posléze 18:16. Hosté ale nesložili zbraně a opět při servisu Nachmilnerové otočili na 18:21. V koncovce měly hráčky Ostravy neustále lehce navrch (20:22, 22:24), ale ani jeden ze setbolů nedokázaly proměnit, zatímco Krasnoyarsk využil hned první mečbol a utkání ukončil.

Autor: Miloš Matula.