Euforie i úleva. Olomoučanky vybojovaly postup do Final Four

VK UP Olomouc - TJ Ostrava 3:1 (22, -21, 11, 24)

Velký obrat ve čtvrtém setu a pak už oslavy. Olomoucké volejbalistky zvládly důležitý krok, postoupily do Final Four Českého poháru. Domácí čtvrtfinále s Ostravou rozhodně nebylo snadnou záležitostí.
Právě s Ostravankami prohrál tým trenéra Petra Zapletala v extralize na úvod kalendářního roku. Sobotní odveta i středeční pohárová bitva už ale vyzněly pro Olomouc v poměru 3:1. „Bylo to opět extrémně těžké utkání stejně jako předchozí dva duely, což jsme ale věděli. V našem výkonu je ještě spousta rezerv,“ uznal kouč Hanaček.
Zapletal prožíval zejména ve čtvrtém setu velké nervy, jeho tým prohrával 12:20 a zdálo se, že tie-break bude neodvratnou záležitostí. Domácímu družstvu ale výrazně pomohly série na podání Schlegelové a Valkové. Na pětisetové drama tedy nedošlo a na lavičce domácích zavládla po výhře 26:24 nefalšovaná radost.
„Musím holkám pogratulovat, jak zvládly vygradování zápasu v jeho čtvrtém setu,“ oddechl si domácí trenér Zapletal.
Pohárový turnaj Final Four budou hostit Teplice 7. a 8. února. Kromě Liberce a Olympu se do něj v pátek senzačně kvalifikoval Šternberk, který vyřadil Prostějov.

Autor: Miroslav Mazal
Zdroj: Denik.cz