Extraliga žen - 13. kolo: TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3

V dohrávce 13. kola UNIQA volejbalové extraligy žen se v boji o 2. místo utkali sousedé v tabulce. Do Ostravy zavítala druhá Olomouc a po předlouhé době i kamery České televize. Ostravanky v 1. zápase na podzim prohrály v Olomouci 2:3 a samozřejmě chtěly soupeři porážku vrátit. Nervozita jim však svazovala ruce, a byť bojovaly, tři body si nakonec odvezla domů Olomouc.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3 (22:25, 23:25, 16:25)

Rozhodčí: Trumpeš D./Horký P.
Počet diváků: 250
č.: 61 dne: 15.1. 2018 v hod.: 19:15

Domácí: Valková, Makauskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Chevalierová. Střídaly:  Faltínová, Šípová, Čuboňová, Žolnerčíková.
Hosté: Dudová, Dedíková, Ćutuk, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Sain. Střídaly: Sajdová.

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Po ne úplně šťastném začátku jsme se dokázaly zvednout, ale opět vlastními chybami jsme set prohrály. Druhý set jsme naopak zahájily dobře, ale zase nedůrazem v koncovce jsme ho nezvládly. Třetí set byl špatný. Z chyb se musíme poučit a jedeme dál, sezóna je dlouhá. Opět děkujeme tradičně výborným fanouškům!!!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme nebyli důrazní na útoku a mnohem horší jsme byli v obraně, v poli i na síti, v těchto činnostech byl soupeř lepší. Hodně vlažný výkon celého týmu v mezihře. Olomouc vyhrála zaslouženě. Opět děkuji divákům a zveme je na čtvrteční derby s Frýdkem.“
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Dnes jsme si hodně pomohly servisem, lépe jsme bránily. Druhý set jsme si zkomplikovaly samy, nepřihrály jsme si, ale koncovku jsme vybojovaly. Třetí set jsme už koncentrovaně a s přehledem vyhrály.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Spokojenost s vítězstvím, holky hrály koncentrovaně, byť s dílčími výpadky, věděly o důležitosti zápasu a dobře se k tomu postavily.“

Hosté vstoupili do utkání velmi důrazně, hráčky Ostravy pouze dotahovaly a první technický time-out je zastihl s pouhými dvěma body na kontě (0:3, 2:4, 2:8). Uklidnění domácím nepřinesl ani oddechový čas za stavu 3:9, až do druhého technického time-outu (10:16) se marně pokoušeli snížit náskok hostů. Zmenšit rozdíl ve skóre se Ostravě začalo dařit až od stavu 12:18 (14:18, 16:19). Trenér Teplý se pokusil přerušit nástup domácích oddechovým časem, ale bez výrazného výsledku (19:20, 21:22). TJ dokázala nakonec vyrovnat na 22:22, ale koncovka zápasu však přes veškerou snahu Ostravanek patřila Hanačkám.
Vstup do druhého setu se domácím hráčkám vydařil výrazně lépe, než v dějství prvním (4:1, 6:2, 8:6), udržovaly si minimálně tříbodový náskok (10:6, 12:7,14:9, 14:11,16:12), po té se jim však přestalo dařit a Olomouc skóre srovnala (16:13, 16:16). Po té ještě domácí odskočili o dva body (18:16), ale při sérii Šenkové na podání se vedení ujaly hostující hráčky (18:22) a byť Ostravanky nesložily zbraně a snížily na rozdíl jednoho bodu (22:23, 23:24), závěr setu opět ovládly hráčky z Hané.
Třetí set se od samého počátku vyvíjel v neprospěch TJ Ostrava (0:3, 4:8). Domácí hráčky se snažily skóre srovnat, ale marně (6:8, 6:10, 9:13, 11:14, 13:14, 13:16). Trenér Ostravy si vybral svůj první oddechový čas v setu (14:18), aby podpořil své hráčky, ale tento, ani následující time-out domácích (14:20) nepřinesl ovoce a z vítězství v zápase se radovala Olomouc (14:21, 16:23).

Autor: Miloš Matula

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200