Extraliga žen - 13. kolo: VK UP Olomouc - TJ Ostrava 3:1

Důležitý zápas čekal ve 13. extraligovém kole volejbalistky VK UP Olomouc. Vysokoškolačky doma proti silné Ostravě bojovaly o samotnou špici tabulky a svým fanouškům předvedly zápas plný neuvěřitelných zvratů. Dva sety drtivě vyhrály, jeden ztratily v samotné koncovce a v tom čtvrtém, rozhodujícím otočily z 10:17 na konečných 25:21. Po výsledku 3:1 zůstaly všechny tři body na Hané.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:1 (25:10, 23:25, 25:12, 25:21)

Rozhodčí: Možnár M., Peloušek J.
č.: 64               dne: 30. 11. 2019                 v hod.: 17:00
Počet diváků: 400

Domácí: Hodanová, Trnková, Orvošová, Michalíková, Strušková, Dudová, libero Stavinohová. Střídaly: Burbelyuk, Handley, Kazachenka
Hosté: Kojdová, Kalusková, Wanczyk, Žarnovická, Nečasová, Pospíšilová, libero Chevalierová. Střídaly: Adamčíková, Faltínová, Kašparová, Zemanová, Žolnerčíková

Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Po vyhraném prvním setu a našem téměř bezchybném výkonu jsme dopustily to, že se Ostrava dostala do hry. Totéž se stalo i po třetí sadě. Jsem ráda za tři body i za to, že k tomu hodně pomohly holky z lavičky.“
Petr Zapletal (trenér VK UP Olomouc): „Důležité vítězství v nervózním utkání. K našemu úspěchu hodně přispěly střídající hráčky, za což jsem rád, stejně jako za tři body.“
Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „První a třetí set nám vůbec nevyšly. Neměly jsme v hlavách, že bychom mohly vyhrát. Druhá a čtvrtá sada byly z naší strany lepší a hlavně bojovnější, mrzí mě jen to, že jsme ve čtvrté části ztratily nadějné vedení, což nás stálo možnost bojovat o výhru v tiebreaku. Musíme se z dneška poučit a hrát zápasy až do konce.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Domácí vyhráli zaslouženě. My jsme slibně rozjeli čtvrtý set a mohli jsme zápas dotáhnout do tiebreaku. Olomouci ale pomohly střídající hráčky a my jsme byli příliš nedůrazní.“

Vývoj úvodního setu předznamenala šňůra servisů domácí univerzálky Orvošové, po níž to bylo 9:3. Univerzita svůj náskok pohodlně udržovala, hrála uvolněně, a když přidala při podání Trnkové další velký bodový příděl (15:9, 24:9), sada skončila vysokým vítězstvím Hanaček 25:10.
Jenže jak už to bývá, takový výsledek bývá mnohdy ošidný. Do druhého dějství vstoupila mnohem lépe Ostrava (0:3, 3:7), domácí celek sice dokázal srovnat (8:8), jenže po většinu dalšího průběhu už pouze dotahoval. V koncovce Olomoučanky sice téměř zlikvidovaly hrozivé manko (18:22, 21:22), hostující tým si ale vypracoval dva setboly a ten druhý proměnil ve vyrovnání - 23:25.
A znovu se obraz hry dokonale otáčel. Univerzita Palackého šla ve třetí sadě rychle do trháku (3:0, 7:3, 13:7) a v závěru při servisech Struškové proměnila tuto část střetnutí znovu ve svou exhibici s výsledkem 25:12.
Na začátku čtvrtého setu se zdálo, že bude rychle hotovo (2:0). Ostravanky ale maximálně riskovaly, samy šly do vedení (7:9, 9:12) a při podání exolomoucké Kaluskové (za svobodna Nachmilnerové) se dokonce pěti body v řadě utrhly na hrozivých 10:17. Trenér VK UP Zapletal zariskoval, poslal na hřiště střídající Kazachenku a její servisy dokonale zvrátily celý průběh setu (19:17). Od stavu 20:20 šla navíc na podání další náhradnice Handley a univerzita už stav 23:20 dotáhla k vítězství 25:21.

Autor: Adam Fritscher

Hala: UP Olomouc
Adresa: U sportovní haly 38 Olomouc - Lazce