Extraliga žen - 14. kolo: TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:2

Ve 14. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se v Ostravě představilo KP Brno, které v letošní sezóně podává nevyrovnané výkony. Domácí ženy sice v poslední době také neoslňují, ale do zápasu vstupovaly v roli favoritek. Tu se jim podařilo potvrdit až v tie-breaku.

TJ Ostrava – VK Královo Pole 3:2 (24:26, 25:22, 25:21, 18:25, 15:9)

Rozhodčí: Velinov E., Spáčil L.
Počet diváků: 170
č.: 68 dne: 7. 12. 2019 v hod.: 17:00

Domácí: Nečasová, Pospíšilová, Kojdová, Kalusková, Wanczyk, Žarnovická, libero Chevalierová. Střídaly: Faltínová, Kašparová, Žolnerčíková, Zemanová.
Hosté: Podhrázká, Šloufová, Carpentier, Kvapilová, Šunderlíková, Pavlíková, libero Digrinová. Střídaly: Grabovská, Stráská, Judlová, Bukovská.

Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Pro nás důležité vítězství, které by nás mohlo nakopnout zpět k našim kvalitním výkonům.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Z naší strany nedůrazná koncovka 1. setu, který jsme měli dohrát. V zápase jsme udělali mnoho chyb, které nás v některých pasážích zbytečně srážely. V tie-breaku jsme naopak byli odvážnější a dobře jsme bránili. V prohraných setech jsme špatně servírovali. Z chyb se musíme poučit a týmově zabrat.“
Šárka Šloufová (kapitánka VK Královo Pole): „Byl to vyrovnaný a bojovný zápas. Nezačaly jsme dobře, ale pak jsme dotáhly ztrátu a 1. set vyhrály. Celý zápas pak probíhal jako na houpačce. Mrzet nás musí tie-break, který jsme si bohužel prohrály samy.“
Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „Vyrovnaný zápas, přelívalo se to z jedné strany na druhou. V tie-breaku jsme soupeři podali pomocnou ruku za stavu 4:6, a vzápětí to bylo 13:7.„

Úvod 1. setu patřil domácím hráčkám, které se ujaly vedení a hostům je dovolovaly jen korigovat (6:2, 11:8, 16:11). Teprve pak Brno přitlačilo a začalo dotahovat (16:13). Domácí trenér se snažil své svěřenky uklidnit timem, ale bez úspěchu, brněnské hráčky šly naopak do vedení (16:17). Další průběh setu byl jako na houpačce (17:17, 17:19, 22:19, 22:21, 23:22). V závěru setu nedokázaly ostravské volejbalistky zúročit vedení 24:22 a ze zisku 1. set se radovali hosté.
Hráčky Králova Pole, povzbuzené obratem v 1. setu, vstoupily do dalšího dějství velmi odhodlaně a podařilo se jim brzy dostat do vedení (8:11, 11:15). Teprve pak se při servisu Kaluskové podařilo domácím nejprve srovnat a posléze otočit stav (15:15, 15:17, 18:17, 23:20). Závěr 2. setu dospěl opět ke skóre 24:22, ale tentokrát si Ostravanky koncovku pohlídaly.
3. set byl vyrovnaný až do stavu 9:9 a od této chvíle postupně navyšovali vedení domácí (11:9, 13:10, 18:14). Brno však nesložilo zbraně a obrovskou bojovností při vybírání zdánlivě ztracených míčů v poli dotáhlo na 18:18. Vyrovnanost sil však nevydržela dlouho a Ostrava získala 5 setbolů (24:19), z nichž 3. využila.
I ve 4. setu byly oba týmy rovnocenné, tentokrát až do stavu 15:15, ale pak při servisu Grabovské odskočilo Brno na 15:21 a set s přehledem dohrálo.
Tie-break se vyvíjel ze začátku lépe pro hosty (4:6), tehdy trenér Pommer vyslal na hřiště Faltínovou, která se za stavu 5:6 postavila na servis a odešla z něj za stavu 10:6. Tento obrat Ostravanky nabudil a pak s přehledem dotáhly k vítěznému konci set i zápas.

Autor: Miloš Matula