Facebook icon
YouTube icon

Články

Extraliga žen - 13. kolo: TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3

V dohrávce 13. kola UNIQA volejbalové extraligy žen se v boji o 2. místo utkali sousedé v tabulce. Do Ostravy zavítala druhá Olomouc a po předlouhé době i kamery České televize. Ostravanky v 1. zápase na podzim prohrály v Olomouci 2:3 a samozřejmě chtěly soupeři porážku vrátit. Nervozita jim však svazovala ruce, a byť bojovaly, tři body si nakonec odvezla domů Olomouc.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3 (22:25, 23:25, 16:25)

Adéla Chevalierová: "Cítím na sobě, že se v Ostravě zlepšuji" (14.1.2018)

V létě vyměnila jih Moravy za sever a zahrála si Challenge Cup. Libero Adéla Chevalierová má jasno:

Cítím na sobě, že se v Ostravě zlepšuji

Z jihu Moravy přesídlila vloni v létě na sever a v extralize volejbalistek hájí v této sezoně barvy TJ Ostrava. Zítra se dvacetiletá Adéla Chevalierova vrátí do Brna. Do haly ve Vodové ulici poprvé přijede jako host.

Extraliga žen - 14. kolo: VK Královo Pole - TJ Ostrava 3:1

Sobotní duel mezi KP Brno a Ostravou sliboval napínavý souboj týmů, které se spolu loni praly v extralize o bronz. A všichni příznivci volejbalu si v tomto extraligovém klání přišli na své -  vítěznou tečku 3:1 za krásnou volejbalovou bitvou nakonec k radosti domácího publika napsalo Královo Pole.

VK KP BRNO – TJ Ostrava 3:1 (25:19, 17:25, 25:21, 25:18)

Ostrava porazila Osijek a těší se do Finska (11.1.2018)

Do Challenge Cupu vstoupily na jihu Evropy, teď se volejbalistky TJ Ostrava vydají pro změnu na sever. Po výhře 3:0 v Chorvatsku porazily Osijek ve včerejší domácí odvetě 3. kola také 3:0 (20,16, 26) a jejich soupeřem v osmifinále bude finský tým OrPo Orivesi, který vyřadil kosovský Ferizej.

K postupu stačilo včera Ostravankám uspět ve dvou setech - a to zvládly hned na začátku utkání. V úvodním dějství ale musely překonat houževnatý odpor Chorvatek.

CHALLENGE CUP 2018: TJ Ostrava (CZE) - ŽOK Osijek (CRO) 3:0

Před svátky vyhrála Ostrava v chorvatském Osijeku snadno 3:0, ale určitě v odvetě nesmí domácí děvčata nic podcenit, protože ve sportu je možné skoro vše. Favorit se zaskočit nenechal, lehce získal potřebné dva sety k postupu a poté i celý zápas a Ostravanky se mohou těšit na konfrontaci s finským volejbalem, konkrétně Orivesi, což je městečko cca 200 km od Helsinek. Součástí utkání bylo i ukončení předvánoční charitativní akce, kdy volejbalový klub předal výtěžek z prodeje rozcvičovacích triček a vstupného zástupcům Moravskoslezského spolku na ochranu zvířat ve výši 28 675,- Kč.

TJ Ostrava - ŽOK Osijek 3:0 (20, 16, 26)

CHALLENGE CUP 2018: TJ Ostrava (CZE) - ŽOK Osijek (CRO) 10.1.2018

TJ OSTRAVA (CZE) - ŽOK OSIJEK (CRO)   10.1.2018   18:00 hodin

Přichází jeden z vrcholů letošní volejbalové sezóny, při kterém volejbalistky TJ Ostrava prezentují na mezinárodním sportovním poli město Ostravu, Moravskoslezský kraj a své sponzory.
Věrným ostravským fanouškům, příznivcům a divákům se představí chorvatský celek ŽOK Osijek, který v úvodním zápase přesvědčivě Ostravanky porazily 3:0.

Kateřina Valková: "Podcenit soupeřky? Ani náhodou. To by nám trenér Pommer nedovolil" (10.1.2018)

V Osijeku volejbalistky TJ Ostrava vyhrály 3:0. Nahrávačka Kateřina Valková před dnešní odvetou říká:

Podcenit soupeřky? Ani náhodou. To by nám trenér Pommer nedovolil!

Náročný program čeká do konce ledna volejbalistky TJ Ostrava. V prvním ze šesti utkání české extraligy uspěly, s posledním Fénixem Brno neztratily v pondělí doma ani set.

Extraliga žen - 17. kolo: TJ Ostrava - Fénix Brno 3:0

První utkání v roce 2018 byla předehrávka 17. kola UNIQA volejbalové extraligy žen. Domácí přivítali beznadějně poslední Fénix Brno, který v letošní sezóně ještě neuhrál ani bod. Ostrava pojala zápas jako generálku před středeční odvetou Challenge cupu s chorvatským Osijekem a do hry se postupně zapojily všechny své hráčky.

TJ Ostrava - VK Fénix Brno   3:0 (25:12, 25:18, 25:11)

Křišťálová váza 2018 - 1. místo VK Prostějov

Dvacátý čtvrtý ročník turnaje Juniorek a Kadetek "O křišťalovou vázu" má svého vítěze, a tím se staly mladé extraligové juniorky z VK Prostějov, které ve finále porazily juniorky ze Sokola Frýdek Místek 2:0.
Loňské finále obstaraly hráčky z hlavního města: Olymp Praha a Španielka Řepy. Tentokrát se utkaly o bronz, a i tuto bitvu zvládly děvčata z Olympu 2:0 a mohla se těšit z třetího místa.
Domácí juniorky nezklamaly, sice se nedostaly do bojů o medaile, ale i páté místo je pěkné.

Křišťálová váza 2018 - turnaj Juniorek a Kadetek

V prvním lednovém víkendu uspořádá TJ Ostrava již 24. rošník turnaje "O křišťálovou vázu", kterého se zúčastní šestnáct přihlášených družstev z ČR a PL.
Turnaj se uskuteční v Hale míčových sportů na ul. Varenská a v Hale Mládeže na ul. Gajdošová.

První místo budou obhajovat děvčata z Olympu Praha, která v loňském finále porazila Španielku 2:0 na sety.

Přijďte povzbudit naše mladé volejbalitky.

Zveme Vás na poslední letošní zápas s charitativním podtextem ve středu 20.12.2017 v 18.00 hod.

Fota a videa z dražby na konci článku

Čeká nás poslední zápas roku s Prostějovem.
Toto utkání jsme se rozhodly pojmout netradičně.

Jistě jste si všimli, že se celý prosinec rozcvičujeme ve speciálních vánočních tričkách.
Ta budou dražena ve středu během zápasu, takže si někteří z vás budou moci odnést trošku té naší dosavadní vítězné vlny domů.

Extraliga žen - 12. kolo: TJ Ostrava - VK Prostějov 0:3

Předvánoční volejbalové kolo proti sobě svedlo devítinásobné mistryně z Prostějova proti letos doma neporažené Ostravě. Favorit utkání byl sice jasný, ale čekal se tuhý odpor domácích. To bylo ale pravdou jen do poloviny druhého setu. Utkání mělo i charitativní nádech. Dražila se rozcvičovací trika a výtěžek z dražby i ze vstupného poputuje k Moravskoslezskému spolku na ochranu zvířat.

TJ Ostrava - VK Prostějov 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava (16.-17.12.2017)

Krajský přebor žen - 21. a 22. kolo
První utkání: TJ Fulnek - TJ Ostrava "C"     2 : 3  (-23,-22,20,13,-7)
Sestava: – Gengelová Lenka, Panková Michaela, Stará Patricie, Polášková Tereza, Uhlářová Klára, Kundlová Kateřina -libera: Polakovičová Petra, Planková Karolína
Do prvního zápasu jsme nastoupily s obrovským nasazením a chutí vyhrát.

Extraliga žen - 11. kolo: TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 0:3

Po ligových zápasech proti Olomouci a Prostějovu a poháru s brněnským Královým Polem narazily volejbalistky Sokola Šternberk v 11. extraligovém kole na čtvrtého semifinalistu loňského ročníku nejvyšší soutěže. V domácím utkání s Ostravou tahaly po většinu času za kratší konec a nakonec favoritovi podlehly 0:3.   

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 0:3 (16:25, 11:25, 21:25)

Kam letos vyrazila v poháru Ostrava? Opět do Chorvatska (13.12.2017)

Chorvatsko je jim asi souzené. Při loňské premiéře v Challenge Cupu byla prvním soupeřem volejbalistek TJ Ostrava Poreč a letos zahájí stejný evropský pohár 13. prosince v této zemi znovu. Tentokrát se ale o postup utkají s ŽOK Osijek, který v 1. kole vyřadil rakouský Schwechat po výsledcích zápasů 2:3 a 3:2 výhrou 16:14 ve zlatém setu.

Extraliga žen - 10. kolo: TJ Ostrava - Volejbal Přerov 3:1

V prvním zápase odvet základní části UNIQA extraligy žen přivítala Ostrava tým z Přerova. Hosté před sezónou výrazně obměnili kádr a zpočátku jim souhra skřípala, nicméně poslední zápasy ukazují zlepšení. Domácí i přesto nastoupili v roli výrazného favorita, kterou splnili, ale vůbec to nebylo jednoduché.

TJ Ostrava - Volejbal Přerov 3:1 (25:18, 25:12,19:25, 25:15)

Stránky