Facebook icon
YouTube icon

Extraliga žen - 15.kolo: PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 3:1

PVK Olymp Praha - TJ Ostrava      3 : 1  (-22, 17, 13, 15)

V zápase, který byl pro Olymp velice důležitý z hlediska umístění v tabulce, předvedly domácí hráčky nejlepší výkon sezóny a s přehledem přehrály TJ Ostravu. Ostrava vyhrála sice úvodní set, ale to bylo z její strany vše.

Rozhodčí: Dušek, Muller
Počet diváků: 250

Sestavy (od zóny I):
Domácí:  Kurková, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Hodanová, Šimáňová, libero: Dostálová. Střídaly: Komárková.
Hosté: Valková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová P., Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Čuboňová, Součková, Kukučová, Jennelová, Urbanová.

Domácí:
Eva Hodanová (kapitánka): „Chválím holky za vynikající výkon výborný zápas. Dařilo se nám plnit taktické pokyny a soupeře jsme ubránili. Je to pro nás důležité vítězství na tři body.“
Stanislav Mitáč (trenér): „My jsme velice spokojeni s vítězstvím 3:1 a za tři body. Vyslovuji velkou spokojenost za pohledný volejbal, byli jsme lepším týmem. Dobře jsme trénovali mezi svátky, byli jsme dobře připraveni, a proto jsme dobře bránili. Smečařky se také rozehrály k velkému výkonu. Pochvalu zaslouží i Marie Kurková. Chválím celý tým. Řešili jsme problém se základní sestavou, Lucie Kalhousová se rozehrála k dobrému výkonu. Z naší strany to byl nejlepší výkon, všechny hráčky byly v plusových bodech. Nesmíme usnout na vavřínech a musíme bojovat dále.“

Hosté:
Iva Nachmilnerová (kapitánka): „Po prvním setu jsme herně odešly. Nutno poznamenat, že soupeř se v průběhu zápasu výrazně zlepšil a přehrál nás naprosto zaslouženě. Gratuluji Olympu Praha k vítězství.“
Zdeněk Pommer: (trenér):„Hráli jsme volejbal do stavu 10:9 ve druhém setu. Pak nás soupeř přehrál na obraně na síti, hrál dobře na útoku a tlačil nás servisem. HrálI jsme nedůsledně a měli jsme malou razanci na útoku. Zasloužená výhra Olympu. Musíme zamakat a zlepšit se hlavně v týmovém projevu.“

Popis utkání:

Ostrava vstoupila do utkání lépe, dařila se jí hra v poli a následný útok hlavně zásluhou Petry Kojdové (5:2). Olymp postavily na nohy bodové bloky, začal lépe servírovat, dařil se útok středem sítě a skóre se přehouplo na jeho stranu (14:12). Potom ale domácí hráčky udělaly docela dost nevynucených chyb (servis, útoky do autu) a perně vybojovaný náskok se rozplynul (17:22). I když v závěru Olymp bojoval, na zvrat v koncovce setu to nestačilo.

Volejbalová bitva pokračovala i ve druhém setu. Olymp slušně blokoval, Ostrava hrála lépe v poli, ale domácí hráčky se stále potýkaly se zbytečnými chybami. Olympu se ale podařilo dobrým servisem a útokem po mezihrách odskočit ze stavu 10:11 na 18:11, čímž bylo jasné, že po dvou setech bude stav 1:1.

Ve třetím setu si Olymp na začátku pomohl skvělým a šťastným zákrokem v poli, vedl 4:0 a konečně získal i trochu sebevědomí. Olymp dobře servíroval a hlavně vytvořil neprostupnou obranu na síti a body se rychle přidávaly na jeho stranu (14:5). Ostrava byla chvílemi bezradná a začala kupit i nevynucené chyby. Olympu hrály dobře všechny hráčky, ale velikou jistotu týmu dodávala Veronika Dostálová na liberu.

Rozjetý a skvěle hrající Olymp pokračoval ve své hře i od začátku čtvrté sady. Domáčí hráčky získávaly body servisem, blokem i útokem. Ostravanky působily zakřiknutě a bylo cítit, že mají hlavy dole. Olymp svůj náskok neustále navyšoval a dokráčel bez větších potíží ke svému dnešnímu cíli – zisku tří bodů.

Autor: Jiří Trochta
Zdroj: ČVS

Extraliga žen - 15. kolo

1. část soutěže -  Extraliga Žen "Skupina EX-Z"

Statistiky Extraligy žen

Statistika z utkání

Video z utkání