Extraliga žen - 18. kolo: VK Dukla Liberec - TJ Ostrava 3:0 (16.1.2021)

V 18. kole UNIQA volejbalové extraligy žen 2020/21 liberecká Dukla poprvé v novém roce nastoupila na domácí palubovce, přivítala TJ Ostravu. Dukla odehrála opět kvalitní utkání proti dobře podávájící Ostravě, potvrdila tak výbornou formu a upevnila si první místo v tabulce.

VK Dukla Liberec – TJ Ostrava 3:0 (25:20, 25:14, 25:23)

Rozhodčí: Dmejchal M., Krtička J.
Hráno bez diváků

Domácí: Ovečková, Emelina, Trnková, Kvapilová, Svobodová, Kohoutová, libera Dostálová, Kolářová. Střídaly: Šotkovská, Bajusz
Hosté: Pospíšilová, Hrdličková, Kalusková, Žarnovická, Štrbová, Nečasová, libero Chevalierová. Střídaly: Jedličková, Šmídlová, Vytisková, Zemanová

Ohlasy po utkání:
Simona Bajusz (kapitánka VK Dukla Liberec): „Jsem ráda, že jsme pokračovaly ve včerejším výkonu a odnášíme si tři body.“
Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes to byl určitě jeden z nejtěžších zápasů doma, protože nás Ostrava neskutečně tlačila riskantním a dobrým servisem, takže jak už jsem říkal včera, výsledek 3:0 svědčí o tom, že jsme na dobré cestě. Po těžkém týdnu, kdy jsme měli tři zápasy, které jsme zvládli za tři nula, si myslím, že můžeme být maximálně spokojení.“
Helena Hrdličková (kapitánka TJ Ostrava): „První a druhý set nás srazily psychicky balony, které jsme měly dobře připravené, ale chybovaly jsme. Ve třetím setu jsme se dostaly konečně k naší hře, tlačily jsme Liberec, ale koncovka nám zase nevyšla a chybovaly jsme a to rozhodlo. Liberec celkem snadně zvítězil.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme to dnes Liberci dali především ve třetím setu, kde jsme se docela zvedli. Myslím, že jsme vedli v drtivé části třetího setu, ale na můj vkus jsme moc chybovali. Liberec má obrovsky silnej mančaft letos.“

Liberec se ujal vedení v prvním setu rychle 3:0, ale při podání kapitánky Ostravy Hrdličkové se Ostrava lehce dostala do vedení a Dukla si bere time out za stavu 3:6. Domácí Dukla se rychle oklepala a přidala na tempu kvalitním servisem, za stavu 9:7 dochází k oddechovému času Ostravy. Dukla si stále drží náskok a při stavu 15:12 si opět Ostrava bere time out. I když měl Liberec náskok šesti bodů v koncovce prvního setu, dva ostravské bloky donutilo Duklu také k druhému oddechovému času, 23:20. Ostrava se dopouští chyby při útoku a Dukla vyhrává první set 25:20.
Druhý set byl vyrovnaný až do stavu 6:6, Ostrava se neposadila na útoku a bere time out za stavu 8:6 pro Duklu. Po něm Svobodová zvyšuje náskok servisem na 10:6. Liberec hraje velmi koncentrovaně a pomalu přidává bod po bodu obranou na síti a nepouští Ostravu přes síť, 19:11. Ostrava se sice snaží hru zastavit střídáním, ale rozjetá Dukla stále navyšuje skóre na 23:11. Pokažené podání Ostavy do sítě ukončuje druhý set za stavu 25:14.
Třetí set vyšel lépe Ostravě, která od začátku tlačila servisem, dostala se do vedení 5:1 a donutila domácího trenéra k oddechovému času. Ostrava si stále hlídá ztrátu, vede 8:5. Dukle se přestalo dařit v útoku, za stavu 7:11 přichází druhý time out libereckého celku. Při podání domácí Emeliny si bere oddechový čas také Ostrava, 9:11. Po něm domácí Kvapilová pozlobila Ostravu kvalitním servisem a srovnává na 13:13. Nevynucené chyby Dukly a trpělivost Ostravy nabízí vedení pro Ostravu 17:20. Eso Trnkové dává Dukle stále naději (19:20) a Ostrava zastavuje hru oddechovým časem. Koncovku třetího setu lépe zvládla Dukla a utkání ukončuje útokem Kvapilová 25:23.

Autor: Aleš Správka

Články a další podrobnosti na: cvf,  facebook,  volejbal-ostrava