Extraliga žen - 19. kolo: TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 0:3

Los třetího kola UNIQA volejbalové extraligy žen „zavinil“, že se proti sobě hned dvakrát po sobě postavily stejné soupeřky. Zápas se nezvykle odehrál v úterním náhradním termínu, takže družstva měla na přípravu od předchozího souboje, který se uskutečnil  v sobotu 11.1., deset dnů. Ostrava v mezidobí bojovala ještě o postup do final four Českého poháru, bohužel neúspěšně. Ale na Šternberk si přesto musela věřit, protože ve zmiňovaném utkání vyhrála hladce 3:0 za necelou hodinu. Ale každý zápas je jiný, míč kulatý. V tomto utkání si týmy vyměnily role a obrovské překvapení bylo na světě.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 0:3 (14:25, 24:26, 22:25)

Rozhodčí: Peloušek J.,Vachutka M.
Počet diváků: 130
č.: 90 dne: 21. 1. 2020 v hod.: 18:00

Domácí: Nečasová, Pospíšilová, Kojdová, Kalusková, Wanczyk, Faltínová, libero Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Adamčíková, Žarnovická, Zemanová, Kašparová.
Hosté: Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Mazur, Sifferlen, Kofie, libero Zilberman. Střídaly: Karabinovich, Látalová.

Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Z naší strany hrozný výkon, nepodařilo se nám navázat na poslední utkání se Šternberkem. Musíme se zlepšit hlavně na útoku.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme hráli alibisticky a totálně vlažně. Samo se nikdy nic neuhraje!!! Soupeř toho dokonale využil.“
Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Máme velkou radost z dnešního vítězství. Oproti minulému zápasu jsme se na Ostravu mnohem lépe připravily, agresivní hrou domácí dokázaly porazit.“
Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Měli jsme týden na zlepšení hry proti Ostravě a ten se nám vyplatil. První set jsme jasně ovládli. Druhý a třetí set byl vyrovnaný a štěstí se obrátilo na naši stranu. Chci poděkovat za odvedenou práci a jsem rád, že jsem mohl zapojit do hry mladou Látalovou, která si tak odbyla premiéru v extralize.“

Domácí vstoupili do prvního setu absolutně bez nasazení a s děsivým přístupem (1:7, 2:13, 4:18). A byť v závěru malinko zkorigovali hrozné skóre, tak i žákyně, které hrály v naší hale o víkendu Český pohár, by se musely za takový výkon stydět.
Trenér Pommer obměnil polovinu sestavy (nově Kašparová, Zemanová, Žarnovická) ale na výsledku se skoro nic nezměnilo. Od stavu 6:6 utekli hosté na skóre 9:18 a 11:19, poté si domácí přece jenom vzpomněli, že volejbal hrát umí a začali mocně stahovat (15:19) a od stavu 16:21 se dostali poprvé v zápase do vedení (22:21) a propracovali se i ke dvěma setbolům, ale převážně vlastními chybami (zkažený servis, útok do autu a špatný příjem) přišli i o tento set.
Kupodivu tato promrhaná koncovka nezanechala na domácích velké stopy a ve třetím setu postupně zvyšovali náskok až na 17:12. Timeout hostujícího trenéra Drešla tento nápor zastavil (17:16). Ale domácí znovu odskočili do vedení 20:16. Závěr setu byl však hlavně o příjmu a ten měla suverénně horší Ostrava a tentokrát Šternberk vyrovnal na 20:20. Byť domácí ještě jednou vedli 21:20, ohromně ustrašeným závěrem i tuto koncovku ztratili a tím i celý zápas.

Autor: Miloš Matula

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200