Extraliga žen - 20. kolo: PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 1:3

Pro domácí Olymp Praha je TJ Ostrava nejpřijatelnější soupeř ve skupině 1-4. Domácí hráčky budou chtít ukázat, že do silné čtyřky patří a budou chtít navázat na dobré výkony z ledna a února. V neposlední řadě také budou chtít Ostravě vrátit porážku z vyrovnaného zápasu v Ostravě z 21. 1. 2017.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 1:3 (-16, -20, 22, -21)

Rozhodčí: Velimov, Hrabánková
Počet diváků: 250

Domácí: Kopecká, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, lŠimáňová, libero: Dostálová  Střídaly: Kurková, Šotkovská, Bartošová
Hosté: Valková, Toufarová, Zemanová, Diatková, Kojdová P., Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Čuboňová, Zedníková, Kvapilová

Simona Kopecká (kapitánka domácích): „První dva sety jsme nedokázaly složit balón na zem. Jediné světlé chvíle byly ve třetím setu, který jsme vyhrály.“
Stanislav Mitáč (trenér domácích): „Věřili jsme, že v tomto utkání budeme bodovat. Do utkání jsme vstoupili přemotivovaně a nervózně.  V prvních dvou setech jsme byly výrazně horší na útoku. Třetí a čtvrtý set měl parametry vyrovnaného utkání, ale hrubé chyby na servisu v koncovce čtvrtého setu nám neumožnili set dotáhnout do konce.“

Iva Nachmilnerová (kapitánka hostů): „Ve třetím setu jsme udělaly mnoho vlastních chyb, ale jinak jsme zápas zvládly a získali jsme tři body za výhru 3:1.“
Zdeněk Pommer (trenér hostů): „Věděli jsme, že Olymp v poslední době hraje dobře, proto jsme do zápasu vstoupili odpovědně. První dva sety jsme byli lepší na obraně a Diatková hrála dva sety dobře. Poté jsme měli malé výkyvy, ale čtvrtý set byl jednoznačný. Velmi dobře nám zahrálo libero Kamila Červenová a celkově jsme Olymp přehráli hlavně na útoku.“

Vstup Olympu do zápasu nebyl vůbec dobrý – nevyšel první útok středem sítě, následovaly špatné příjmy, nedůrazný útok a stav byl náhle 3:11. Domácí hráčky se vzepjaly, začaly bojovat a začalo se i dařit. Za stavbu 10:13 to vypadalo, že domácí jsou připraveni hrát vyrovnanou partii s Ostravou, ale opak byl pravdou. Hostující hráčky byly výrazně lepší na útoku, měly dobře organizovanou hru a v podstatě nedaly Olympu šanci na zvrat.
Jestliže vstup do prvního setu nebyl dobrý, tak pro Olymp byl vstup do druhého setu katastrofální – 1:6, 4:12, 7:16. Olymp byl bez elánu, chuti bojovat a Ostrava byla na koni. V koncovce hosté trochu polevily, ale bylo to spíše dáno střídáním, než zlepšeným výkonem Olympu.
Přesto si domácí hráčky uvědomily, že se dá hrát a to se projevilo na začátku třetího setu. Olymp bojoval, začalo se dařit na útoku a bylo to vidět i na stavu (6:2, 8:4). Ostrava si nechtěla dobře rozehrané utkání vzít a zapnula na plné obrátky – rychle bylo vyrovnáno, ale Pražanky se rvaly dál a diváci koukali na vyrovnanou a kvalitní volejbalovou bitvu. Ostrava začala dělat i chyby nevynucené a Olymp třetí set ubojoval.
Úvod čtvrtého setu si Ostrava pohlídala a dostala se do vedení 10:2, Olymp nic nevzdal, ale soupeři se rozehrála Nachmilnerová a náskok Ostravy se zmenšoval pouze minimálně. Takže Ostrava zápas dohrála bez větších problémů.

Autor: Jiří Trochta

20. kolo "Extraliga Žen"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo