Facebook icon
YouTube icon

Extraliga žen - 21. kolo: TJ Ostrava - VK Dukla Liberec 0:3

Utkání jedenadvacátého kola UNIQA volejbalové extraligy žen nabídne přímý souboj prvního se třetím celkem extraligové tabulky. Aktuálně třetí TJ Ostrava přivítá ve své hale od 17 hodin hosty z Liberce. Původně sobotní utkání bylo přesunuto na netradiční den, tedy pondělí. Důvodem jsou kamery České televize. Utkání bude vysíláno v přímém přenosu na ČT Sport. V obou dosavadních letošních střetnutích se z vítězství radovaly hráčky Dukly, ostravanky tak mají soupeři co oplácet. V posledním vzájemném utkání jasně dominovaly hostující hráčky. Prolomí svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera obranu Liberce a seberou tak důležité body tomuto soupeři poprvé v letošní sezoně, nebo se i tentokrát podaří libereckým volejbalistkám udolat domácí tým a udržet si tak vedoucí pozici v extraligové tabulce?

TJ Ostrava – VK Dukla Liberec 0:3 (22:25, 18:25, 14:25)

Rozhodčí: Kubinec J., Grabovský Z.
č.: 21102 dne: 24. 1. 2022 v hod.: 17:00
Počet diváků: 120

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Nečiporuka, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Jasečková, Bauerová, Chládková.
Hosté: Kojdová, Blažková, Kvapilová, Nová, Kohoutová, Skrypak, libero Dostálová. Střídaly: Kolářová, Šulcová, Bartošová.

Vyjádření:
Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Gratulujeme soupeři k výhře. Škoda, že jsme nepředvedly takový výkon, jaký bychom chtěly předvést, ale jdeme dále. Škoda, že jsme nedaly Anetce výhru k jejím dnešním narozeninám.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Liberec dnes prokázal své kvality, ale nemění to nic na tom, že jsme dneska hráli vlažně na můj vkus. Nechali jsme se zbytečně zatlačit, nevybírali jsme lehké míče a když už jsme zatlačili, tak jsme zase lehký míč nedohráli. Za mě tedy vlažný výkon a budeme muset přidat a dnes nám to ukázalo, že musíme makat pořád, na tréninku i v zápase.“                  
Veronika Dostálová (kapitánka VK Dukla Liberec): „Jely jsme sem připravené na těžký zápas, podruhé během poměrně krátké doby, připravené bojovat o první místo v tabulce, takže jsme šťastné, že jsme to takto zvládly. V některých utkáních jsme se sebou nebyli spokojení, ale dnes mohu pochválit celý tým, protože takto chceme hrát utkání.“  
Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „Důležitý byl první set, dvakrát jsme tady vedli v těch utkáních velkým rozdílem bodů a málem jsme ho ztratili. Soupeři jsme utekli, ale oni nás dotáhli. Trošku tam něco chybělo v té útočné fázi, ale dnes jsme byli vynikající na bloku a myslím si, že si to holky odpřihrávaly.“

Popis utkání:
Do utkání lépe vstoupil hostující tým z Liberce, který v prvním setu vedl 3:0. Domácí TJ Ostrava ale nechtěla soupeře nechat uniknout a záhy bylo srovnáno 4:4. Do vedení šli domácí poprvé zásluhou Jedličkové, Ostrava vedla 6:5, na což však reagovaly hostující volejbalistky, které překlopily skóre na svou stranu. Za stavu 11:8 pro Liberec bral první oddechový čas v utkání trenér domácích Zdeněk Pommer. Ostravanky poté dorovnaly na 11:11. Hosté však znovu odskočili, a tak musely domácí volejbalistky dotahovat (11:14, 17:19). Do koncovky šly volejbalistky Dukly s tříbodovým náskokem 20:17. Za stavu 24:21 pro Liberec ještě hosté neproměnili první setbol, druhou šanci už ale proměnila skvěle hrající hostující univerzálka Kvapilová. Hosté se tak ujali vedení v utkání 1:0 na sety.
Úvod druhého setu nabídl přetahovanou o každý bod. Srovnáno bylo za stavu 3:3 a 6:6, hosté pak čtyřmi body Ostravě odskočili. Liberecké volejbalistky nadále v setu držely mírný náskok (11:8, 14:10, 16:13). Domácí hráčky ale stále dokázaly bodovat a soupeře dotahovat (17:18). Do koncovky měly hráčky Dukly znovu tři body náskok, koncovka se však domácím vůbec nevydařila. Hosté dovolili Ostravě pouhý bod, a tak set ovládly poměrem 25:18 a ujaly se vedení 2:0 na sety. Výraznou měrou k vítězství přispěla Kvapilová.
Třetí set se nesl ve znamení předchozích, domácí TJ Ostrava dotahovala náskok liberce (3:5, 6:10, 9:15). Hráčky Liberce si po celý set udržovaly náskok, který se do koncovky zvyšoval (13:20 z pohledu Ostravy). Koncovka třetí sady nenabídla žádné překvapení a svěřenkyně trenéra Gálíka si dokráčely pro vítězství 25:14 a celkově tak televizní utkání ovládly poměrem 3:0 na sety. Hráčkou utkání byla vyhlášena hostující univerzálka Nikola Kvapilová.

Autor: Radek Karnufek                       

Články a další podrobnosti na: ČVF, FACEBOOK TJ Ostrava, TJ Ostrava
                   
"Extraliga Žen"

Rozpis utkání a tabulka soutěže
On-line zápas a statistika utkání
Videopřenos z utkání můžete sledovat na LIVE STREAM