Extraliga žen - 23. kolo: TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 2:3

Los 23. kola UNIQA volejbalové extraligy žen proti sobě svedl sousedy v tabulce na 5. a 6. místě. Bodové rozestupy jsou minimální a oba týmy mohou reálně pomýšlet i na 3. příčku a tím získat výhodu pro nasazení v play-off. Utkání tedy bylo velice důležité a podle toho vypadala i hra, která byla velmi dramatická, ale svazována i nervozitou. Utkání dospělo až do tie-breaku a lépe se s ním popasovali hosté.

TJ Ostrava – PVK Olymp Praha 2:3 (30:32, 25:22, 22:25, 25:22, 10:15)

Rozhodčí: Peloušek J., Kubinec J.
č.: 111 dne: 20. 2. 2020 v hod.: 18:00
Počet diváků: 180

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Nečasová, Pospíšilová, Kojdová, Kalusková, Wanczyk, Žarnovická, libero Chevalierová. Střídaly: Faltínová,  Žolnerčíková, Kašparová.
Hosté: Komárková, Šimáňová, Smutná, Denysova, Purchartová, Staňková, libero Pešková Střídaly: Ovečková, Kalhousová.

Vyjádření:
Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Pro diváky hezký, bojovný volejbal. Opět jsme se nevyvarovaly sérií rychlých bodů soupeře, kdy se nám nepodařilo otočit. Musíme si vzít ze zápasu to dobré a zlepšit se.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Koncovku 1. setu jsme měli dohrát, nicméně dnes jsme dobře blokovali (cca 20 bloků) a do příštích zápasů se musíme vyvarovat 2 – 3 laciných chyb v každém setu. Do dalšího zápasu musíme projevit ještě větší bojovnost a dělat správná herní rozhodnutí v důležitých momentech nebo koncovkách setů. Díky fanouškům.“
Pavlína Šimáňová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Jsem ráda, že si z Ostravy vezeme aspoň 2 body, protože víme, jak je těžké tady urvat výhru. Škoda, že se nám nepodařilo uhrát koncovku 4. setu, odjezd domů mohl být ještě příjemnější.“
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Napínavé, dramatické utkání, oboustranně emotivně vyhrocené. Oběma týmům jde o postavení v tabulce a nasazení do play-off. Jsem spokojený se dvěma body, které vezeme z Ostravy.“

Popis utkání:
V úvodu 1. setu hrály domácí hráčky jako z partesu. Brzy se dostaly do vedení 9:3. Za tohoto stavu si trenér Mitáč vyžádal oddechový čas a po něm se hráčkám Olympu podařilo náskok Ostravanek stáhnout až na 9:7. Tehdy sáhl po timu domácí kouč. Překonat vlastní chyby se však jeho svěřenkám podařilo až při kvalitním servisu Kaluskové. Hráčky TJ Ostrava šly do vedení 16:12. Pražankám nepomohl ani time za tohoto stavu a nechaly své soupeřky odskočit až na 20:16. Do koncovky však vstoupily velmi bojovně a otočily vývoj setu na 20:21. Následně se týmy přetahovaly doslova o každý míč a ve velmi dramatickém závěru set získali hosté.
Také počátek 2. setu se vyvíjel lépe pro hráčky Ostravy (11:7). Trenérovi hostů se nepodařilo rychlý postup domácích zpomalit ani dvěma timy (13:8, 17:10). Za stavu 18:10 opět Olymp jakoby nastartoval a intenzivně stahoval (18:15, 22:21). A začalo opět drama, tentokrát se šťastnějším koncem pro domácí.
Ve 3. setu probíhala přetahovaná o každý míč až do stavu 16:15. Pak na servis nastoupila dnes velice nebezpečná Komárková a při špatném příjmu domácích otočila na 16:21. A byť domácí nesložili zbraně, set patřil hostům.
4. set byl jako na houpačce (0:3, 8:3, 9:7, 12:7, 15:11) a od té doby opět výrazně zlobila Komárková na servisu (15:16) a začala dramatická koncovka (17:18, 20:18, 20:21, 23:21). Tentokrát se radovali domácí.
V tie-breaku hned na začátku odskočil Olymp na 3 – 6 bodový rozdíl (2:5, 5:11) a s přehledem set i zápas dotáhl do vítězného konce.

Autor: Miloš Matula