Facebook icon
YouTube icon

Extraliga žen - 23. kolo: TJ Ostrava - VK Šelmy Brno 3:2

V rámci třiadvacátého kola Uniqa extraligy žen ve volejbale sehrají domácí volejbalistky TJ Ostrava utkání proti VK Šelmy Brno. V obou letošních extraligových střetnutích se z vítězství radovaly hráčky z Brna. Ostravanky tedy mají soupeři co oplácet. Favoritem zápasu by měly být domácí hráčky TJ Ostrava, kterým aktuálně patří třetí příčka v extraligové tabulce. Hostující celek se aktuálně nachází na šestém místě. Oba celky měly minulý víkend zápasovou pauzu, protože se konalo finále Českého poháru žen, a tak budou hráčky jistě dobře připraveny zabojovat o cenné body do extraligové tabulky.

TJ Ostrava – VK Šelmy Brno 3:2 (25:19, 14:25, 17:25, 25:23, 15:13)

Rozhodčí: Ištvanech M., Trumpeš D.
č.: 21111 dne: 12. 2. 2022 v hod.: 17:00
Počet diváků: 80

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Nečiporuka, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová, Jedličková, Kotlabová, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Jasečková, Bauerová, Chládková.
Hosté: Pluhařová, Širůčková, Mikysková, Komárková, Benediktová, Mokrá, libero Chevalierová. Střídaly: Borovcová.

Vyjádření:
Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Po prvním setu, který jsme vyhrály, jsme nepochopitelně přestaly hrát ve druhém a třetím setu. Soupeř nám utekl hned od začátku o dost bodů a my pak jen korigovaly skóre. Jsem ráda, že jsme se na čtvrtý set zvedly a dostaly jsme to do tie-breaku. Měly jsme větší štěstí a vyhrály jsme proti velmi silnému soupeři, za což jsem ráda.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Já si myslím, že pro fanoušky to bylo skvělé utkání a nás tato utkání mohou jedině posunout. Dnes pochvala celému týmu, protože kdo přišel do hřiště, tak pomohl. My si musíme více věřit od začátku, víc věřit v náš herní systém. Jedeme dále.“                  
Soňa Nováková (kapitánka VK Šelmy Brno): „Myslím si, že to bylo divácky moc pěkné utkání, vyrovnané na obou dvou stranách. Výsledek 3:2 odpovídá tomu, že ty týmy jsou vyrovnané a rozhodly maličkosti, možná lepší servis v koncovce. Škoda, že si my nebereme ty dva body, ale nedá se nic dělat, i jeden bod je dobrý“  
Martin Gerža (trenér VK Šelmy Brno): „Myslím, že jsme začali zbytečně nervózně, pak jsme se do toho dostali. Na začátku čtvrtého setu jsme dostali 4 esa a pak v tie-breaku jsme to měli ve vlastních rukách a nedohráli jsme to. Určitě to není zklamání, na druhou stranu jsme vedli 2:1 a vedli jsme v tie-breaku a nedohráli jsme to, takže lehké zklamání to je.“

Popis utkání:
Lépe do utkání vstoupily hostující hráčky, které brzy vedly 3:0. Domácí celek nechtěl soupeři povolit velký náskok a začal Brno dotahovat. Šelmy si držely náskok až čtyř bodů (8:4) a domácí tak brali první oddechový čas v utkání. Ostrava poté dotáhla na rozdíl dvou bodů (6:8 z pohledu domácích), hosté však znovu zvládli náskok navýšit. Ostrava zabrala a dotáhla na rozdíl jediného bodu (11:12) a první time-out v zápase bral trenér hostů Martin Gerža. Za stavu 12:12 bylo poprvé v utkání vyrovnáno. Hosté měli mírně navrch a volejbalistky Ostravy musely dotahovat rozdíl ve skóre. Srovnáno bylo opět za stavu 18:18. Do koncovky šly však spokojenější domácí hráčky, které vedly 20:18. Koncovka setu už byla v režii domácích volejbalistek. Hosty jasně přehrály a braly první set poměrem 25:19.
Druhý set začal dvěma chybami na servisu a vyrovnaným stavem 1:1. Hosté brzy odskočili domácím na 8:1. Domácím se nedařilo a hosté vedli už 11:2. Za stavu 5:14 z pohledu Ostravy bral druhý oddechový čas trenér domácích Zdeněk Pommer. Celkem pohodlný náskok Brno drželo i nadále (17:8, 20:11). Set už se dohrál bez větších překvapení, vítězství braly volejbalistky z Brna poměrem 25:14.
Úvod třetí sady nabídl opět vyrovnaný stav 1:1 a 3:3. Volejbalistkám z Brna se poté podařilo odskočit nejprve na 8:4, později na 12:6. Šelmy držely vedení i nadále (16:10, 19:11, 22:15). Ostrava se nedokázala dorovnat skóre a Brno si došlo pro další vítězný set, který braly 25:17 a otočily vývoj utkání.
Do čtvrtého setu lépe vstoupily domácí volejbalistky, které vedly 5:0 i díky skvělým servisům Jasečkové. Ostrava si postupně vypracovala až 8 bodový náskok (11:3). Hostující hráčky začaly náskok domácích stahovat (13:9). Další průběh setu nabídl velké drama, dlouhé výměny a emoce na obou stranách. Do koncovky šly domácí hráčky s náskokem šesti bodů (20:14). Brno ale nenechalo Ostravě nic zadarmo a snížilo na 21:18, později 24:23. Domácí celek v dramatickém konci setu dokázal zapsat poslední bod, a tak Ostrava zvítězila 25:23 a vyrovnala na 2:2.
První bod páté sady zapsala pro Brno Adéla Borovcová. Záhy srovnala kapitánka domácích Štrbová. Ostrava šla do vedení 4:1. Brno ale brzy snížilo na 5:4. Strany se naposledy v utkání střídaly za stavu 8:5 do Ostravu. Šelmy dokázaly vyrovnat skóre na 9:9 a pak strhnout vedení na svou stranu. V koncovce Brno zabralo a vedlo nad Ostravou 13:12. Domácí hráčky ale vyrovnaly na 13:13. Dva body v řadě pro Ostravu znamenaly výhru domácích poměrem 3:2 na sety.

Autor: Radek Karnufek           

Články a další podrobnosti na: ČVF, FACEBOOK TJ Ostrava, TJ Ostrava
                   
"Extraliga Žen"
Rozpis utkání a tabulka soutěže
On-line zápas a statistika utkání
Videopřenos z utkání můžete sledovat LIVE STREAM