Extraliga žen - 23. kolo: Volejbal Přerov - TJ Ostrava 3:0

Dohrávku předposledního kola nadstavbové části Přerovanky zvládly a připsaly si zaslouženě „povinné“ vítězství ve třech setech, přestože soupeřkám z Ostravy patřily úvody všech setů. Naštěstí nepříznivý stav z úvodu zápasu (0:5 a 3:9) domácí hráčky neznervóznil a trpělivě umazávaly náskok. Vyhraná úvodní sada je uklidnila a nepřipustily   hosty ani jednou k setbolu, přestože v druhém setu k tomu nebylo daleko. Třetí dějství už bylo jednoznačné a Přerov se díky tomu posunul na šesté místo v tabulce.

Volejbal Přerov – TJ Ostrava 3:0 (25:22, 25:23, 25:18)

Rozhodčí:  Grabovský Z., Ištvanech M.
Počet diváků: 230

Domácí: Zatloukalová, Person, Vander Meer, Měrková, Svobodová, Jehlářová, libero Vaňková. Střídaly: Kohoutová, Šádková, Bartošíková
Hosté: Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, libero Chevalierová. Střídaly: Červenková, Zedníková, Lukáčová, Žolnerčíková

Eva Svobodová (kapitánka Volejbal Přerov): „Dnes se nám nepovedl začátek a než jsme se uklidnily, bylo to 0:5. Tentokrát jsme dobře zvládly koncovky setů a k bojovnosti jsme přidaly i dobré zakončení útočných akcí.“
Radim Vlček (trenér Volejbal Přerov): „Jsem rád, že jsme zvládli za tři body domácí zápas. Souboje s Ostravou nejsou jednoduché, trápí každého soupeře. Nemají už co ztratit a jdou do toho po hlavě. Velmi dobře zahrála nahrávačka Zatloukalová a v útočné fázi Měrková. Jen jsme mohli mít lepší vstupy do setů a při jasném vedení nesmíme příště polevit.“
Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Myslely jsme, že Přerov potrápíme víc. Po dobrých začátcích jsme to nedokázaly dotáhnout v koncovkách setů.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Raději bych úvod prvního setu (vedení 9:3) vyměnil za větší nasazení a bojovnost našeho týmu. Druhý set se nevyvíjel pro nás příznivě, ale koncovku jsme měli uhrát my. Nedůrazem a malou agresivitou jsme ji nedohráli. Blahopřeji soupeři, ale vůbec mne neoslnil hlavní rozhodčí, i když měl dnes dva „asistenty“.“

Nervozita na startu utkání svazovala domácím volejbalistkám ruce – 0:5. Ostrava zakončovala pokaždé jinak, Diatková z hlavního kůlu, následovalo eso, pak útok ze středu či z „handy“. Přerovanky se rozjížděly pomalu a poprvé se ujaly vedení za stavu 15:14. Zakončení téhle výměny už bylo ve znamení psychického tlaku na tým hostů, když se nahrávačka přes spoluhráčku nedostala k míči. V koncovce se kouč Ostravy snažil střídáním rozdrobit přerovský nápor, ale vedlo to pouze k odvrácení prvního setbolu. Druhý proměnila kapitánka Svobodová, která posadila míč přesně na zadní lajnu.
Začátek druhého setu už si přerovské ženy pohlídaly trochu více a ze stavu 2:5 rychle otočily na 9:5. Pak si udržovaly pohodlné vedení a skóre 18:12 naznačovalo, že koncovka bude jasná. Jenže soupeřky se neuvěřitelně zvedly a dostaly se do vedení 21:20. V této fázi se Přerovankám nedařilo důrazněji zakončovat útočné akce. Přišly následně také o dvoubodové vedení, když je dvakrát ze středu nachytala Nečasová – 23:23. Následně Ostrava zaútočila do autu a bodový blok Měrkové ukončil sadu – 25:23.
Ani ve třetím dějství nezískaly domácí ženy první bod. Ovšem rozhodující byla patrně čtyřbodová šňůra na 9:6. Potom už se soupeřky nedokázaly přiblížit ani na rozdíl bodu. V koncovce už to bylo jednoznačné. Při prvním mečbolu chtěla Měrková nahrát přes celou šířku kurtu, ale míč se dotknul střešní konstrukce. V následné výměně už střídající nahrávačka Bartošíková vybídla k zakončení za hlavou nabíhající Persson, a ta procedila míč na druhou stranu.

Autor: Stanislav Šmidák

Hala: Městská sportovní hala
Adresa: Petřivalského 2884 Přerov