Extraliga žen - 23.kolo: TJ Ostrava - Volejbal Přerov Precheza 3:1

V předposledním kole nadstavby extraligy žen proti sobě nastoupily 3. a 4. tým tabulky. Domácí hráčky sice v nadstavbě nepodávají příliš stabilní výkony a navíc základní část zakončily prohrou právě s Přerovem, ale i tak byly papírovými favoritkami.

TJ OSTRAVA -  Volejbal Přerov Precheza  3:1 (25:16, 25:15, 18:25, 25:19)

Rozhodčí: Bohačík R./Kavala T.

Počet diváků: 195

Domácí: Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, Kateřina Valková, libero: Kamila Červenková. Střídaly: Markéta Kukučová, Kateřina Kvapilová, Kamila Součková, Hana Čuboňová, Petra Urbanová.
Hosté: Gáliková, K. Kohoutová, Svobodová, Cebáková, Tomašeková, Kubínová, libero: Šťastná. Střídaly: Rašková, Šebetovská, L. Kohoutová.

Domácí:
Iva Nachmilnerová (kapitánka): Škoda, že jsme přestaly hrát ve 3. setu. My jsme byly agresivní, jenže jsme chybovaly. Jsme rády za 3 body, musíme se poučit z chyb a připravit se na play off.
Zdeněk Pommer (trenér): Dnes jsme tlačili soupeře servisem a dobře jsme útočili. Ve třetím setu jsme udělali spoustu nevynucených chyb, kterých se musíme vyvarovat. Celkově jsme měli vyšší procento na přihrávce. Pochvala celému družstvu, jedeme dál.

Hosté:
Gabriela Tomášeková (kapitánka): 3. a 4. set byl bojovný díky změnám v sestavě, to jsme zahráli obstojně, ovšem  mezihra hapruje, musíme na tom zapracovat.  Zahajujeme přípravu na Olymp, je třeba makat více, abychom byly spokojené.
Libor Gálík (trenér): Ostrava byla celý zápas lepší. Ve třetím setu jsme se zvedli a zlepšili servis, navíc Ostrava pohla chybami. Pak už jsme nestačili.

První set se vyvíjel pro domácí dobře hned od počátku. Do prvního technického time-outu povolili hostům jen 4 body (8:4). Po prvním time-outu si Ostrava udržovala pořád náskok (16:11). Po té domácí odskočili na  18:11, 20:13 a lehce dohráli set.
Druhý set byl obdobou prvního. Hráčky Ostravy vedly od začátku až do konce (8:4, 10:7, 16:8, 16:11, 19:11, 23:12) a vypadalo to, že se rozhodly utkání neprotahovat.
Třetí set však ukázal, že opak je pravdou. Po počátečním krátkém vedení domácích (3:1) hosté brzy odskočili až na 4:7. Domácí pak stáhli a první time-out je opět zastihl ve vedení (8:7). Minimální náskok však díky vlastním chybám brzy ztratili (8:10, 11:15). Po vlastním time-outu za stavu 11:15 se hráčky Ostravy již nedokázaly dostat do vedení. Pouze dotáhly na 13:16. Přerov pak získal třetí set na svou stranu.
Do čtvrtého setu nastoupily Ostravanky koncentrovaněji a to se s malými výjimkami projevilo i na skóre (8:7, 9:9, 12:9, 15:10, 16:11). Hosté se pokusili nepříznivý vývoj setu přerušit time-outem za stavu 18:11, ale ani tím se jim nepodařilo domácí zastavit (19:11, 21:13, 23:14). V samotném závěru si Ostravanky dovolily malé zaváhání (23:17, 24:19), ale vítězství v setu a zápase si nenechaly ujít.