Extraliga žen - 24. kolo: TJ Ostrava - VK Prostějov 1:3

Hned dva dny po nervy drásajícím souboji s Olympem, který domácí hráčky prohrály v tie-breaku, zavítal do Ostravy Prostějov, momentálně třetí tým extraligy. Tříbodová výhra by mohla „vystřelit“ Ostravanky před Hanačky, při prohře naopak mohly klesnout na místo šesté. Utkání bylo opět dramatické, ale domácí hráčky už mají v hlavách asi nějaký blok, který jim brání dovést dobře rozehrané sety k vítěznému konci.

TJ Ostrava – VK Prostějov 1:3 (26:28, 17:25, 25:15, 22:25)

Rozhodčí: Vachutka M., Ištvanech M.
č.: 120 dne: 22. 2. 2020 v hod.: 17:00
Počet diváků: 250

Domácí: Kojdová, Kalusková, Wanczyk, Žarnovická, Nečasová, Pospíšilová, libero Chevalierová. Střídaly: Zemanová,  Žolnerčíková, Kašparová, Faltínová.
Hosté: Fričová, Stümpelová, Zatloukalová, Nová, Kozmík, Kopáčová, libera Slavíková, Baláková Střídaly: Dvořáčková, Jurčíková

Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Celé je to o našich hlavách. Dnes jsme více bojovaly samy se sebou než se soupeřem. Například když neuhrajeme 4. set po velkém náskoku. “
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): Absolutně podceněný výkon od všech hráček. Trestuhodně nedohraná koncovka 1. setu. Nedůraz ve všech činnostech především na útoku.“
Michaela Zatloukalová (kapitánka VK Prostějov): „Pěkný zápas, obětavé výměny, rozhodla koncovka 1. setu. V zápase nám pomohlo střídání, holky se chytly a dobře zvládly zápas. Důležité 3 body.“
Lubomír Petráš (trenér VK Prostějov): „Hodně vyrovnané tkání, čísla mluví za vše. Na útoku i přihrávce podobné. Dostali jsme se do krize ve 3. setu v útočné činnosti, kde jsme složili pouze osm balonů. Těší mě, že jsme dokázali otočit 4. set a bojovností ho nakonec utloukli.“

Do prvního setu lépe vstoupily hráčky Prostějova (5:8, 6:9), následně Ostravanky srovnaly skóre a začaly získávat náskok (9:9, 12:11, 16:12). Ve vedení se TJ Ostrava držela téměř až do konce (18:15, 18:17, 21:18, 23:20), avšak Hanačkám se podařilo dotáhnout na 23:23. Poté to byla přetahovaná o každý bod a díky vlastním chybám domácí hráčky set ztratily.
Od počátku druhého setu bylo ve vedení družstvo hostů (1:6), domácím se podařilo ztrátu téměř stáhnout (4:6, 9:10, 11:12), ale Prostějov poté svůj náskok dokázal získat zpět (11:15, 13:17, 14:20). Ostrava se už se na žádný velký odpor nezmohla a hosté komfortně získali tento set (17:23).
Ve třetím setu byly domácí hráčky jako vyměněné, od počátku si udržovaly náskok (7:3, 9:5). Hosté dotáhli (9:8) a na chvíli i získali vedení (10:11, 13:14) ale při vynikajícím servisu Kašparové (3 esa) Ostrava výrazně utekla a set hladce vyhrála (23:14).
Ve čtvrtém setu to dlouho vypadalo, že Ostravanky navázaly na předchozí sadu (6:3, 9:4, 13:5). Ale ztratit tak veliký náskok během pár minut mohou jenom psychicky nalomené osoby (13:10, 14:12, 18:15, 18:20). A úplně vykolejené domácí hráčky naservírovaly svým soupeřkám vítězství na stříbrném podnose.

Autor: Miloš Matula

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200