Facebook icon
YouTube icon

Extraliga žen - 27. kolo: VK Královo Pole - TJ Ostrava 2:3

Závěrečný duel základní fáze extraligy svedlo Královo Pole doma s Ostravou. Pro oba týmy bodový zisk z tohoto utkání mohl znamenat posun v tabulce a vylepšení pozice pro play off, a tomu odpovídal i průběh zápasu. KP Brno sice vedlo 2:0 na sety, dramatický boj o každý míč se ale nakonec rozhodoval až v tie-breaku, který zvládla lépe Ostrava a zvítězila 2:3.

VK Královo Pole – Ostrava 2:3 (25:18, 25:21, 21:25, 17:25, 7:15)

Rozhodčí: Ištvanech M., Trumpeš D.
č.: 133   dne: 7.3.2020   v hod.: 14:30
Počet diváků: 150

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Stráská, Grabovská, Carpentier, Kvapilová, Šunderlíková, Uglenko, libero Digrinová. Střídaly: Judlová, Šloufová, Pavlíková, Podhrázká, Kuníková
Hosté: Nečasová, Kašparová, Kojdová, Kalusková, Faltínová, Žolnerčíková, libero Chevalierová. Střídaly: Pospíšilová, Žarnovická, Zemanová, Adamčíková

Vyjádření:
Šárka Šloufová (kapitánka VK Královo Pole): „První dva sety jsme hrály dobře, bohužel jsme nedotáhly k vítězství třetí sadu. Ostrava se naopak rozehrála, a nakonec utkání vyhrála.”
Matúš Kalný (trenér VK Královo Pole): „Výsledku je škoda, dnes jsme vedli 2:0 a pak jsme přestali útočit. Klíčový byl stav 13:8 ve třetím setu, kdy se soupeř chytil a my jsme se nedokázali vrátit zpátky do zápasu. V tie-breaku jsme pak udělali laciné chyby a Ostrava toho využila.”
Helena Kojdová (kapitánka Ostrava): „Brno dnes bojovalo o každý balon a nic nám nedalo zadarmo. Jsem ráda, že se nám po dvou prohraných setech povedlo dostat zpět do zápasu, a nakonec utkání dovést do vítězného konce. Teď už se těšíme na play off, doufám, že Karin se nám brzy uzdraví. Moc děkuji Brnu za hezké gesto, kdy se každá hráčka s ní přišla pozdravit a popřála jí, ať jí to dobře dopadne. Děkujeme také fanouškům, kteří nás do Brna přijeli podpořit.“
Zdeněk Pommer (trenér Ostrava): „Brno začalo dobře a tlačilo nás servisem. Je škoda druhého setu, který jsme měli dohrát, ale byli jsme v něm málo agresivní. Na druhou stranu jsme nakonec vyhráli a teď už se musíme zaměřit plně na play off. Poděkovat musím také našim příznivcům, kteří nám sem dnes přijeli fandit.“

Popis utkání:
Úvodní sada patřila nejprve Ostravě (5:8), KP Brno ale ve střední pasáži setu otočilo stav pro sebe na 16:13 a Zdeněk Pommer už pak se svým družstvem marně hledal recept na srovnání (21:17). Body v domácím dresu připisovaly hlavně Karin Šunderlíková a Sophie Carpentier, a první set nakonec se svými spoluhráčkami vyhrály 25:18.
V druhém setu těžila zprvu znovu z vedení Ostrava. Královo Pole se na ni sice za stavu 9:13 dokázalo dotáhnout (13:13), následovala ale pětibodová šňůra hostujících, kterou nezastavil ani brněnský time out (13:18). Poté však svěřenkyně Matúše Kalného začaly bodové manko umazávat a stav srovnaly na 19:19. Body připisovaly domácí volejbalistky i dál (21:19) a závěr už si pohlídaly (25:21).
V následujícím dějství mělo Královo Pole navrch dlouho (8:6, 10:7, 13:8), Ostrava však srovnala na 13:13 a pak i otočila skóre na svou stranu (14:17). Hostující náskok držely (17:20), pak ale musela kvůli zranění opustit palubovku ostravská hráčka Karin Žolnerčíková a KP Brno vzápětí dotáhlo na 20:21. Následující vypjatá výměna a protest Brna proti ostravskému bodu (20:22) nakonec vyústily ve žlutou kartu pro Matúše Kalného a Ostrava už si pak výhru v setu vzít nenechala (21:25).
Do čtvrté sady vlétly hostující rychlým vedením 1:6 a náskok při podání Ivy Kaluskové navýšily až na 5:13. Domácí to nepoložilo, zkoncentrovaly hru a stáhly na 10:14. Přesné ostravské bloky pak znamenaly odskok hostujícího družstva na 10:17, Ostrava přitvrdila i v útoku (13:21) a v setu nakonec vyhrála poměrem 17:25.
Tie-break začala lépe Ostrava (2:4), domácí ale srovnaly na 5:5. Hostující hráčky však od stavu 7:7 začaly tahat za lepší konec (7:10) a KP Brnu už nedovolily uhrát ani jeden bod (7:15).

Autor: Barbora Mertová                 

"Extraliga Žen" - 27.kolo
Rozpis utkání a tabulka soutěže
On-line zápas a statistika utkání
Videopřenost na Czechvolley.tv