Extraliga žen - 5. kolo: TJ Ostrava - VK Královo Pole 3:1

Poslední vzájemné utkání v Ostravě mělo pro domácí hořkou příchuť, protože 3. 5. 2017 prohráli v tie-breaku boj o bronzovou medaili, takže mají soupeři co vracet. Obě družstva z různých důvodů výrazně obměnila kádr, přesto se v posledních sezónách vždy jednalo o dramatické zápasy.

TJ Ostrava - VK Královo Pole   3:1 (20:25, 25:19, 25:20, 25:18)

Rozhodčí: Krtička J./Slezák J.
Počet diváků: 280
č.: 25 dne: 11.11. 2017 v hod.: 17:00

Domácí: Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero: Chevalierová. Střídaly:  Faltínová, Sedláčková, Žolnerčíková.
Hosté: Assis, Vyklická, Kopáčová, Suchá, Boulová, Zburová, libero: Vaňková. Střídaly: Pištěláková, Pene.

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „V prvním setu nás soupeř zatlačil servisem. My jsme se úplně nemohly dostat k naší rychlé hře, ale od druhého setu jsme zlepšily servis, soupeře zatlačily a zápas jsme dovedly do tříbodového vítězství.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Výborný zápas před vlastním publikem. Jsem rád a děkuji fanouškům, že přišli. V prvním setu jsme chybovali na servisu a byli nedůrazní v obraně. Od začátku druhého setu jsme byli důrazní ve všech činnostech a zápas jsme měli pod kontrolou. Velmi dobře zahrála „Šéva“ na příjmu.“

Ivana Zburová (kapitánka VK KP Brno): „Po prvním setu jsme začaly dělat spoustu chyb a nezvládly to v hlavách.“
Marek Rojko (trenér VK KP Brno): „Měli jsme ambice hrát o vítězství. Gratuluji Ostravě, že dobře doplnila družstvo po odchodu čtyř klíčových hráček. Jeden a půl setu jsme hráli nejlepší volejbal v této sezóně, ale pak trpělivostí domácí otočili a byli lepší. Potřebujeme některé věci pořešit, tlak v Brně je enormní. Je dobré, že hrajeme hned ve čtvrtek těžký zápas v Olomouci a uvidíme, jak zareagují naše hráčky.“

První set čtyřsetové bitvy se odehrával převážně v režii hráček Brna (6:8, 8:11, 9:13, 10:14, 13:16, 15:18). Domácí volejbalistky se snažily svého soupeře dohnat, ale od začátku až do konce si vedení pohlídal tým hostů (16:20, 17:22, 20:23).

V druhém setu Ostravačky ještě hledaly svoje tempo (4:6, 7:8, 8:10, 10:13). Trenér domácích si vzal oddechový čas, aby podpořil své svěřenkyně. Hra domácích se posléze změnila k nepoznání (13:13, 16:15). Trenér hostí byl nucen přerušit hru timeoutem (17:15), vývoj zápasu však neovlivnil. Kateřina Valková podpořila svůj tým dvěma esy (19:17, 22:17). Trenér Brna vyzkoušel před koncem setu ještě jeden oddechový čas, ale Ostravanky byly v ráži a set si urvaly pro sebe.

Ve třetím setu už určovala vývoj zápasu Ostrava (7:4, 9:5, 10:7, 14:8, 16:12). Soupeř potrápil hráčky Ostravy dotažením skóre na rozdíl jednoho bodu (18: 15, 18:17). Domácí se nehodlali rozloučit s vedením a nasázeli soupeři několik bodů v řadě i díky výbornému servisu kapitánky Kateřiny Valkové (23:17) a s přehledem si odnesli i tento set.

Do čtvrtého setu vstoupili domácí čtyřmi body v řadě při podání nové litevské posily Vilte Makauskaite. Hráčky TJ Ostrava udržovaly po celý zbytek zápasu minimálně tříbodový náskok nad Brnem (8:4, 10:7, 15:9, 16:11, 19:13, 20:16). S mečbolem se ještě tým Ostravy trochu potrápil, ale na třetí pokus jej využil a připsal si tak tříbodové vítězství (24:16, 24:18).

Autor: Miloš Matula