Extraliga žen - 6.kolo: TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 3:0

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha   3 : 0  (15,19,20)

Adresa: Varenská 40a, Ostrava, 70200

Rozhodčí: Slezák J./Kavala T./Kovář V.
Počet diváků: 230

Utkání dvou celků z čela tabulky nemělo „papírového“ favorita. Domácí fanoušci se tedy mohli těšit na to, že hráčky Ostravy proti silnému soupeři zabojují, tak jak to nejlépe umí.

Domácí se k výzvě postavili čelem a v 1. setu se ihned od počátku chopili iniciativy a hostující hráčky vůbec nepustili do vedení (6:1, 8:5, 12:6, 15:6, 16:7, 16:9, 18:9, 21:11). Hráčky Olympu se pak dokázaly přiblížit na 21:14, ale po time-outu domácích již získaly pouze 1 bod.

Začátek druhého setu byl vyrovnanější (1:3, 6:3, 7:7). Od stavu 8:7 si však domácí začali opět bod za bodem vytvářet náskok (11:7, 12:8, 13:9, 14:11, 15:12, 15:14, 16:14). Po druhém technickém time-outu si pak ostravské volejbalistky odskočily na 19:14 a set s přehledem dotáhly do vítězného konce.

Do třetího setu vstoupili odvážněji hosté, přitlačili na servisu (4:7), ovšem za stavu 6:7 došlo ke sporné situaci (dvoják nahrávačky), což přimělo Standu Mitáče k důraznému projevení nesouhlasu, což rozhodčí ocenil postupně žlutou a červenou kartou. První technický time-out nicméně hosty zastihl ve vedení (7:8). Domácí se pak zkoncentrovali a začali klást důraznější odpor a skóre bylo až do stavu 11:11 rozdílné jen o bod. Poté domácí odskočili na 14:11, 16:12, 17:14. Hosté dokázali ještě jednou stav setu srovnat (17:17) ale pak se definitivně iniciativy chopily hráčky TJ Ostrava a koncovka setu s malými zádrhely patřila jim (19:17, 20:18, 20:19, 23:19).

Kapitánka Iva Nachmilnerová (Ostrava): Důležité utkání, jsme rády za vítězství. Chválím holky, musíme makat dál.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Od začátku zápasu jsme dostali soupeře pod tlak, a až na dvě tři krátké pasáže jsme soupeře přehráli. Dobře jsme bránili jejich klíčové hráčky. Musíme se ještě zlepšit v mezihře v poli a na bodových balonech. Cenné vítězství, nicméně jdeme poctivě do dalších zápasů.

Kapitánka Eva Hodanová (Olymp): Zasloužená výhra Ostravy. Lépe útočila a nám se nedařila obrana. Vlastními chybami jsme zápas prohrály. Nutno říci, že ani rozhodčí nepodali dobrý výkon.
Trenér Stanislav Mitáč (Olymp): Blahopřejeme Ostravě k zaslouženému vítězství. My jsme měli velice špatný vstup hlavně na přihrávce a z toho plynoucí nekvalitní útok. Půlka druhého setu a třetí set už odpovídala kritériím vyrovnaného zápasu. My jsme ovšem byli neustále pod tlakem (prohra o 1–3 body), především díky výbornému servisu domácích a jejich následné kvalitní obraně na síti i v poli.

Domácí: Kamila Součková, Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: ---
Hosté: Komárková, Šimáňová, Kopecká, Hodanová, Vyklická,  Nová, libero: Dostálová.
Střídaly: Kalhousová, Melicharová, Kurková.

1. část soutěže -  Extraliga Žen "Skupina EX-Z"