Extraliga žen - 7. kolo: TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 3:0

V posledních dvou sezónách byla Ostrava lepší než Olymp a i do dnešního utkání vstupovala jako favorit. Ale žádné podcenění rozhodně nehrozilo, protože hosté byli a určitě zase budou sběratelé medailí z extraligy. Dlouhodobě vykazují kvalitní práci s mládeží, která se jistě v brzké době odrazí i na výsledcích žen.

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 3:0 (25:22, 25:19, 26:24)

Rozhodčí: Gall J./Grabovský Z.č.: 34 dne: 18.11. 2017 v hod.: 17:00
Počet diváků: 320

Domácí: Makauskaite, Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Čuboňová, libero: Chevalierová. Střídaly:  Diatková.
Hosté: Šimáňová, Kopecká, Melicharová, Bartošová, Šotkovská, Fomenková, libero: Pešková. Střídaly: Kalhousová, Kurková.

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Jsme rády za další vítězství doma. Důležitá byla otočka ve třetím setu, když jsme prohrávaly až o pět bodů a set se nám potom podařilo dohrát do vítězného konce byť s velkými komplikacemi. Opět děkujeme za úžasnou atmosféru v hale.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Velmi dobře hrála naše diagonální kladiva. Ve třetím setu nastalo polevení a nedůraz v útoku, o to víc je cenné přetočení skóre na konci zápasu a zasloužená výhra. Olymp se držel statečně a určitě bude soupeřům loupit body. Děkujeme skvělým fanouškům i novým spíkrům.“

Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Prohrály jsme 3:0 a nedokázaly jsme ubránit Kojdovou. Měly jsme chabou přihrávku, naopak Ostrava nás dokázala ubránit.“
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Blahopřejeme domácím k vítězství. Bylo jasné a přesvědčivé, ale přesto musím ocenit, že jsme bojovali, ale prozatím naši hru komplikuje velké množství chyb rychle za sebou, ani vedení o čtyři až pět bodů nám nestačí. Tým dobře trénuje. Je otázkou času, kdy se to projeví. Dnes to byla důstojná porážka.“

Do prvního setu vstoupil tým Prahy úspěšně, nezalekl se prvního bodu, který si připsala Ostrava a ujal se vedení (1:0, 1:2, 2:2, 2:4, 3:5, 4:7). Tým domácích se ale nenechal zastrašit tímto vývojem a zejména díky skvělému servisu Hany Čuboňové a vlastní ofenzivní síle stav utkání srovnal (7:7). Následoval boj o vedení (8:8, 9:9, 10:10), ze kterého vyšly domácí hráčky lépe a zmocnily se tak vedení (12:10, 14:11, 16:13). Trenér Olympu proto zareagoval na vývoj utkání prvním oddechovým časem, aby podpořil své hráčky. Po zbytek první části si klub TJ Ostrava vedení pohlídal až do konce (18:13, 18:17, 22:17, 22:20, 24:22).

Úvod druhého setu byl poměrně vyrovnaný. Tým hostů byl sice zpočátku v mírné převaze, ale Ostravačky se nedaly a stav dorovnaly (2:4, 3:5, 4:7, 7:7). Pak následovalo dlouhé období boje o vedení (7:9, 8:10, 9:11, 11:11, 13:12, 15:12, 15:14, 16:16). Tým domácích ale prokázal pevné nervy a ujal se vedení (19:16). Trenér hostů zareagoval timeoutem. Domácí hráčky byly v ráži a díky vynikajícímu servisu Ivy Nachmilnerové a následnému útoku vyhrály i sadu druhou (21:17, 24:18).

Začátek třetího setu vyšel lépe domácím hráčkám (3:1, 4:2). Pak ale přišlo znovu období boje o vedení (4:4, 5:5, 6:6). Na Ostravu padla slabá chvilka a následovala série chyb, ze kterých těžila Praha, na které musel domácí trenér Zdeňek Pommer zareagovat oddechovým časem za stavu 6:10 a za stavu 7:12 pustil do hry hráčku s číslem pět Terezu Diatkovou, která se stala rozdílovou hráčkou při svém servisu, kdy ze stavu 13:16 otočila na 18:16. Hosté ještě srovnali na 19:19. Domácí timeout vyburcoval Ostravu k dalšímu vedení (22:19, 24:21), ovšem hosté nesložili zbraně, odvrátili všechny tři setboly, ale poté již kapitulovali.

Autor: Miloš Matula

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200

Rozhodčí:  Gall J., Grabovský Z.