Extraliga žen - 8. kolo: Fénix Brno - TJ Ostrava 0:3

V dnešním utkání Uniqa extraligy žen mezi domácím Fénixem Brno a hostující TJ Ostrava se odehrálo v hale Sokol Brno I.  Byl to souboj družstev, z opačných pólů tabulky a Ostrava potvrdila roli favorita a zaslouženě zvítězila 3:0.

VK Fénix Brno – TJ Ostrava 0:3 (12:25, 17:25, 19:25)

Rozhodčí: Hladišová, Lenert
Počet diváků: 100
č.: 38   dne: 25.11. 2017  v hod.:18:00

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Krejčířová, Beránková, Trávníčková, Šnellyová, Matoušková, Neterdová, liber Kuníková, Kulhánková. Střídaly: Štrychová., Kočvarová, Pospíšilová A.
Hosté:  Nachmilnerová, Valková, Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Faltínová libera Chevalierová, Teperová. Střídaly: Žolnerčíková, Šípová, Diatková, Sedláčková

Vyjádření:
Veronika Šnellyová(kapitán domácí): „Dnešní výkon byl jak na houpačce. Převážně začátky setu se nám nedařily a postupně jsme se snažili náskok soupeře snížit.“
Zdeněk Janoušek (trenér domácích): „V dnešním zápase jsme se postupně zlepšovali a výkon šel nahoru. Nedařilo se nám zachytit úvod setů a tím jsme nechali soupeři dostatečný náskok, aby dohrál každý set do vítězného konce.“

Kateřina Valková (kapitán hostů): „Splnily jsme si výhru za 3 body. Díky výkonu se mohly prostřídat všechny hráčky na hřišti. Nyní se již soustředíme na nabitý prosinec.“
Zdeněk Pommer (trenér hostů): „Dnes jsme byli ve všech činnostech lepší a zaslouženě vyhráli. V těchto zápase dostávají prostor mladé hráčky, které hrály dnes dobře.“

Popis utkání:
Začátek zápasu se nesl v duchu přesné a razantní hry Ostravy na útoku. Fénix chyboval na útoku a hosté si vybojovali výrazný náskok a do druhého oddechového času se šlo za stavu 7:16. Hosté si udržovali precizní hrou a přesnými útoky vedení až do konce setu. 12:25

2. set se družstva střídala ve vedení. Do prvního technického oddechu se šlo za mírného vedení Ostravy 7:8. Skvělou obranou na síti si hosté vybojovali vedení až o pět bodů. Fénix nemohl najít recept na dobré bloky hostů a do druhého technického oddechu se šlo za stavu 8:16. Fénix i přes zlepšený projev neustále narážel na Ostravskou zeď na síti. Hosté si drželi vedení o 8 bodů. Zlepšenou hrou v poli se domácí aspoň lehce vrátili do zápasu na rozdíl 5 bodů. I přesto si hosté udrželi vybojovaný náskok a dotáhli set k vítězství. 17:25

Do 3. setu vstoupili lépe hosté a vytvořili si mírné vedení 1:4. Vedení si udrželi až do prvního technického oddechu, kam vstupovali za vedení 4:8. Ostravské vedení bylo až o 7 bodů. Zlepšená obrana na síti a v poli vedli ke snížení rozdílu na stav 10:13. Horší útok a přihrávka vedla k opětovnému navýšení vedení hostů na stav 15:22. I přes zhoršení na útoku toto vedení Ostrava již udržela a zvítězila i ve třetím setu. 19:25

Autor: Karel Tichý