Extraliga žen - 8.kolo: TJ Ostrava -VK UP Olomouc 3 : 1

TJ Ostrava - VK UP Olomouc   17.11.2015   3 : 1 (20,22,-22,22)

Rozhodčí: Bohačík R./Vachutka M./Antušák J.
Počet diváků: 325

„Sváteční“ utkání proti sobě postavilo 1. a 3. tým extraligové tabulky, takže se předpokládal vyrovnaný boj a pěkný volejbal. Domácí se vyhřívají od začátku soutěže na špici tabulky a hosté letos prohráli jen s Prostějovem.

Hosté o sobě dávali vědět hned od počátku prvního setu (6:8, 6:9, 8:11). Při servisu Valkové se však domácí chytili, zlikvidovali odstup hostů a začali si sami vytvářet náskok (12:11, 16:12). TJ Ostrava pak postupně vedení navyšovala až na 20:14 a hosté z Olomouce už nedokázali klást větší odpor.

Do druhého setu vstoupili domácí sebevědoměji než do prvního a začali na hosty tlačit hned od prvních míčů a vytvořili si postupně velký náskok (8:4, 8:6, 13:7, 13:9, 16:11, 18:12, 22:14). Od tohoto stavu, kdy přišla na podání Kubová a výborným servisem (4. esa) dotáhla Olomouc na 22:20, v koncovce však byli lepší domácí.

Ve třetím setu se zpočátku více dařilo hostům (7:8). Pak po krátkém bodovém přetahování měly navrch hráčky Ostravy (9:8, 11:9, 17:14, 18:15). Díky vlastním chybám a servisu Závodné však dovolily hostům otočit stav na 18:20 a pak již jen nedůraznou hrou umožňovaly Olomouci náskok zvyšovat až k zisku 3. setu.

Ve čtvrtém setu převzaly taktovku do rukou opět domácí hráčky (6:2, 8:3, 9:3, 10:4, 11:5, 11:7, 11:9, 13:9, 14:10). Pak však hostům povolily dotažení svého náskoku (14:14). Od té chvíle nastala přetahovaná o každý míč, do stavu 18:17 a při servisu Součkové domácí zvýšili náskok na 23:17 a koncovku setu i zápasu už si pohlídali.

Kapitánka Iva Nachmilnerová (Ostrava): Moc díky všem holkám, hrály jsme jako tým. Bojovaly jsme a všichni se bavili, my i diváci. Doufám, že tak budeme pokračovat i v dalších zápasech.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Za dnešní výkon musím holky moc pochválit. A to proto, že Olomouc je ambiciózní tým. Dnes Olomouc hrála dobře, ale my jsme ji přehráli, především propracovanou a důslednou obranou. Také jsme lépe servírovali a byli jsme agresivnější v útoku. S pokorou a zdravým sebevědomím musíme jít do dalších zápasů. Pochvalu zaslouží celý tým, především Kojdová zahrála skvěle. Díky patří i fantastickým fanouškům.

Kapitánka Katarína Dudová (Olomouc): První dva sety výborný servis Ostravy, my naopak ne. 3. set jsme zlepšily servis a ubránily hlavní útočnice.  Ve čtvrtém setu jsme odešly na servisu (snad 6,7 chyb) i přihrávce (spousta es).
Trenér Jiří Teplý (Olomouc): Ostrava vyhrála díky většímu nasazení a poctivosti. Když jsme zabrali ve 3. setu, tak ve 4. jsme udělali spoustu chyb na servisu, dostali řadu es. A prohru můžeme vyčítat jen sami sobě.

Domácí: Kateřina Valková, Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Markéta Kukučová, Hana Čuboňová, Kamila Součková, Petra Urbanová, Kateřina Kvapilová.
Hosté: Dudová, Košická, Dumančič, Kubová, Dedíková, Závodná libero: Hronová.
Střídaly: Michalíková, Sochorcová.

1. část soutěže -  Extraliga Žen "Skupina EX-Z"