Extraliga žen - PLAY-OFF 2. utkání: TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek NIBE 3:0

Potvrdí roli favorita domácí Ostrava i ve 2. utkání čtvrtfinále? Včera to byla jednoznačná výhra, ale play-off je specifická soutěž a může se stát cokoliv. Dnešní utkání bylo dramatičtější, ale přesto domácí získali své druhé vítězství.

TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek NIBE  3:0 (25:18,29:27,25:21)

Rozhodčí: Horký P./Topolánek M.
č.: 111 dne: 2.4.2017 v hod.: 17:00
Počet diváků: 190

Domácí: Valková, Zedníková, Zemanová, Toufarová, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídala: Faltínová, Součková, Diatková
Hosté: Kavková, Pavelková, Jurčíková, Kukučová, Holišová, Mitrega, libero: Radivojevičová. Střídala: Uhrová, Vašinová K.

Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „V sérii vedeme 2:0, což je důležité, v dnešním zápase jsme více než včera kazily podání. Všeobecně jsme v některých chvílích pomáhaly Frýdku-Místku našimi chybami, dnes hráli hosté lépe než včera. Zapracujeme na našich nedostatcích a ve Frýdku-Místku předvedeme koncentrovaný a přesnější volejbal.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Druhý zápas série je důležitý, je dobře, že jsme vyhráli na tři sety. Do středy budeme muset zlepšit servis, pořád máme rezervy. V posledním setu jsme čapli spoustu bodových balónů, ale neuhráli je. Musíme mít zodpovědnější přístup v útoku.“

Kateřina Holišová (kapitánka TJ Sokol Frýdek Místek): „První set nehodnotím, druhý a třetí set byl z naší strany velice bojovný, škoda, že jsme druhý set nedotáhly do vítězného konce, třeba by utkání bylo zajímavější.“
Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „První set jsme dělali zbytečné a nevynucené chyby. Od druhého setu zlepšení, když jsme zatlačili hlavně podáním. Koncovka druhého setu byla o štěstí, když jsme třeba jasný bodový míč na setbol vyhodili do autu, a to rozhodlo. Dnes jsme byli důstojným soupeřem.“

Do dnešního utkání vstoupily hráčky Frýdku-Místku v plné polní a předvedly publiku mnohem odvážnější výkon než ve včerejším zápase. První body prvního setu patřily hostům (0:2), však domácí nezaváhali a skóre obrátili (3:2, 6:4, 8:6). Po zbytek utkání Ostravanky úspěšně udržely svůj náskok a první set dotáhly do vítězného konce (10:7, 12:8, 16:11, 19:12, 22:15).

Počátek druhého setu patřil suverénně Sokolkám, načež trenér domácích zareagoval svým prvním oddechovým časem (1:4), aby své svěřenkyně podpořil ve hře následující. TJ Ostrava ještě chvíli poté hledala své tempo (1:7), stáhly náskok soupeře 5:7. Za tohoto stavu si trenér hostí vzal rovněž oddechový čas pro svůj tým. Ostrava dotáhla stav na 8:8, na chvíli si i udržela mírný náskok, který soupeř následně dohnal (13:10, 14:13, 16:13, 16:16). Pak se rozhořela bitva o každý bod, každý míč, prostě o všechno. Chyby se střídaly na obou stranách, stejně tak vítězné míče (17:16, 17:18, 18:19, 21:19, 21:21, 22:22, 23:23). Byl to set, jak se patří, kdy každé z družstev nevyužilo dva setboly. Nakonec k radosti domácího publika odešly s úsměvem na rtech Ostravačky (24:23, 24:25, 25:26, 27:26).

Třetí set se odehrával v duchu setu druhého. Za stavu 1:4 si trenér domácích vyžádal další timeout, hráčkám vysvětlil novou taktiku, která zabrala. Domácí dohnali své manko a chopili se vedení (3:6, 8:6), ale ne nadlouho. Poté nezískal žádný ze soupeřů více než dvoubodový náskok (8:9, 17:15, 20:18, 20:19). Závěr třetího setu už měli domácí pod kontrolou.

Autor: Miloš Matula.

Play-Off ČTVRTFINÁLE "Extraliga Žen"

Rozpis Play-Off
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga ženy - 2. část soutěže - skupina o 1. - 4. místo