Extraliga žen - Play-Off: TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3

Druhý zápas čtvrtfinále play-off měl jasného favorita v hostujícím týmu a ten to také s přehledem potvrdil.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 0:3 (23:25, 12:25,17:25)

Rozhodčí: Peloušek J., Trumpeš D.
č.: 123 dne: 20. 3. 2019 v hod.: 18:00
Počet diváků: 150

Domácí: Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Faltínová, Zemanová, libera: Chevalierová, Střídaly: Červenková, Žolnerčíková, Lukáčová, Sedláčková.
Hosté: Kubínová, Michalíková, Trnková, Orvošová, Kossányiová, Strušková, libero Kovářová. Střídaly: Košická, Sokolová

Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „Lepší zápas než v Olomouci, škoda koncovky prvního setu. Ve druhém setu jsme udělaly mnoho chyb a ve třetím nám uletěl začátek. V Olomouci ještě zkusíme zabojovat.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Do prvního setu jsme vstoupili bojovně a se soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii. Škoda neuhrané koncovky. Další dva sety nás soupeř přehrál jak v útoku, tak v obraně. Bohužel jsme nevytěžili více bodů po našem poměrně slušném servisu.“
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „V prvním setu jsme nepředváděly naši hru, ale od druhého setu jsme se uklidnily a pohlídaly si vše.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „První set vyrovnaný, my jsme byli nekoncentrovaní, dělali jsme chyby. Ostrava se chytla, koncovka byla naštěstí pro nás. Pak už zápas proběhl v klidu, byl podobný jako v Olomouci, měli jsme ho pod kontrolou. Nejsem spokojený s množstvím našich nevynucených chyb.“

Domácí do druhého zápasu série vstoupili mnohem lépe a od prvního míče si udržovali vedení (2:0, 6:3, 7:4, 9:6). Poté však hostující hráčky přidaly, srovnaly krok a zlepšený výkon následně přetavily v těsné vedení (14:15). Domácí hráčky se však nenechaly zaskočit a nedovolily soupeřkám získat více než dvoubodový náskok (17:17, 17:19, 18:20, 21:23). Ostravanky dokonce dokázaly v samém závěru setu srovnat, avšak hosté vypjatou koncovku zvládli lépe a dokázali set získat poměrem 23:25.
Ve druhém setu se domácím nepodařilo navázat na výkon z prvního setu a od prvního podání tempo diktovali hosté (4:11). Ani oddechové časy a zásahy domácího trenéra do sestavy nedokázaly rozjeté Olomoučanky zastavit a druhý set tak byl k nevoli početných domácích fanoušků brzy u konce (6:15, 10:19).
Ani úvod třetí sady domácím nevyšel (1:5, 2:7), avšak Ostravanky předvedly, že ani za zdánlivě beznadějného stavu nehodlají složit zbraně a dokázaly hosty postupně dotáhnout až na rozdíl jediného bodu (6:7, 11:12). Tento vývoj ale jakoby znovu probudil olomoucký tým, který si opět dokázal vypracovat komfortní náskok (11:15, 14:18, 15:20). Tento další nástup v tomto setu nedokázal zastavit ani oddechový čas domácích a hosté se tak z Ostravy budou vracet s vedením 2:0 na zápasy.

Autor: Miloš Matula