Extraliga žen - Play-Off: TJ Ostrava - VK UP Olomouc 3:2

Play-Off: Semifinále - 4.utkání

Semifinále dospělo ke čtvrtému utkání, zatím oba týmy drží neporazitelnost v domácím prostředí. Ostravanky ovšem v dnešním zápase musí vyhrát, aby si vynutily páté rozhodující utkání v Olomouci. V opačném případě by se z postupu do finále radovali hosté. Na ostravské palubovce se rozpoutal opět velký boj, ve kterém byly nakonec opět šťastnější domácí hráčky.

TJ Ostrava - VK UP Olomouc 3:2 (21:25, 31:29, 15:25, 25:21, 15:13)

Rozhodčí: Kvarda P./Kořenek J./Topolánek M./Ištvanech M.
č.: 160   dne: 14.4. 2018 v hod.: 17:00
Počet diváků: 450

Domácí: Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Diatková, Makauskaite, libero: Chevalierová. Střídaly: Šípová, Čuboňová, Žolnerčíková, Sedláčková, Faltínová
Hosté: Strušková, Dudová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero Sain. Střídaly: Kubínová, Čutuk, Dedíková.

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Dnes to byl zápas, který potvrzuje, že se musí bojovat o každý míč a my jsme to opět svojí bojovností a týmovým výkonem zvrátily na svou stranu. Děkujeme našim báječným fanouškům!!!“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Výborný zápas pro diváky a konec pro nás. Pátý zápas sice hrajeme venku, ale pro nás je důležité, že jsme to dotáhli až k tomuto rozhodujícímu utkání. Musíme zlepšit příjem. My jsme si šli za svým, bojovali o každý míč, pro diváky to musela být paráda.“
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „Nás může mrzet 2. set, který jsme v koncovce neuhrály, bylo by to asi 3:0. Teď se stěhujeme domů, takže doufám, že domácí prostředí využijeme a postoupíme do finále.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Dnes byla Ostrava lepší, na rozdíl od minulého zápasu, když to vyhrál někdo jiný. Domácí šli víc za vítězstvím a byli důraznější. Na středu se musíme připravit a vrátit jim to.“

Do prvního setu vstoupily pravou nohou hráčky Olomouce (5:8). Za stavu 5:10 si vzal trenér domácích oddechový čas a Ostrava srovnala na 10:10. Hosté se však nedali a přidali další body (11:13, 12:15, 14:16). Následně TJ dotáhla na 16:16. Oba týmy se na chvíli přetahovaly o body, avšak vítězně ze souboje vyšlo družstvo z Hané (18:18, 18:22, 21:22), záměr rozhodla dvěma esy Dudová.
Ve druhém setu si domácí lépe pohlídali začátek (3:0, 8:7, 12:9). Kouč hostů si vzal time out, aby podpořil své hráčky (13:9, 14:11), to se mu povedlo a jeho svěřenkyně dotáhly skóre na rozdíl jednoho bodu. Na to reagoval trenér Ostravy a také si vybral oddechová čas (14:13). Druhý technický time out zastihl hráčky za stavu 16:14. TJ si udržovala mírný náskok (18:16, 19:17, 21:19), avšak Hanačkám se podařil vývoj setu zdramatizovat, když skóre otočily díky podání Struškové a dobré obraně (21:22). Po čtyřech odvrácených setbolech Olomouce se dostali k setbolům domácí a třetí v řadě proměnili.
Třetí set se odehrával výhradně v režii hostujících hráček, od počátku si budovaly náskok a Ostrava se jen marně snažila manko dohnat (1:7, 3:8, 4:9, 4:12, 8:16). Domácí dělali hodně chyb a hosté všechny beze zbytku využili a tento set vyhráli (11:19, 14:23).
Zisk čtvrtého setu mohl pro hostující hráčky znamenat postup do finále a domácí si naopak výhrou mohli vynutit pokračování zápasu. Na začátku setu se skóre přelívalo ze strany na stranu (7:8, 11:12, 14:13). Druhý technický oddechový čas se konal za stavu 14:16, pak to pro Ostravu nevypadalo dobře, a tak si trenér vzal oddechový čas (14:17). Ručička vah se ještě chvíli klonila na stranu Olomouce (14:18), poté však TJ nahodila motory (17:18, 17:19) a zápas směřoval stejně jako minulý týden k tie-breaku, kdy domácí díky skvělé obraně zablokovali pár útoků a dostali se do vedení a posléze i k vítězství v setu (20:19, 24:20).
Vidina prodloužení semifinálové série byla pro Ostravu evidentně velkým hnacím motorem. Na počátku sice mírně zaváhala, na což trenér reagoval oddechovým časem za stavu 3:5. Time out přinesl uklidnění pro domácí (7:5, 8:6). Olomouci se podařilo ještě srovnat na 8:8, ale poté už Ostrava mířila za vytouženým 5. zápasem v sérii (10:8, 11:9, 12:10, 13:12).

Autor: Miloš Matula