Extraliga žen - Play-Off: VK UP Olomouc - TJ Ostrava 3:0

Play-Off: Semifinále - 3.utkání

Jedno vítězství dělí volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc od postupu do extraligového finále. Ve třetím duelu semifinálové série play-off vyhrály vysokoškolačky na domácí palubovce nad Ostravou stejně jako v prvním utkání 3:0 a vedou nad ní 2:1 na zápasy.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:0 (25:18, 25:10, 25:23)

Rozhodčí:  Kavala T., Velinov E.
Počet diváků: 800
č.: 158      dne: 11.4.2018        v hod.: 17:00

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Dudová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Sain.
Hosté: Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Chevalierová. Střídaly: Šípová, Diatková, Sedláčková, Žolnerčíková.

Vyjádření:
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „První dva sety jsme hrály uvolněně a převyšovaly jsme soupeře ve všech herních činnostech. Pak ale přišel náš pověstný třetí set, v němž nám utekl začátek, ale naštěstí jsme to v koncovce urvaly. Teď už se těšíme do Ostravy, kde bychom chtěly napodruhé uspět. Děkuji fanouškům, kteří dnes byli opět perfektní.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „První set byl po prohře v Ostravě pro nás dost důležitý, potřebovali jsme se v něm chytit. Naštěstí nám vyšel začátek, pomohla nám Katka Dudová na servisu, holky hrály pozorně v obraně a výsledkem byla vcelku jistá výhra. Druhá sada byla z naší strany téměř bez chyb, měli jsme velmi dobrý servis a soupeři prakticky nedali šanci. Pak už to bylo blízko, takže opět přišlo lehké znervóznění, na začátku třetího setu i několik nevynucených chyb, soupeř začal být nepříjemný na servisu a opět se chytil. Naštěstí nám ale neodskočil moc, takže jsme to nakonec zvládli. Dnešní důležité vítězství by mělo družstvo zklidnit a do čtvrtého utkání v Ostravě bychom si mohli věřit. Série sice ještě nekončí, ale chtěli bychom ji už dotáhnout k úspěšnému závěru.“
Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Dva sety nás domácí tlačili servisem a my musíme začít hrát náš volejbal dříve než jako dnes až ve třetím setu. Teď se vracíme domů a chtěly bychom tady odehrát ještě jednu středu, tu příští.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeř opět potvrdil svou domácí roli a přehrál nás na servisu a v útoku. S výjimkou druhého setu jsme dnes ale předvedli lepší pasáže než v minulém olomouckém utkání. Musíme však hrát ještě bojovněji a na hraně rizika. Série pokračuje, těšíme se domů před naše fanoušky.“

Popis utkání:
Olomoucké volejbalistky jako by chtěly v úvodu třetího semifinále odčinit sobotní zaváhání, které je stálo zápas v Ostravě, a do svého soupeře se pustily s velkou chutí. Jejich náskok postupně narůstal (5:1, 9:3), hosté se sice ještě jednou dotáhli (11:9), ale druhá polovina sady už patřila univerzitě. Ta opět navyšovala své vedení (14:9, 17:10) a nakonec zvítězila jistě 25:18.
Druhá část duelu nabídla podobný obrázek, vysokoškolačky měly znovu od jejího začátku navrch (5:2, 9:4), a když při servisu Struškové zvýšily na 15:5, bylo o osudu hry rozhodnuto. Univerzita Palackého povolila soupeři pouhých deset výměn a zvýšila na 2:0.
Pořádná bitva se strhla až ve třetím setu. V jeho úvodu šla Ostrava poprvé do vedení (1:3, 4:6), pak měly zase těsně více domácí hráčky (7:6, 12:10), které následně při podání Michalíkové šňůrou čtyř bodů odskočily na 17:13. V koncovce však jejich náskok opět roztál (21:18, 21:20) a k dílčímu vítězství měly v jednu chvíli dokonce blíž Ostravanky (22:23). Olomoucké družstvo ale v pravou chvíli zapnulo, vybojovalo následující tři výměny a po výsledku 25:23 i celý třetí semifinálový zápas.

Autor: Adam Fritscher