Extraliga žen - utkání o 3.místo: TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 3:0

Série o 3. místo hraná na dvě vítězná utkání bude soubojem zklamaného (Ostrava) a odpočinutého (Olymp). Domácí podlehli v semifinále Olomouci až v pátém rozhodujícím zápase a Olymp Praha nestačil na Prostějov už ve třech zápasech, tak to ovšem bývá s každým družstvem z extraligy, které narazí na sedminásobného mistra.

TJ OSTRAVA -  PVK Olymp Praha 3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

Play-Off : Utkání o 3.místo -  1. zápas

Rozhodčí:  Krtička J./Gall J./Petrovský P./Adámková K.
Počet diváků: 455

Domácí: Kateřina Valková, Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Kateřina Kvapilová, Markéta Kukučová.
Hosté: Kurková, Komárková, Vyklická, Nová, Hodanová, Šimáňová, libero: Dostálová.
Střídaly: Kalhousová, Kopecká, Šotkovská.

Iva Nachmilnerová (kapitánka Ostrava): Důležité domácí vítězství. Trochu jsme zaváhaly v koncovce 3. setu, ale vyrvaly jsme to, a to je důležité. Musíme pokračovat v bojovném výkonu. 2. zápas nebude jednoduchý, ale my chceme vyhrát. Chválím celý tým za obětavý výkon.
Zdeněk Pommer (trenér Ostrava): Jsme rádi za domácí vítězství, Série nekončí, jedeme dál. V prvním setu jsme byli nedůrazní, ale ve druhé části jsme to otočili. To samé nastalo i ve druhé části 3. setu. I tak jsme však set nakonec dotáhli k vítězství.

Eva Hodanová (kapitánka Olymp): Dnešní zápas byl hodně o psychice, což jsme nezvládly. Ostravě hodně pomáhali fanoušci, lépe podávala i útočila a to rozhodlo. My se musíme vzpamatovat. Ještě to nevzdáváme a doma chceme vyhrát.
Stanislav Mitáč (trenér Olymp):Jsme na Ostravu nasraní. Všichni ví proč. Blahopřeji Pompemu i jeho týmu. Vyhráli vcelku zaslouženě a byli lepším týmem. Když Ostrava chce, tak hraje dobře a doma vyhrává. První set jsme hráli dobře do stavu 11:15, ale pak jsme zkazili servis a domácí otočili na 18:14 a rychlý konec. Celý zápas jsme hledali druhou smečařku, ale bohužel… Třetí set jsme dlouho prohrávali a dokázali jsme vyrovnat z 19:15 na 19:19 a jít i do vedení 21:22, ale pak už nic.

Ostravské volejbalistky měly 3 dny na to, aby potlačily zklamání z toho, že je jediný zápas dělil od postupu do finále a hned od počátku prvního setu bylo vidět, že smolná sobota je zapomenuta a tým se koncentruje na novou výzvu, kterou pro Ostravu extraligový bronz jistě představuje (8:6, 9:6). I hosté by však raději bronzovou, než bramborovou, medaili a tak musely Ostravanky záhy čelit odporu (10:11, 10:14, 11:14). Pak se ovšem o slovo přihlásili opět domácí a začali hosty dotahovat. Trenér Olympu se je sice pokusil zbrzdit timem za stavu 14:15, ale bez efektu., Ve druhém technickém time-outu již Ostrava byla ve vedení (16:15). Při servisu Zedníkové získala na svou stranu celkem 7 bodů v řadě a pak se již bod za bodem blížila k vítězství v setu (18:15, 19:17, 21:17, 22:18, 22:19, 25:19).

Do druhého setu se domácí vrhli s velkou chutí a brzy vedli 5:0. Stanislav Mitáč se pokusil své svěřenkyně uklidnit timem za stavu 7:1, ale tento taktický manévr nepadl na úrodnou půdu a domácí získali hned další bod opět na svou stranu (8:1) a po technickém time-outu pokračovali v tlaku. Za stavu 12:3 si time vyžádal opět trenér Olympu Praha. Do druhého technického time-outu pak hosté na svou stranu získali pouze 4 další body (16:7). Ostrava si vybudovala 7-9 bodový náskok a přes malé zaváhání, které přineslo snížení náskoku na 5 bodů, nastoupila s přehledem do koncovky a dotáhla ji do vítězného konce (16:9, 18:10, 18:12, 20:12, 20:14, 21:14, 21:16, 22:17, 24:18, 25:19).

Třetí set probíhal zpočátku vyrovnaně (8:7). Do druhého time si domácí vybudovali tříbodový náskok (16:13), který dále navýšili na 19:15. Po chybách domácích se podařilo hostům vyrovnat na 19:19 i získat vedení 21:22. Domácí se pak přece jen zkoncentrovali, uhráli 4 body v řadě a tím i set a celý zápas.