Extraliga žen: VK Šelmy Brno - TJ Ostrava 1:3

Vyhraný první set znamená prohraný zápas – tak přesně toto pravidlo platilo v předchozích dvou duelech brněnských Šelem proti Ostravě. Oba tiebreaky si pohlídaly domácí týmy a nejvyrovnanější série prvního kola play-off byla tak vyrovnaná.

VK Šelmy Brno – TJ Ostrava 1:3 (25:22, 21:25, 23:25, 26:28)

stav série 1:2

Rozhodčí: Možnár Martin, Ištvanech Marián
Hráno bez diváků

Domácí: Faltínová, Marková, Mikysková, Sklenářová, Širůčková, Šmídová, libero Chlumská. Střídaly: Horká, Podhrázká, Benediktová, Janečková
Hosté: Hrdličková, Nečasová, Žarnovická, Štrbová, Kalusková, Pospíšilová, libero Chevalierová. Střídaly: Kašparová, Bauerová

Ohlasy po utkání:
Helena Horká (univerzálka VK Šelmy Brno): „Utkání bylo podobně protrápené jako v Ostravě. Dařilo se jim podávat a hrály dobře v obraně, my s tím máme velký problém. Klobouk dolu před Ostravou jak hrají poslední zápasy. Jde o to, abychom postoupily do čtyřky, což by bylo smutné, když by se nám to nepodařilo. Věřím tomu, že to ale nakonec zvládneme.“
Ondřej Boula (trenér VK Šelmy Brno): „Utkáním jsme se dneska protrápili na útoku. Nevím, zda to bylo z nervozity nebo tam chyběla agresivita, soupeř byl výrazně lepší na podání než my, většinu zápasu dohrával lépe i těžké balony.“
Andrea Štrbová (smečařka TJ Ostrava): „Byl to dobrý zápas, jsme rády, že skončil vítězně a hlavně 3:1, že jsme nešli do tiebreaku a můžeme se těšit na domácí zápas. V neděli se pokusíme vyhrát.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Je to 2:1 pro nás, ale my zatím zase uděláme čárku a budeme se připravovat na zápas v neděli. Byli tam emoce, bylo to bojovné utkání z obou stran. Už se těšíme na nedělní zápas u nás.“

Ostrava začala třetí čtvrtfinále výrazně lépe. Po úspěšných útocích na jejich straně byl stav 3:8. K vyrovnání stavu přispěla výrazně domácí Anna Širůčková, která si kromě bloku připsala také řadu kvalitních servisů, a stav byl 10:10. Následně se oba týmy tahaly bod po bodu, druhý výrazný náskok v první sadě si Ostrava vybojovala za stavu 16:20. Šelmy se ale nevzdávaly, na podání stejně jako v tiebreaku prvního zápasu pomohly střídající hráčky a domácí celek vyhrál první set 25:23.

Ostrava i přes prohraný první set vstoupila lépe do druhé sady. Druhá sada byla asi nejvyrovnanější. Oba týmy se nevyvarovaly velkého množství chyb, na útoku pak úspěšnost nepřesáhla ani u jednoho z týmu 30 %. V koncovce daly domácím naději dvě chyby na útoku hostující Nečasové, po chybě domácí Mikyskové ale Ostrava srovnala na 1:1.

Svěřenkyně trenéra Pommera vyhraný druhý set nakopl a celkem pohodlně si šly pro jednosetové vedení. Stav 12:18 napovídal hladkou koncovku, Šelmám ale pomohla útočně Horká, Ostrava navíc přidala nějaké chyby a stav byl 18:21. Ani lepší úspěšnost na útoku Šelmám nestačila k vítězství sady – stav 19:24 sice dotáhly na 23:24, ubránit Ivu Kaluskovou se ale nepovedlo a Ostrava vedla 1:2 na sety.

Velmi slabá útočná potence Šelem pokračovala i ve čtvrtém setu, domácím jako by došla šťáva. Od stavu 11:15 do stavu 17:21 všechny výměny skončily bodem či chybou, Ostrava byla výrazně nahoře. Domácí volejbalistky se ale opět dokázaly vrátit i ze stavu 22:24 a byla tu další vyrovnaná koncovka tohoto čtvrtfinále. Tu nakonec přeci jen vyhrály hráčky Ostravy a v sérii vedou 1:2 na zápasy. Nejvíce bodů nasbírala ostravská Klára Žarnovická (26 bodů, 37 % na útoku, 4 bloky a 2 esa), za domácí pak blokařka Ivona Marková (13 bodů, 56 % na útoku a 4 bloky).

Autor: Matouš Müller

Články a další podrobnosti na: cvffacebookvolejbal-ostrava