Facebook icon
YouTube icon

FIVB navrhuje drastickou změnu! Čeští volejbalisté vypadnou ze Světové ligy (20.6.2017)

Pro příští rok může nastat drastická změna v soutěžích FIVB. Mezinárodní volejbalová federace oznámila návrhy na změny ve světových soutěžích, které by se měly dotknout české volejbalové reprezentace mužů i žen.

Obě soutěže World League mužů a World Grand Prix žen budou mít pouze jednu elitní 16 člennou divizi. Připomínáme, že v letošním ročníku startovalo až 28 týmů ve Světové lize mužů, ale model rozšíření World League nenaplnil očekávání a nyní se chce FIVB k elitním 16 týmům vrátit.

Světová liga mužů
Navrhovaný systém: 5 turnajů (na každém turnaji 4 týmy) umožní sehrání zápasů každého s každým. O formátu závěrečného turnaje - tam předpokládám Final 6, tak jak je běžný formát i v letošním roce. K jedenácti elitním týmům (1. divize WL) přibudou ze druhé divize 4 týmy: Japonsko, Korea, Čína a Austrálie a z třetí divize Německo (ne vítěz Estonsko). Z elitní skupiny by měla vypadnout Belgie!

Světová Grand Prix žen
WGP žen ve stejném formátu - z první divize by měla vypadnout Dominikánská republika a přibudou týmy ze 2. divize Německo, Česká republika, Jižní Korea, Polsko a Argentina. Formát stejný jako World League mužů - 5 turnajů pro každý tým - to znamená, že by mohlo dojít na konfrontaci naší reprezentace se všemi elitními týmy!!!

Návrh na uskutečnění této změny FIVB se mezi odborníky proslýchá na 90%. Počkejme si, jaká bude skutečná realita.

Pragmatický a ekonomický model - tak bych shrnul jednotlivé změny, na které doplatí naše volejbalová reprezentace mužů a získá profit reprezentace žen!

Autor: Luboš Bednář
Zdroj:
http://volleycountry.com/cz/novinky/fivb-navrhuje-drastickou-zmenu-cesti-volejbaliste-vypadnou-ze-svetove-ligy
Foto: FIVB