Facebook icon
YouTube icon

Návrat kapitánky. V pátek bych s holkama zůstala, smála se Kotlabová (15.10.2021)

Ještě v létě to vypadalo, že po dvou sezonách v Přerově s profesionálním volejbalem definitivně končí. Sandra Kotlabová měla namířeno domů do Českých Budějovic. „Chceme se s přítelem vrátit na jih Čech, odkud oba pocházíme. Moc jsme se teď i kvůli covidu neviděli, chceme se usadit a zakládat jiné hodnoty než volejbalové,“ prozradila Kotlabová na konci minulé sezony.

Nakonec je ale všechno jinak. Z přítele je snoubenec, z návratu domů společný přesun do Ostravy, kde se 29letá univerzálka upsala aktuálně druhému týmu extraligové tabulky.

„Zrodilo se to na poslední chvíli. V Budějovicích už jsem měla skoro vše domluvené. Pak mě ale kontaktoval trenér Pommer a asi poznal, že jsem ještě taková nahlodaná, že bych s tím možná ještě úplně nekončila,“ poodhalila Sandra Kotlabová.

Okamžitě se navíc zařadila mezi tahounky ambiciózního týmu, na místě tedy je spokojenost. „Maximální. S holkama máme skvělou partu, mám tady super podmínky. Práce je taky v pohodě, nemůžu si vůbec na nic stěžovat,“ usmívala se po dalším vítězném zápase.

Ten byl pro bývalou kapitánku Přerova pikantní. Poprvé se totiž představila na palubovce bývalého týmu. „Je to pro hráčku takové speciální – vrátit se tam, kde dva roky působila. Těšila jsem se na holky,“ přiznala Kotlabová. „Škoda, že není pátek a zítra musím do práce. Jinak bych tady určitě s holkama zůstala,“ zasmála se.

Čtvrteční duel byl nicméně až překvapivě vyrovnaný. Zubřice sice v aktuálním ročníku nejvyšší soutěže neuhrály ještě ani set, s doposud neporaženou Ostravou však odehrály tři naprosto vyrovnané sady.

„Naší nedůsledností jsme Přerov pustili zbytečně ke hře a rozehráli jsme si jej. To bylo vidět i v koncovce třetího setu. Bylo to vyhrocené, ale vůbec k tomu nemuselo dojít,“ hodnotila Sandra.

„Jakmile jsme přidaly v obraně a na servisu, tak to tak bylo o něčem jiném. Škoda, že jsme takhle nehrály celý zápas,“ dodala.

Ve třetí sadě už to vypadalo, že Přerov skutečně první set v sezoně uhraje. Místo setbolu ale přišla chyba a ostravský obrat.

„Přeji jim to, ale ne zrovna proti nám. Ale jsme pořád v kontaktu a přeju jim, aby hrály co nejlépe,“ uzavřela Sandra Kotlabová.

Autor: Marie Rodovská
Zdroj: https://moravskoslezsky.denik.cz