Facebook icon
YouTube icon

Ostravské volejbalistky mají posily i z Polska

„Každá hráčka, která v týmu je, tak chce, a to je pro mě priorita," je trenér Zdeněk Pommer mladší spokojen s průběhem přípravy.

Vloni zachránily extraligu v baráži, letos na jaře v ní volejbalistky TJ Ostrava skončily na osmé příčce. „Chtěl bych, abychom v této sezoně dopadli lépe," vytýčil jasný cíl trenér Zdeněk Pommer mladší.

Po ztrátě tří zkušených hráček blokařky Renaty Langové, která odešla do Přerova, nahrávačky Kateřiny Kolářové a smečařky Veroniky Kadlecové, jenž ukončily aktivní kariéru, proto bylo hlavním úkolem družstvo posílit. „Věděli jsme, že musíme něco udělat, jenom s našimi mladými hráčkami to nepůjde, to je běh na dlouhou trať," konstatoval Miloš Matula, manažer klubu.

„Na skladbě kádru pracujeme čtyři měsíce," přiznal Pommer s tím, že soupisku by už rád uzavřel a získal tak čas na potřebné sehrání týmu. Novou tváří je v něm blokařka Iva Nachmilnerová (25 let, 185 cm) z Olomouce. „Dokončila studium medicíny a získala zaměstnání ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Uvidíme, jak bude volejbal zvládat s prací, zatím jsme se dohodli na roční smlouvě," odtajnil Matula první posilu.

Další tři hráčky jsou z Polska 28letá smečařka Agnieszka Starzyk-Bonach, která hrála I. ligu (druhá nejvyšší soutěž) za Ostrowiec Swietokrzyski, 25letá univerzálka Karolina Michalkiewicz a 22letá nahrávačka Aleksandra Przepiórka. „Obě jsou z ligového klubu Jedynka Aleksandrów Lódzki, který se rozpadl. Trénují s námi už měsíc, teď se snažíme uzavřít veškeré náležitosti spojené s přestupem," vysvětlil manažer a dodal, že se Starzyk-Bonach je už vše vyřešeno, smlouvu podepsala na rok.

„Posílit kádr bylo složité, ale musím pochválit trenéra, udělal obrovský kus práce," řekl Matula s tím, že klub měl vytipovaných asi třicet hráček. Na testech byly Češky, Slovenky a Polky, přes videa sledovali i Američanky. „Některým se nechtělo do Ostravy nebo měly přehnané finanční požadavky, jiné se nelíbily trenérovi. Výběr byl složitý, ale myslím, že můžeme být spokojeni," věří manažer.

V týmu zůstalo zkušené trio Elblová, Polášková, Pinková i mladé hráčky Zedníková, Zemanová, Čuboňová, sestry Šípovy, Kukučová a Bulínová. V létě navíc přišla 17letá nahrávačka a juniorská reprezentantka v beachi Kateřina Valková z Plzně a na postu libera kouč zkouší bývalou juniorku Barboru Poláčkovou.

Extraliga začne 17. října, přípravu na ni zahájily ostravské volejbalistky 29. července. „Probíhá stejně jako vloni, hodně se zaměřujeme na kondici, ale nově jsme do toho od prvních srpnových dnů přidali balony a halu," přiblížil Pommer letní program. „Každá hráčka, která je v týmu, tak chce, a to je pro mě priorita," je kouč spokojen se složením kádru i průběhem přípravy. První turnaj v hale čeká jeho svěřenkyně 7. a 9. září v polské Psczyně.

 

Autor: Marie Rodovská