Facebook icon
YouTube icon

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 13.10.-14.10.2018

2. liga Ženy "B": TJ Sokol Šlapanice - TJ Ostrava 3:1, 2:3
První utkání : TJ Sokol Šlapanice - TJ Ostrava B 3:1 (19:25, 25:18, 25:21, 25:20)
Po dvou těsných vítězstvích z minulého týdne jsme hráli opět venku. Mezi námi se hrála ještě 2.liga mužů, takže začátek byl posunut na 9.00. Z Ostravy jsme museli vyjíždět již o čtvrt na sedm. Přesto jsme do utkání nevstoupili vůbec špatně. Rychle jsme si vypracovali slibný náskok 6:2, následně 12:8 a 15:9. Takto jsme dokráčeli až do konce první setu.Z nepochopitelných důvodů přišla v setu druhém ztráta koncentrace. Postupně jsme začali hromadit spousty nevynucených a zbytečných chyb, kazili jsme především na útoku a při lehkých míčích zadarmo. Zkušené soupeřky toho dokázaly dokonale využít a otočit vývoj utkání ve svůj prospěch.
Ani úvod třetího setu nám nevyšel. Dokázali jsme sice snížit na rozdíl dvou bodů, ale vždy když jsme mohli soupeřky dotáhnout, přišla z naší strany další zbytečná chyba. Nepomáhalo ani střídání, snaha o změnu stylu hry, nic.
Do setu čtvrtého jsme vstoupili se značně obměněnou sestavou. Tentokrát to bylo až do stavu 16:16 velmi vyrovnané. V koncovce jsme ale neudrželi koncentraci, a opět našimi chybami ulehčili soupeřkám vítězství.
Bylo to naše zatím asi nejhorší utkání včetně těch odehraných v přípravných turnajích, a taky naše letošní první porážka.
Sestava : Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Bradová Monika, Adamčíková Monika, libero Boháčová Nikola – Jošková Tereza, Kokešová Monika, Holcmanová Martina, Koloničná Petra, Stará Patricie


Druhé utkání : TJ Sokol Šlapanice - TJ Ostrava B 2:3 (25:22, 22:25, 23:25, 25:20, 15:9)
Do druhého utkání jsme vstoupili s odhodláním nějaké body přivézt. Bohužel úvod nám tentokrát nevyšel vůbec. Soupeřky nám rychle utekly, a nenechaly, abychom se jim v průběhu setu ve skóre více přiblížili. To se nám podařilo až v koncovce, kdy jsme snížili na 21:23, ale na víc jsme se již nezmohli.
Druhý set byl tentokrát vyrovnanější. Nám se podařilo utéct do vedení 18:13, které jsme si naštěstí již nenechali vzít a zdárně dotáhli set do vítězství.
Třetí set byl velmi dramatický, se spoustou nepřesností i ze strany hlavního rozhodčího.
Vedení 17:13 vypadalo slibně, ale série šesti bodů otočila stav skóre na 17:19, následně 19:21. Dokázali jsme ale vyrovnat na 22:22. A v koncovce jsme byli tentokrát zase šťastnější my.
Bohužel ve čtvrtém setu přišla opět osmibodová série soupeřek. Ze stavu 5:11 jsme ještě dokázali snížit na 17:18, ale to bylo z naší strany vše.
Tie-break byl vyrovnaný až do stavu 6:6. Potom se nám ale zadařilo, a dvěma minisériemi se dostali do vedení 10:6 a 13:7. To už jsme si nenechali vzít a urvat vítězství pro sebe.
Ve druhém utkání přece jen došlo ke zlepšení našeho výkonu, snížil se počet zbytečných bodů pro soupeřky, což nakonec vedlo k vítězství.
Sestava : Kokešová Monika, Koloničná Petra, Žváčková Eva, Jennelová Petra, Bradová Monika, Adamčíková Monika, libero Jošková Tereza - Holcmanová Martina, Stará Patricie,  Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Boháčová Nikola

Po prvních čtyřech utkáních máme 3 vítězství, s polovinou možných získaných bodů.
O víkendu nás čekají 4 utkání v domácím prostředí. Nejdříve v sobotu s Opavou, a potom v neděli s druhou Opavou, tedy Kylešovicemi. Zveme tímto všechny naše fanoušky.

Autor: Radek Brzobohatý
Trenér: Radek Brzobohatý


Krajský přebor Juniorek: VK Polanka nad Odrou - TJ Ostrava 0:3, 3:2
V sobotu 13.10. nás čekal další mistrovský zápas v krajském přeboru 1.tř.  Náš soupeř byl z Polanky nad Odrou. Na zápas jsme jeli oslabeni o některé hráčky, které onemocněly, a nebo byly zraněné. Na zápas jsme tedy jeli v sedmi ale s odhodláním zvítězit.
Naše hráčky, které se zúčastnily utkání: Kapitánka Kristina Kolmanová (smeč), Tereza Rozacká (univerzál), Adéla Orálková (náhra), Barbora Vojtášková (smeč), Adéla Kašpárková (blok), Michaela Jastřembská (blok) a Hana Jetmarová (smeč).

Místo: Sportovní hala Polanka n/O.
VK Polanka – TJ Ostrava
Rozhodčí utkání: Halatová
TJ Ostrava vedl: Jiří Záveský
Trenér VK Polanka: Rychtarová
Naše děvčata začala první set velmi dobře ale soupeř se nevzdával a neustále dotahoval naše malé náskoky a tak se set odvíjel tak, že jsme se tahali o každý bod až do stavu 23:23 kdy jsme konečně naši snahu zakončili dvěma body a set vyhráli 25:23. Naše holky se rozehrály a v dalších setech jsme Polance nedali žádnou šanci a v poměru 25:9 a 25:15 jsme s přehledem vyhráli úvodní zápas za 58 minut.
Musím holky pochválit! Na každém postu si plnily poctivě své úkoly. Na síti se uhrávalo vše, podání bylo razantní a soupeř měl vážné problémy s příjmem, a když podání zpracoval, naše volejbalistky, po důsledné obraně, přesnou nahrávkou a útokem na síti bodovaly. Pokud nebylo možné útok vést smečí, poté chytře provedly chytrou zálivku do zóny 1, či těsně za blok a tak body na naší straně narůstaly.
Všech sedm hráček zasáhlo do hry a v případě střídání nebylo toto zapříčiněno špatnou  hrou ale jen důvod, aby i hráčka na střídačce zasáhla do hry a tím si užila i ona zápas.
Druhý zápas nebyl pro naše barvy příznivý,  a jak jsem předpokládal, děvčata měla v podvědomí předešlou výhru a tak první set nám soupeř utekl až na rozdíl osmi bodů. Po nutném oddechu jsme se zvedli a bodovou ztrátu dotáhli a vyrovnali hru. Nicméně od 19 bodu nám Polanka utekla a završila tento set 25 bodem. Po důrazné domluvě, před druhým setem, se naše holky zvedly a soupeře deklasovaly 25:10. Třetí set se Polanka rozehrála, v poli jim nespadl míč, naše děvčata bojovala, ale na vítězství to nestačilo a set skončil 21:25 pro soupeře. Ve čtvrtém setu jsme opět Polanku přivedli pod tlak servisem, příjmem a útokem jsme set vyhráli 25:17. Bylo všem jasné, že pátý set prostě vyhrajeme ale soupeř nám, díky našim chybám, utekl na větší bodový rozdíl, a i když jsme dotáhli ztrátu, na vítězství to nestačilo. Byla to škoda, protože opravdu, až na výjimky, které ovšem rozhodly o vítězi, hrály naše volejbalistky velmi dobře.
Myslím, že se děvčata budou nadále zlepšovat a to je pro tento tým jen a jen dobře.

Autor, trenér: Jiří Záveský

 

Krajský přebor Kadetek:  TJ Ostrava - Tělocvičná jednota Sokol Poruba 3:1, 3:0
V sobotu 13. října naš skvělý tým Kadetek "B" zvládl domácí utkání, v tělocvičně ZŠ gen Píky derby s TJ Sokolem Poruba a přes trochu utrápený a nevyrovnaný výkon jsme zvítězily 3:1 a 3:0 v soutěži MS Kadetek a připsaly si 6 bodů do tabulky a tím i upevnily 2 místo skupiny A.
Na vítězství se nejvíc podílely: nahrávačka Bára Mužíková a universálka Adriana Přívarová, blokařky Nicola Zeisberger a Natálie Pánková, a na smeči Evelína Belinová a já Daniela Carroll. Skvělou hrou nás v poli podržela Klára Choleviková. Z lavičky nás doplnily Gabriela Zychová a Karolína Viktorínová.

Autor: Daniela Carroll - smečařka
Trenér: Pepa Božík