Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 15.12.- 16.12.2018

2. liga žen:  TJ Ostrava - ŠSK Bílovec 3:2, 3:1
První utkání: TJ Ostrava "B" - ŠSK Bílovec     3:2 (19,20,-21,-15,12)
Sobotní dvojutkání svedlo proti sobě týmy, které spolu v tabulce sousedily. Hráčky ŠSK Bílovec byly v tabulce na 5. místě o dva body před Ostravou.
První set byl v réžijí Ostravy, která neustále vedla a od poloviny setu svůj náskok navyšovala (11:7, 14:10, 19:14) a nakonec zvítězila 25:19.
Do druhého setu vstoupil lépe Bílovec, který se hned od začátku dostal do vedené 2:8. Díky skvělému servisu Hanky Gráczové, která soupeři uštědřila 4 esa, jsme otočili stav na 10:8. Od té doby jsme Bílovec nepustili do vedení (17:14, 19:15, 20:18) a zvítězili jsme 25:20.
S vidinou výhry ve třetím setu a zisku 3 bodu do tabulky jsme nastoupily do třetího setu. Nic nenasvědčovalo tomu, že i v tomto setu vyhrajeme, neboť jsme neustále vedli (10:7, 14:10), pak ale začal Bílovec pomalu dotahovat. Vedli jsme ještě 19:18, ale to bylo vše. Hostující hráčky otočily skóre ve svůj prospěch a set vyhrály 21:25.
A protože rádi hrajeme „tie-breaky“ – v této sezóně jsme jich hrály již 8, tak třetí set jsme úplně vypustili a prohrály 15:25.
S pátým setem máme velké zkušenosti, jak v něm zvítězit (4x), tak i jak prohrát (4x).
Vstup do setu byl dobrý a hned jsme se ujali vedení 3:0, ale radost trval jen chvíli a bylo vyrovnáno na 3:3, při výměně stran bylo na ukazateli 8:5 v náš prospěch. Nikdo nechtěl prohrát, ale malý náskok, který jsme si vytvořili na začátku jsme udrželi až do konce setu 15:12
Sestava (od zóny I): Jennelová P., Polášková T., Adamčíková M., Žváčková E., Bradová M., Gráczová H., libero: Boháčová N., Jošková T. střídaly – Gengelová L., Uhlářová K., Panková M.

Druhé utkání: TJ Ostrava "B" - ŠSK Bílovec     3:1 (-17,16,23,21)
Do druhého utkání jsme nastoupili s třemi změnami v sestavě. Na nahrávce nastoupila Uhlářová K., na smeči Gengelová L. a na liberu Jošková T.
Vstup do prvního setu nám vůbec nevyšel a prohráli jsme 17:25
Druhý set začala vítězná sestava a bylo to znát. Bílovce jsme vrátili porážku prvního setu 25:17.
Třetí set byl vyrovnaný a ve vedení se střídaly oba týmy. To trvalo až do stavu 18:19 pro Bílovec, pak domácí hráčky otočily na 22:20 a set dovedly do vítězného konce 25:23.
Čtvrtý set byl kopií třetího setu, s malou výjimkou, že po celou dobu vedly hráčky Bílovce (2:4. 7:6, 10:14, 13:16, 19:19), za stavu 20:21 přišla na podání Péťa Jennelová, která svým servisem ukončila utkání 25:21 a hráčky Ostravy se mohla radovat z vítězství 3:1, zisku tří bodů do tabulky a posun na 5. místo v tabulce před Bílovec.
Sestava (od zóny I): Uhlářová K., Gengelová L., Jennelová P., Bradová M., Gráczová H., Žváčková E.,  libero: Boháčová N., Jošková T., střídaly – Adamčíková M., Polášková T., Panková M.

Autor: Holcman O.
Trenér: Radek Brzobohatý

Krajský přebor kadetek: TJ Ostrava "B" - SKP Bruntál 3:0, 3:0
V sobotu 15.12.2018 jsme jako tým Kadetky B odehráli poslední dvě utkání v tomto kalendářním roce 2018 v domácím prostředí ZŠ gen Píky Ostrava Fifejdy s týmem SKP BRUNTÁL.
Do obou utkání jsme nastoupili v sestavě bez tři hráček základní šestky, ale přesto jsme dokázali vyhrát obě utkání 3:0 a 3:0 a na palubovce se pravidelně protáčely všechny hračky.
Na nahrávce hrály: Barča Mužíková, Majda Otípková a Karolína Viktorínová. Na smeči Klára Choleviková, Helena Randýsková a já Gábina Zychová. Na bloku Nicola Zeisberger, Eva Papoušková, Adriana Přívarová a Adéla Lapčíková.
6 body jsme potvrdili druhé místo v tabulce.

Trenér: Pepa Božík
Autor: Gabriela Zychová - smečařka týmu

Krajský přebor st. žaček - 3. kolo

TJ OSTRAVA "A"  skupina MS-ZKY-T3A     1. místo ve skupině
termín: 16.12.2018  9:00 hodin
pořadatel: TJ Ostrava, sportovní hala na ul. Jízdárenská, 2 hřiště
V neděli proběhlo 3. kolo kp st.žákyň, které se konalo na Hale mládeže. Naše děvčata zvítězila ve všech zápasech a obsadila v tomto kole 1. místo.
OV – Frenštát p. R.  2:0 (15,16) jasná záležitost dostaly příležitost i hráčky z lavičky
OV – F–M  2:1  (-19,24,11) po nevydařeném 1 setu podala děvčata velmi obětavý a bojovný výkon
OV - N–J  2:1 (-19,24,11) příležitost dostala děvčata z lavičky 1set jsme nezvládli a nastal velký boj o vítězství
OV - Bílovec (2:0 15,21) jasná záležitost opět si zahrála většina děvčat
Spokojenost s vítězstvím, bohužel opět množství nevynucených chyb, zkažené podání a vzápětí 3 zkazené přihrávky. Pokud se děvčata vyvarují těchto chyb budou k neporažení.
Autor: Pepa Choma

TJ OSTRAVA "B"  skupina MS-ZKY-T3C     1. místo ve skupině
pořadatel: TJ Ostrava, ZŠ gen. Píky, 2 hřiště
V neděli 16.12.2018 jsme jako tým St. Žáček B TJ OSTRAVA uspořádali turnaj 3 kola Starších žaček, kdy jsme měli stanovený cíl postoupit zpět do skupiny B. První utkání jsme zvítězili poměrně hladce 2:0 s týmem Opavy, druhé utkání jsme ve velmi vyrovnané hře prohráli v rozhodujícím setu 1:2 s Frýdlantem n. Ostravicí, ale v posledním utkání opět zvítězili nad děvčaty se Sokolu Frýdek- Místek "C" 2:1. Po vyrovnaných výsledcích a sečítáním všech bodů jsme o pouhých pět míčů dokázali vyhrát skupinu a tím postoupit do vyšší skupiny B. Po vyhrocených a dramatických zápasech jsme dokázali naplnit cíl trenérů v tomto domácím turnaji.
Do hry se zapojily všechny zúčastněné hráčky, Nahrávka: Bára Mužíková, Majda Otípková, Helena Randýsková, na smeči: Evelína Belinová, Klára Choleviková, Gabriela Zychová a na bloku: Nicola Zeisberger, Natálie Pánková, Eva Papoušková a já Adéla Lapčíková.
Závěrem bych chtěla poděkovat rodičům a známým, kteří nás přišli podpořit,fandit a pomáhat v tomto turnaji i celé dosavadní části sezóny.
Autor:Adéla Lapčíková - blokařka týmu

TJ OSTRAVA "C"  skupina MS-ZKY-T3G      2. místo ve skupině
pořadatel: TJ Slavoj Český Těšín, z.s., ZŠ Pod Zvonek, tělocvična Slovenská, 2 hřiště