Facebook icon
YouTube icon

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 16.-17.3.2019

Krajský přebor kadetek: VK Polanka nad Odrou - TJ Ostrava "B" 3:0, 3:0
V sobotu 16.3.2019 tým Ostravy Kadetky "B" odehrál své dvě poslední utkání v soutěži MS Kadetek, finálové skupině v Polance nad Odrou.
Tým byl k těmto utkáním poznamenán neúčastí některých hráček základní sestavy z důvodu nemoci a byl proto doplněn o dvě hráčky družstva mladších žaček. Nic méně děvčata předvedla solidní výkon a hrála s elánem a nadšením. Na starší a herně vyzralejší hráčky Polanky to však nestačilo a obě svá poslední utkání prohrála 0:3, ač některé sety se rozhodovaly až v koncovce, které soupeřky zvládly lépe.
Do utkání byly pravidedelně zařazeny všechny zúčastněné hráčky, přičemž obě mladé adeptky odehrály celá utkání.

Nahrávka : Ema Zedníková ml.ž. Majda Otípková a Helena Randýsková
Blok     : Natálie Pánková, Nicola Zeisberger a Adriana Přívarová
Smeč     : Evelína Belinová, Sára Stehlíková ml.ž.
Libero   : Klára Cholevíková

Závěrem krátké hodnocení sezony 2018-2019.
Hráčky družstva Kadetek B byly především sestaveny z hráček loňského ročníku avšak všechny věkem starší žačky a doplněny o další 4 hráčky příchozívší z kategorie mladších žaček a dále doplněny o tři hráčky mladších žaček. Úvod sezony nám vyšel na výbornou, kdy družstvo stabilně vítězilo a předvádělo velice slušný volejbal. Proto v základní skupině zkončilo na skvělém druhém místě kdy nestačilo pouze na suverenní tým Karviné. V druhé části sou tětěže, kdy jsme postoupili do finálové skupiny však naše děvčata již nenavázala na skvělé výkony z úvodu ročníku a ukázala se i herní nevyrovnanost jednotlivých hráček, kdy při výpadcích děvčat ze základní šestky ať z důvodu nemocí, zranění nebo výpadku formy, hráčky druhého sledu málokdy dokázaly zahrát na stejně vysoké úrovni. Je nutné také dodat, že týmy finálové skupiny byly na vyšší úrovni jak herní tak věkové. Nicméně záměr a předpoklad trenérů účasti ve finálové skupině byl naplněn a celkové 5 místo soutěže z celkového počtu 15 družstev je určitý posun a klad, především po předchozí sezoně, kdy družstvo zkončilo na posledním místě. Proto bych poděkoval všem hráčkám za výkony, herní tréninkovou disciplínu a vzhledem k ukončení sezony a nového přeřazování hráček přeji mnoho dalších úspěchů do dalších sezon.

Autor a trenér: Pepe Božik


Extraliga juniorek : 2. část soutěže - 3. místo ve skupině
2. liga žen: TJ Ostrava "B" - TJ Nový Jičín 3:2, 0:3  
1.liga juniorek: TJ Sokol Jehnice - TJ Ostrava "B" 0:3, 0:3  
1.liga juniorek: VK UP Olomouc - TJ Ostrava "B" 0:3, 1:3
Krajský přebor juniorek: TJ Nový Jičín - TJ Ostrava "C" 3:0, 3:0