Facebook icon
YouTube icon

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 2.10.-5.10.2020

Krajský přebor Juniorek:
TJ Ostrava "C" - VK Beskydy Frýdlant nad Ostravicí z.s.     3:0 (15,16,18)
TJ Ostrava "C" - VK Beskydy Frýdlant nad Ostravicí z.s.     3:0 (9,12,11)
První utkání : TJ Ostrava C – Frýdlant 3:0 (25:15, 25:16, 25:18)
Sestava : Carroll Daniela, Pěnčíková Anna, Pejznochová Barbora, Vojtášková Barbora, Jastřembská Michaela, Rozacká Tereza, libero Kašpárková Adéla, Špilová Nela - Randýsková Helena, Sabelová Tereza, Knoppová Andrea, Cahlíková Viktorie, Suchomelová Markéta

Druhé utkání : TJ Ostrava C – Frýdlant 3:0 (25:9, 25:12, 25:11)
Sestava : Pěnčíková Anna, Pejznochová Barbora, Knoppová Andrea, Cahlíková Viktorie, Suchomelová Markéta, Jastřembská Michaela, libero Kašpárková Adéla, Špilová Nela - Sabelová Tereza, Rozacká Tereza, Vojtášková Barbora

Po minulém hladkém vítězství nás doma čekal opět jeden ze slabších soupeřů. Cílem dnešního utkání bylo samozřejmě vítězství, ale také příprava na další kolo, které se odehraje v neděli v Polance. A to už bude určitě těžší oříšek.
Do prvního utkání jsme nastoupili jako již tradičně velmi vlažně, a muselo přijít uklidnění v time-outu za stavu 1:5. Od té chvíle se naše hra pomalu lepšila a začali jsme soupeřky jasně přehrávat. Postupně se v obou utkáních vystřídaly všechny hráčky tak, aby každá odehrála alespoň 3 sety. Bohužel kvalita soupeřek byla opravdu nízká, takže je nutno konstatovat, že nás moc neprověřily, a ani jsme si toho moc nemohli vyzkoušet.
Za týden bychom ale měli lépe zvládnout začátek utkání. To nám zatím letos moc nejde. Je potřeba teď dobře trénovat a kvalitně se připravit. Tak uvidíme.

Trenér a autor: Radek Brzobohatý

 

Krajský přebor Kadetek - skupina "A"
VO Slezská Orlice, z.s. - TJ Ostrava "B"   3:2 (24,-22,11,-16,7)
VO Slezská Orlice, z.s. - TJ Ostrava "B"   3:1 (-18,13,15,18)

3.10.2020, což byla sobota, byl další herní den našeho týmu TJ Ostrava kadetky B, kdy jsme poprvé v této sezoně sehráli svá první utkání na palubovce soupeře. Náš tým zajížděl do Krnova kde hrál proti zdejšímu družstvu VO SLEZSKÁ ORLICE.
Bohužel obě utkání jsme odehráli bez naší kapitánky Sáry Stehlíkové a nahrávačky Lucie Zagatové. I bez těchto dvou zkušených hráček jsme podaly dobrý výkon, kdy jsme v prvním utkání prohrály až po boji v tie-breaku 2:3 a v druhém utkání 1:3. Soupeřky nás přehrály především svými zkušenostmi a větší sehraností.
Tyto zápasy jsme odehráli ve složení :
Nahrávačky : Tereza Pastrňáková, Viola Otipková a kapitánka Markéta Slavíková
Blokařky : S. Hublová, V. Hašková, K. Balová
Smečařky : E. Kussiorová. L. Macková, B. Součková, I. Staňková
Libero : K. Lacná
Markéta Slavíková- nahrávačka týmu

Trenér: Pepa Božík

 

Krajský přebor Kadetek - "C" skupina "B"
VK Raškovice z.s. - TJ Ostrava "C"    3:0 (17,21,20)
VK Raškovice z.s. - TJ Ostrava "C"    3:2 (24,-25,-21,7,10)

Trenér TJ Ostrava: Jiří Záveský
Trenér VK Raškovice: Sonnek Jan
Hráčky, které se zúčastnily utkání: Bára Mužíková (náhra), Anna Šubertová (smeč), Karin Polášková (blok), Bára Šurgotová (univerzál), Tereza Radová (smeč), Anna Moravčíková (blok), Karolína Viktorínová a Karolína Stiborová (libera), Winona Žáková (smeč, blok), Patricie Klajmonová (univerzál), Adéla Kuchařová (univerzál).

Do prvního zápasu, který začal v sobotu v 10 hodin, vstupovala naše děvčata opět s předsevzetím, že se soupeřem nebudou žádné problémy. Ale opak byl pravdou. Po prvních dvou našich bodech, se soupeř ujal vedení a toto vedení neustále navyšoval. Body, které si připisoval nebyly až tak vytvořeny jejich pílí, ale více našimi chybami, a tak polovina bodů soupeře z konečných 25, byly naše chyby a nepozornost. Děvčata hrála poprvé v tak obrovském prostoru, a navíc na multifunkčním hřišti, kde bylo tolik různých čar určených jiným sportům, že trvalo nejméně polovinu prvního utkání, než jsme si přivykli na „skutečné“ rozměry a orientaci v prostoru. Navíc soupeř byl opravdu velmi  houževnatý a spoustu míčů, které by běžně skončily na palubovce, vychytal a vrátil nám tyto bodové míče zpět, a my? My chybovali….. Nedařil se nám servis, libera nezahrála nějak oslnivě a scházela mezihra na úrovni, kterou naše hráčky běžně disponují.
Druhý set jsme se zlepšili a dostali se do vedení 12:19. Ale ani toto nestačilo a opět jsme začali chybovat. V závěru setu, kdy se soupeř dostal do vedení za 23:21 a při soupeřově podání, jsme útočili, soupeř míč nevykryl a celý set se zdál zachráněn. Avšak zkrat či úmysl delegovaného rozhodčího, který byl ještě ke všemu místní…., označil smeč naší hráčky za hru mimo anténku hřiště. Okamžitě jsme reklamovali toto rozhodnutí. Naše hráčka smečovala cca 1m od anténky a ještě ke všemu z našeho hřiště, kdy nebylo možno rozhodnout takto. Rozhodčí namísto, aby opravil své rozhodnutí, navrhl nový míč a servis se vrátil na stranu soupeře….. Jedna chyba na příjmu a jeden špatně zahraný míč a set skončil. Nebýt tohoto poškození rozhodčím, věřím, že jsme vývoj utkání otočili.
Třetí set začal pod tíhou křivdy a děvčatům vzal sebevědomí. Set začal chybami, a to opět na naší straně. Hráčky Raškovic šly do vedení a nám se již nepodařilo bodový rozdíl dohnat. Přesto jsme rozdíl stáhli na minimum dvou bodů 18:16, ale pilně pracujícího soupeře v poli se nám nepodařilo zatlačit tak, abychom body urvali pro nás.
V prvním zápase chybovaly všechny hráčky a nesou odpovědnost za tuto prohru. Osobních chyb bylo prostě moc. Obě libera nepodržely družstvo v okamžicích, kdy jsme nejvíce potřebovali. Do druhého utkání jsem zvažoval hru bez liber.       

Druhý zápas začal velmi dobře a naše děvčata vstoupila do utkání s odhodláním soupeře přehrát. Šli jsme si pro vítězství. Dařil se nám útok, servis. Kde to sále skřípalo, byl příjem podání a práce liber. Tam se nám opět body ztrácely a soupeř vždy rychle dotáhl náš náskok. Soupeř šel do vedení. Bylo načase udělat rozhodnutí a libera vyřadit ze hry. Obě blokařky zůstávaly ve hře v poli. A mohu říci, že zahrály opravdu velmi dobře. Vychytaly tolik míčů, které by jinak byly jisté soupeřovy body. Takže velká pochvala hráčkám za tuto improvizaci, kterou jsem byl donucen udělat. Druhý set jsme přesto po těžkém boji prohráli 26:24. A opět v závěru setu „zaúřadoval“ rozhodčí a za stavu 24:24 označil naše bloky za dotek sítě. Naše děvčata byla tak daleko od sítě, že i kdyby se chtěly dotknout musely by mít ruce jako chobotnice. Stav 25:24 a špatný příjem podání a následná chyba ukončily set.
Druhý set jsme již nastoupili bez liber. Děvčata si začala lépe plnit své úkoly a přidala v tempu, elánu a pozornosti. Dlouhé okamžiky jsme vysoko vedli. Ale opět přišly na řadu osobní chyby a soupeř díky tomu dotáhl ztrátu. Set byl dramatický a skončil pro naše barvy vítězstvím 25:27. V závěru jsem měl obavu, že rozhodčí opět zaúřaduje, ale naštěstí neměl odvahu.
Třetí set jsme začali opět náporem a vytvořili si velký tlak. Útok se dařil všem. Musím ale vyzdvihnout smečařku Aničku Šubertovou, která ve vypjatých situacích zvládla tlak a tvrdými smeči soupeře drtila. Nahrávačka Bára Mužíková dokázala nespočet naběhaných doslova kilometrů nahrávat z možných i nemožných situací a svou prací při vykrývání dost často zachránila míče tak, abychom opět rozehráli a bodovali. Naše blokařky odvedli slušnou práci na síti a v poli na místě liber předvedli velmi dobrý výkon. Ostatní hráčky hrály také dobře. Set jsme vyhráli 21:25.
Čtvrtý set byla totální katastrofa. Nechápal jsem, kam se vytratil bojovný duch kolektivu. Soupeř nám bodově ujížděl. Opět jsme bodovali dvakráte, jednou pro soupeře (osobní chyby) a poté svými velmi „úspornými“ body se stav na ukazateli ustálil na 25:7 pro soupeře. Nebyl to hezký pohled na rozložené družstvo, které před chvílí excelovalo na hřišti….     
Začal pátý set, do kterého jsme vstupovali, že jej prostě vyhrajeme. Ale….. soupeř nám utekl díky našim chybám na příjmu. Stav ukazatele byl v tuto chvíli 7:0. První oddechový čas pátého setu. Zvedli jsme se a opět soupeře dotáhli na rozdíl tří bodů. Pár chybiček a stav byl 13:10. Za tohoto stavu, a při našem servise, nahrávačka soupeře, přímo pod rozhodčím, udělala tak obrovský dvoják, že by se za to musel stydět i totální začátečník. Nebylo pochyb, míč měl být náš. Rozhodčí nechal pokračovat a Raškovice dohrály útok. 14:10, náš pokažený útok a hotovo.
Raškovice zvítězily 3:0 a 3:2.

Rozhodčí jednotlivé sety pískal objektivně, jen místnímu a vlastně svému domácímu družstvu vždy chytře pomohl. A je jedno zda úmyslně či neúmyslně. Každopádně zvrátil jednotlivé sety, které byl soupeř pod naším tlakem, ve prospěch domácích.
Nicméně kdyby naše děvčata hrála tak jak měla a předvedla to, co již umí, rozhodčí by měl pramalou šanci toto utkání ovlivnit.
Věřím, že tato prohra byla i nutná a všechna děvčata přidají v tréninku a do dalších utkání se více semknou na hřišti v jeden tým.

Autor a trenér: Jiří Záveský

 

Krajský přebor Žen:
TJ Slavoj Český Těšín, z.s. - TJ Ostrava "C"   0:3 (-23,-10,-15)
TJ Slavoj Český Těšín, z.s. - TJ Ostrava "C"   0:3 (-14,-13,-22)

 

Extraliga Kadetek
1. turnaj - skupina D   -   2. místo ve skupině
Pořadatel: TJ Ostrava
Termín: 2.10.-4.10.2020

 

Krajský přebor starších žáček
Krajský přebor žaček kvalifikační skupina "B"
TJ Ostrava "A" - 1. místo
V neděli 4.10.2020 se konala kvalifikace kategorie starších žaček. Tým TJ Ostrava "A" byl zařazen do skupiny B, kde sehrál celkem 5 utkání. Podařilo se nám vyhrát všechny zápasy 2:0 a tím obsadit v této skupině 1. místo.
Složení týmu:
Nahrávačky: Zedníková E. Plaskurová R.
Blok: Sadleková, Kopečková T., Tichá A., Turková
Smeč: Šínová, Šubertová, Randýsková, Kopečková M.
Univerzál: Makarová, Žáková
Libero: Fajkusová

Trenér: Iveta Krátká


Krajský přebor žaček kvalifikační skupina "A" 2
TJ Ostrava "B" - 2. místo
V neděli 4.10 2020 se konala kvalifikace kategorie starších Žaček.
Tým TJ OSTRAVA "B" byl zařazen do kvalifikační skupiny A, která byla ještě rozdělena na základní a finálovou část. Základní část jsme zvládli a porazili domácí Polanku n Odrou a TJ SOKOL Frýdek-Místek B vždy 2:0.
Poté jsme nastoupili do finálové skupiny kde jsme zvítězili nad Krnovem 2:0 a ve finále nastoupili proti TJ SOKOL Frýdek-Místek A. Až tento soupeř nás porazil 0:2 a tím vyhrál kvalifikační skupinu A. Obsadili jsme tedy konečné 2. místo ze sedmi družstev. Utkání jsme odehráli v tomto složení:  
Nahrávka - M. Slavíková, T. Pastrňáková, K. Lacná
Blok - S. Hublová, V. Hašková E. Němcová
Smeč - D. Kussiorová, B. Součková, K. Kaločová, I. Staňková.
Libero - A. Belasová
Tereza Pastrňáková - nahrávačka týmu

Trenér: Pepa Božík