Facebook icon
YouTube icon

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 27.11.-28.11.2021

Krajský přebor Žen
TJ Ostrava "C" - TJ Frenštát pod Radhoštěm   3:2 (17,26,-23,-17,8)
TJ Ostrava "C" - TJ Frenštát pod Radhoštěm   3:2 (-17,-23,17,21,7)

Místo : hala mládeže, Gajdošova 16
Termín : sobota 27.11.2021 v 9.00 a 11.30
Soutěž : KP ženy
Rozhodčí: Duda D.

První utkání : TJ Ostrava C – TJ Frenštát pod Radhoštěm 3:2 (17,26,-23,-17,8)
Sestava : Karlíková Veronika, Gavlasová Adéla, Gavlasová Anna, Jošková Monika, Poláchová Ivana, Šmídlová Jolana, libero Žáková Winona - Kubacká Nicola

Druhé utkání : TJ Ostrava C – TJ Frenštát pod Radhoštěm 3:2 (-17,-23,17,21,7)
Sestava : Kubacká Nicola, Gavlasová Adéla, Gavlasová Anna, Jošková Monika, Poláchová Ivana, Šmídlová Jolana, libero Žáková Winona - Karlíková Veronika

V dohrávce 7. a 8. kola krajského přeboru žen jsme doma přivítali Frenštát. Soupeřky byly o jedno místo před námi se zhruba stejnými výsledky, jako my, takže se dal očekávat vyrovnaný souboj. Na jejich straně nastoupila velezkušená naše bývalá hráčka extraligy žen a juniorská reprezentantka Kamila Červenková. Tentokrát opustila post libera a hrála tak nějak na všech možných postech.
My jsme jako již tradičně měli kombinovanou sestavu, tentokrát z hráček 2.ligy žen, extraligy juniorek a ligy juniorek. Na nahrávce muselo zaskakovat libero Monika Jošková, ale svoji těžkou roli zvládla velmi dobře.

Do prvního utkání jsme vstoupili daleko lépe my. Soupeřky se teprve rozkoukávaly, a tak jsme poměrně rychle vedli. První set byl celkem jednoznačný pro nás.
Ve druhém setu se již ale rozkoukaly daleko více. V jeho průběhu jsme většinou prohrávali, ale nakonec jsme lépe zvládli koncovku.
Třetí set byl velmi vyrovnaný, a tentokrát dopadl lépe pro soupeřky. Ty nás začaly postupně přehrávat a ve čtvrtém setu byly výrazně lepší. Přesto jsme se nevzdali. Tie-break jsme ovládli a připsali si vítězství.

Do druhého utkání jsme trošku pozměnili sestavu. To nám v prvním setu moc nevyšlo, ve druhém to již bylo lepší, ale přesto jsme i ten prohráli.
Od třetího setu jsme byli zase lepší my. Sice byl čtvrtý set celkem vyrovnaný, ale zvládli jsme jej. A tie-break vyzněl jednoznačně pro nás.

Rozpis utkání a tabulka soutěže

Autor a trenér: Radek Brzobohatý


1. liga Juniorek
TJ Ostrava "C" - Happy Sport Opava    3:0 (22,19,23)
TJ Ostrava "C" - Happy Sport Opava    3:0 (23,17,16)

Místo : hala mládeže, Ostrava
Termín : neděle 28.11.2021 v 9.00 a 11.00
Soutěž : 1-JKY-H (1.liga juniorek)
Rozhodčí: Kavala Tomáš   

První utkání : TJ Ostrava C - Happy Sport Opava 3:0 (22,19,23)
Sestava : Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Vomáčková Vendula, Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora, Rozacká Tereza, libero Planková Karolína - Cholevíková Klára, Gongalová Karolína, Pěnčíková Anna Marie, Vojtášková Barbora, Suchomelová Markéta
Tuto neděli se rozjela druhá část základní skupiny ligy juniorek. Po polovině jsme byli o 2 body na třetím místě, právě za Opavou. První Nový Jičín zatím neztratil ani bod, a je tak naprosto suverénní, i když jsme proti němu určitě šance měli. Do finálové skupiny postupují pouze první 2 týmy, takže bylo jasné, že dnešní utkání bude přímým soubojem o průběžné druhé postupové místo. Na záda nám také dýchají naše kadetky, které na nás ztrácely také pouhé 2 body. Předposlední Bílovec a poslední Orlová již ztrácejí více a pravděpodobně si to rozdají o poslední 2 příčky. Naše úvodní vystoupení v letošní sezóně v Opavě nám moc nevyšlo, a tak bylo soupeřkám co vracet.
V Opavě nám nešla především přihrávka, a tak jsme se pokusili postavit především přihrávačskou sestavu. Nutno předeslat, že tentokrát jsme přihrávali daleko lépe, a dokonce v souboji servis-přihrávka jsme byli dnes i lepší než soupeřky, jejichž je to určitě hlavní zbraň.
Úvod prvního setu nám vyšel na výbornou, a rychle jsme vedli 7:1. Bohužel soupeřky ukázaly svoji houževnatost a poměrně brzy vyrovnaly a dostaly se do vedení 15:13. To si udržovaly až do stavu 21:18, a situace se zdála být kritická. V ten moment jsme ale zabrali, na podání se zadařilo Vendy Vomáčkové, a najednou jsme vedli 24:21. První set jsme si již nenechali sebrat.
Začátek druhého setu nás nachytal nepřipravené, a rychle jsme prohrávali 4:11. Od té chvíle jsme ale předváděli výbornou a skoro bezchybnou hru. V tomto setu jsme nakonec jasně dominovali a s přehledem jej vyhráli.
Třetí set začal lépe pro nás – 5:1. Už se zdálo, že bychom mohli soupeřky zlomit, ale ty se nedaly, a neustále se držely bod, dva za námi. A šlo se do koncovky. Vedli jsme 22:20, vzápětí to bylo 22:23. Podařilo se nám otočit, a v závěru nás podáním podržela Hanka Jetmarová. Vítězství bylo naše!

Druhé utkání : TJ Ostrava C - Happy Sport Opava 3:0 (23,17,16)
Sestava : Pěnčíková Patricie, Ruszová Anna, Vomáčková Vendula, Jetmarová Hana, Pejznochová Barbora, Rozacká Tereza, libero Planková Karolína - Cholevíková Klára, Gongalová Karolína, Pěnčíková Anna Marie, Vojtášková Barbora, Suchomelová Markéta
Vědomi si důležitosti i tohoto druhého utkání jsme nastoupili v nezměněné sestavě. V úvodu prvního setu se vedení střídalo na obou stranách. Postupně nám ale začaly soupeřky utíkat. Vedli 17:12, a bylo to zralé na míchání sestavou. Naštěstí jsme se ale nepoložili a alespoň trochu snížili. Přesto v závěru vedla Opava 23:20. V ten moment nás na podání podržela Barča Pejznochová. Neudělali jsme žádnou hloupou chybu, a pěti body v řadě si došli pro první set.
Druhý set jsme začali daleko lépe my. Dařila se nám souhra nahrávačky s blokařkami, a krásnými akcemi jsme získávali náskok. Vedení 16:10 již vypadalo velice slibně, ale najednou to bylo 16:16. V koncovce se ale opět zadařilo Barči Pejznochové, a výborným servisem dostala soupeřky pod tlak. Šesti podáními a výbornou hrou jsme nakonec set jasně ovládli.
Od stavu 3:6 třetího setu jsme již začali soupeřky postupně přehrávat, a chvílemi již působily i trochu odevzdaně. Přesto bylo třeba nepolevit. Kdybychom jim dali šanci na zvrat, mohlo by se ještě utkání vyvíjet v náš neprospěch. To se naštěstí nestalo. A vítězství bylo opět naše!

Celkově jsme dnes podali velmi dobrý a koncentrovaný výkon. Pokud jsme chybovali, tak se nám vzápětí podařilo vždy chyby napravit. Měli jsme tentokrát i více štěstí, především v koncovkách prvních setů, které jsme dokázali otočit. To, co se nepodařilo v utkáních s Novým Jičínem, nám teď vyšlo.
Další dvě soboty hrajeme opět doma, s Orlovou a Bílovcem. Soupeřky by to měly být o něco snažší, ale nesmíme je podcenit. Ztráta bodů by nás mohla v konečném účtování mrzet. Proto je teď ještě třeba dva týdny dobře trénovat, ať jsme na ně připraveni.

Rozpis utkání a tabulka soutěže

Trenér a autor: Radek Brzobohatý                  
 


Krajský přebor kadetky 
Kadetky "KP" - 11. a 12. kolo

Happy Sport Opava, z.s. - TJ Ostrava "B"   1:3 (-14,17,-17,-19)
Happy Sport Opava, z.s. - TJ Ostrava "B"   2:3 (23,-6,-18,27,-4)

Dnešní utkání jsme hráli v Opavě s celkem Happy sport Opava. Konečně soupeř, s kterým jsme museli volejbalově přidat na výkonu. Bylo to o tom zda zůstaneme na prvním místě v tabulce a nebo se vrátíme na druhou pozici právě za dnešního soupeře. Naše kadetky dokázaly Opavu dvakrát přehrát a do tabulky připsat dalších pět bodů. 
Příští soupeř, Hlučín, bude opět z těch lepších. Věřím, že děvčata udělají opět maximum pro výhru a budou hrát minimálně tak jako dnes.
Happy sport Opavu dnes porážíme 3:1 a 3:2.
Děkuji za dobrý výkon i soupeři. Bez něj by to nebylo ono.
Díky všem mým děvčatům, že zvládly těžký zápas!!!      

Rozpis utkání a tabulka soutěže - skupina A

Autor a trenér: Jiří Záveský