Facebook icon
YouTube icon

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 7.2. - 9.2.2020

Krajský přebor st. žaček - 5.turnaj
TJ OSTRAVA "B"     2.místo
Termín: 9.2.2020  9:00 hodin
Pořadatel: KV Kopřivnice, ZŠ 17.listopadu, 2 hřiště
V nedělí 9. února 2020 se hrálo další kolo soutěže MS Starších žaček, kdy naše družstvo hrálo ve skupině C, která měla turnaj uspořádaný v Kopřivnici. Přáním a předpokladem trenérů byl postup a tedy návrat do výšší skupiny B. Tento předpoklad nebyl bohužel naplněn. Přesto že jsme podaly solidní sportovní výkony stačilo to na vítězství s TJ Krnov 2:0 a KV Kopřivnice 2:1. V posledním rozhodujícím utkání s TK Odry však i snad z velké motivace jsme tento zápas prohrály 0:2. Sportovně lze ale přiznat, že v tomot utkání byly děvčata z Oder lepším týmem. Proto jsme na turnaji obsadily 2 místo.
SESTAVA :
Nahrávka : Kája Stiborová, Adriana-Bobi Pastrňáková, Lucka Zagatová
Smeč     : Sára Stehlíková, Bára Gačanová, Karin-Maki Malinkovičová a Winon Žáková
Blok     : Verča Hašková, Karin Polášková a Simča Hublová
Winon Žáková jako první v našem týmu starších žaček hrála v posledním utkání na postu Libera

Sára Stehlíková - smečařka a kapitánka týmu
Trenér: Božik Josef


2.liga Žen
ŠSK Bílovec - TJ Ostrava "B"    3:1 (-23,18,16,24)
ŠSK Bílovec - TJ Ostrava "B"    3:0 (24,15,19)

V prvních třech kolech zimní části soutěže jsme zatím narazili na družstva ze dna tabulky, se kterými jsme vyhráli všech 6 utkání. Bílovec měl být první prověrkou, jak to půjde s těmi lepšími. No a tentokrát byla naše hra o poznání horší, než v předešlých kolech. Nebyli jsme sice v úplně optimální sestavě, ale vzhledem ke stavu, v jakém se momentálně nacházíme, to asi již bude jen výjimečně.
Pravděpodobně si zažíváme menší herní krizi, a je třeba se z ní rychle dostat. V naší hře momentálně chybí především bojovnost. Vázne i souhra nahrávaček s blokařkami, nedaří se na podání, tápeme v obraně jak na síti, tak v poli. Na útoku děláme moc chyb. Nedokážeme dobře plnit taktické pokyny. Takže by bylo třeba se z tohoto stavu rychle dostat. Je třeba zintenzívnit docházku na tréninky, ale i tréninkové zaujetí. Snad se nám to v blízké době podaří splnit a začít znovu hrát lépe.
Obě utkání s Bílovcem nám vůbec nevyšly. Sice jsme dokázali v hned v prvním setu otočit nepříznivé skóre a vyhrát jej, ale to bylo z naší strany vše. Navíc v koncovce čtvrtého setu jsme ztratili vedení 22:16 a 24:20! Důvodem byly naše triviální chyby v základních herních činnostech. Ty většinou vychází z některých špatně naučených stereotypů, které by bylo třeba odstranit. Alespoň máme co pilovat po sezóně a v přípravném období na další rok. Pokud chceme do budoucna naši hru někam zase posunout, tak by to bylo záhodno.
Bohužel ani ve druhém utkání nedošlo ke zlepšení. Po promarněné koncovce prvního setu jsme se již nedokázali zvednout. Nepomohlo nic. Změny v rozestavení, střídání, prostě nic. Soupeřky byly dnes lepší, především v bojovnosti, chuti hrát, a také v přehledu na hřišti. Je pravda, že nám opravdu nevyšlo vůbec nic, naopak u nich tam byl i značný kus štěstí, většinou ve zlomových momentech.
V příštím kole máme doma družstvo Prostějov B. Je otázkou, v jaké sestavě přijedou. My budeme pravděpodobně výrazně oslabeni, tak se necháme překvapit.

První utkání : ŠSK Bílovec - TJ Ostrava B 3:1 (23:25, 25:18, 25:16, 26:24)
Sestava : Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Gráczová Hana, Janochová Karolína, Jošková Tereza, Záhorská Hana, libero Orálková Adéla – Koloničná Petra, Makovcová Marie, Ruszová Anna, Gengelová Lenka

Druhé utkání : ŠSK Bílovec - TJ Ostrava B 3:0 (26:24, 25:15, 25:19)
Sestava : Koloničná Petra, Makovcová Marie, Ruszová Anna, Gengelová Lenka, Augustinová Eliška, Gráczová Hana, libero Orálková Adéla – Polášková Tereza, Jošková Tereza, Záhorská Hana

Autor a trenér: Radek Brzobohatý


1.liga Juniorek
VK Prostějov - TJ Ostrava "B"      3:0 (12,10,6)
VK Prostějov - TJ Ostrava "B"      3:0 (7,10,16)

V pátek do Prostějova jsme odjížděli ve značně zredukované sestavě. Základní kádr se nám v podstatě absolutně rozpadl. 2 hráčky jsou natrvalo v áčku, jedna činnost ukončila, jedna odletěla na soustředění na Floridu, 2 zraněné, jedna neuvolněna ze školy, 3 hostující také nemohly (1 chirurgický zákrok, 2 plnily povinnosti v mateřském klubu), 2 přislíbené žákyně nakonec taky nejely.
Vzhledem k tomu, že Prostějov je hlavní favorit a kandidát na postup do extraligy, jsme asi vzhledem k již výše zmíněným absencím nemohli očekávat nějaké naděje na úspěch.
Úkolem bylo odevzdat co nejvíce bojovný výkon, rvát se o každý míč, a radovat se z každého bodu. Na druhou stranu opravdu nebylo co ztratit, takže jsme mohli hrát uvolněně.
I přes velmi nepříznivý výsledek se nám to celkem v prvních dvou setech dařilo. Nebyla špatná přihrávka, a tak občas probíhaly poměrně dlouhé výměny. Útočná síla ale byla na straně soupeřek. Ve třetím setu se nám ale nepodařilo kvalitně přihrát, a tento set byl z naší strany nejslabší.
Ve druhém utkání, které jsme zahájili velmi rychle po ukončení toho prvního, jsme vyměnili nahrávačku, libero a smeč. Taktika byla stejná. Bojovat o každý míč. Bohužel nám hned na úvod vůbec nešlo přihrát, takže stav 0:15 byl již skoro na ručník. Od té chvíle se ale naše hra vrátila k bojovnosti a snaze alespoň něco uhrát i přes jasného vítěze tohoto dne. Poslední set byl potom z naší strany ten nejpovedenější. Přestali jsme mít zábrany, nebáli se riskovat, a to vedlo k občasným úspěchům ve hře. I přes hrozivě vypadající skóre z obou utkání to byl docela bojovný výkon.
Čekají nás poslední dvě kola, které odehrajeme na domácí palubovce. Je třeba soutěž dohrát důstojně, dát do toho vše, i když jasnými favoritkami budou naše soupeřky.

První utkání : VK Prostějov – TJ Ostrava B 3:0 (25:12, 25:10, 25:6)
Sestava : Orálková Adéla, Kašpárková Adéla, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, Vajdová Klára, Gongalová Karolína, libero Lastovicová Nely

Druhé utkání : VK Prostějov – TJ Ostrava B 3:0 (25:7, 25:10, 25:16)
Sestava : Cahlíková Viktorie, Kašpárková Adéla, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, Gongalová Karolína, Lastovicová Nely, libero Vajdová Klára

Autor a trenér: Radek Brzobohatý


Extraliga Kadetek
1.turnaj: skupina "B"
1.místo v turnaji a postup do skupiny "A"
Hala: Hala mládeže        
Adresa: Gajdošova 1893 Ostrava - Moravská Ostrava
Trenér: Kamil Boštík


Krajský přebor st. žaček - 5.turnaj
TJ OSTRAVA "A"     3.místo
Pátý turnaj žaček skupina "A"
Termín: 9.2.2020  9:00 hodin
Pořadatel: TJ Sokol FM A, 11.ZŠ, ul. Jiřího z Poděbrad, 2 hřiště

TJ OSTRAVA "B"     2.místo
Pátý turnaj žaček skupina "C"
Termín: 9.2.2020  9:00 hodin
Pořadatel: KV Kopřivnice, ZŠ 17.listopadu, 2 hřiště

TJ OSTRAVA "C"     3.místo
Pátý turnaj žaček skupina "F"
Termín: 9.2.2020  9:00 hodin
Pořadatel: TJ Ostrava "C", ZŠ Paskov, Kirilovova 330, Paskov, 2 hřiště