Facebook icon
YouTube icon

Valková s Adamčíkovou mají účast na Olympijských hrách (21.5.2014)

Od 15. do 17. května se v turecké Antalyi konal turnaj, v kterém se bojovalo o účast na Olympijských hrách mládeže. Ty se uskuteční od 16. do 28. srpna v čínském Nanjingu. V tomto turnaji jsme měli dva týmy. V kategorii mužů to byl Tomáš Čermák s Jirkou Krafferem. V kategorii žen pak Kateřina Valková s Kristýnou Adamčíkovou. Tento tým si vyzkoušel v minulém týdnu satelitní turnaj v Antalyi, kde obsadil 25. příčku.

Kristýna Adamčíková s Katkou Valkovou v turnaji o postup na Nanjing 2014 Youth Olympic Games nastoupily do skupiny D, kde byly s týmy z Turecka a Běloruska. Naše děvčata oba zápasy ve skupině vyhrály jasně 2:0 a tím si zajistily první místo ve skupině a přímý postup do druhého kola. Ve druhém kole je od postupu dělila již jedna výhra. Tu musely předvést proti nizozemskému týmu Joy Stubbe a Julia Wouters. První set získaly Holanďanky ve svůj prospěch poměrem 21:17. Naše hráčky v druhém setu zabraly a Holandskému týmu dovolily pouze 10 bodů. Proto se šlo do tie-breaku, kde opět dominovaly naše hráčky a vyhrály 15:7. Touto výhrou 2:1 na sety si zajistily letenky do Číny.

autor: Ben
Foto: cev.lu